2021 De Çekme Ve Motokaravancıları Neler Bekliyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gökhan-Deniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,379
Çok güzel fotoğraflar. Tavuklara bayılırım. Kamp yerinde zararlı börtü böcek ne varsa hakkından gelirler. Geçmişte tavuk bakmışlığım var.
Sayın Akdeniz45 keşke dünyayı sizin gözünüzle görenler çok olsa ya da artsa. Ülkemizin sahip olduğu kıymetleri bu kadar savurgan kullanmasak kısa yoldan çok para peşine düşmesek. Dediğiniz gibi her yerde bir karavan konaklayabilir, konakladıkça orada market olur, sağlık birimi olur, bir konaklama yeri daha olur, insan sayısı artar hayat olur. Yeter ki kıvılcım olsun !
Bence uzun zamandır yapılamayan buluşmalar böyle yerlerde olsun. biz oraları oralar bizi tanısın
Melken

Bu çocuk bir çiftlikteki bu hatırasını hiç unutmayacaktır.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=MTE7nDMPHY8

Etiketler
Yüzlerce karavan parkta konakladım. Lavanta tarlasının yanında iki gece konakladığımız bu karavan park hiç unutmadıklarımdan birisi.

Lavanta doğal terapidir ağabey, rengi insanı ayrı dünyaya götürür kokusu ayrı dünyaya. Hele çayı bambaşka bir dünyaya çeker insanı. Çocukluğumdan beri en sevdiğim koku ve renk.

Lavanta doğal terapidir ağabey, rengi insanı ayrı dünyaya götürür kokusu ayrı dünyaya. Hele çayı bambaşka bir dünyaya çeker insanı. Çocukluğumdan beri en sevdiğim koku ve renk.

Karavanda lavanta kolonyasını hiç eksik etmem. Hem elleri dezenfekte etmek için hemde sivri sineklerin ısırdığı yerlere sürünce iyi geliyor. Korona nedeniyle kolonya bulunmayınca 96° alkol, lavanta yağı, gliserin ve saf sudan kendim yaptım. Kaliteli malzeme kullanınca 80° kolonyanın litresi 30 € oldu.:smiley:

Karavanda lavanta kolonyasını hiç eksik etmem. Hem elleri dezenfekte etmek için hemde sivri sineklerin ısırdığı yerlere sürünce iyi geliyor. Korona nedeniyle kolonya bulunmayınca 96° alkol, lavanta yağı, gliserin ve saf sudan kendim yaptım. Kaliteli malzeme kullanınca 80° kolonyanın litresi 30 € oldu.:smiley:

İtiraf edeyim limon kolonyasından vaz geçemiyorum. Lavantayı karavanda A..Wick marka yumruk kadar bir cihaz kullanıyorum. Lavanta esansını buharlaştırıp 8 saat boyunca havaya salıyor, 16 saat stop ediyor. 3 kalem pill ile çalışan tamamen sessiz bir cihaz. 3 kalem pil 2 ay az yoğunlukta koku ayarı ile esans şişesi 30-35 gün gidiyor. Herkese ev, araç ve karavan için tavsiye ederim.

Son günlerde popüler bir karavan tipi daha oluştu," Otobüs / Kamyon Karavanlar"
Yurtdışından gelen karavanlar ile başlandı sonra imalat yapanlar ortaya çıktı, kendi yapanlar başladı. Kendi karavanını yapanlar, panelvanlar yetmeyince midibüsleri karavan yapmaya başladılar. bu çalışma bir adı adım daha ilerledi kamyon ve otobüsten karavan yapımı inanılmaz artmaya başladı. Tahmin ediyorum bu yaz ortalarında eski trenlere lastik takıp karavan yaptım diyenler çıkacaktır 😀.

Bu kadar araç nerede konaklayacak nerede, nasıl gezecek cidden çok merak içerisindeyim. Yazın evin önünde tatil yapacağım bu gidişle.

Saygılarımla.

İlk karavanımı 1997 yılında aldığımızda Çanakkale üzerinden ege turu yapmıştık,bu gezide bir karavana rastlayıp yanına gitsem diye can atıyordum sadece kum kampingte bir karavancıyla tanışmıştık.iki senedir maalesef nerede karavan görürsek oradan uzaklaşmaya çalışıyorduk,sonunda 4x4 bir karavan alarak soruna çözüm bulduk,kimselerin olmadığı yerlere gidiyoruz.ne kadar az insan o kadar çok huzur.

Sayın Akdeniz45 beyefendinin bir uyarısı vardı, "büyük araç yanına karavan çekmeyin sıcaktan havasızlıktan bunalırsınız" şeklindeydi. Önlem olarak esenler otogarında alıştırma faaliyetlerine başlayalım bence yada şnorkelli karavan projelerine başlayalım :p

Son günlerde popüler bir karavan tipi daha oluştu," Otobüs / Kamyon Karavanlar"
Yurtdışından gelen karavanlar ile başlandı sonra imalat yapanlar ortaya çıktı, kendi yapanlar başladı. Kendi karavanını yapanlar, panelvanlar yetmeyince midibüsleri karavan yapmaya başladılar. bu çalışma bir adı adım daha ilerledi kamyon ve otobüsten karavan yapımı inanılmaz artmaya başladı. Tahmin ediyorum bu yaz ortalarında eski trenlere lastik takıp karavan yaptım diyenler çıkacaktır 😀.

Son cümleyi okulunca kahkaha attım. :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR