2015 De

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet_mtrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,262
Resim 150

Şehrin en merkezi bölgesindeki ana cadde . Devamı yere batmış . Rivayet edilen , bu yolun bitiminde liman ağzındaki iskele ile bağlantılıymış .

Resim 151

Ticaret merkezinin de burası olan yol boyunca iş yerleri dükkanlar karşılıklı sıralanırlar mış.

Resim 159

Liman ağzı feneri .

Resim 162

Resim 163

2o15 de yapmaya çalıştığımız gezi anılarımız burada sona eriyor .

Evden ayrılıp Didim e kadar geldiğimiz ; Piriene , Doğanbey , Karina , (Menderes nehrinin oluşturduğu lağün , Miletos , Didim Apollon anılarımızı aktarabilen resimlerimizi kaybettim. Bu bolgeleri kapsayan gezimizi tekrar edip çok güzel buldumuz bu yerleri yeniden resimleyip Sizlere aktarabilmeyi düşünüyorum .
Bize katılıp okuma nezaketini gösterdiğiniz için herkes' e sonsuz teşekkürler ederiz .

Selamlarımızla .

Etiketler

Mehmet abi, yine çok güzel bir gezi yazısı yazmışsın. Ölüdeniz'de birlikte geçirdiğimiz geceyi de anılarımızın içinden çekip çıkarmamıza neden oldun. O gece sizlere komşu olmaktan çok büyük bir onur duyduk.
Kelebekler vadisi aslında içinde barındırdığı bitki ve kelebekler nedeniyle koruma altında olması gereken özel bir bölge. Buraya kara yoluyla ulaşılamaması büyük bir avantaj. Ama yurdum insanı bunu kendi lehine çevirmeyi başarmış. Bakıyorsun bangır bangır müziklerle tur tekneleri çıkarma harekatı yapıyor. Ya da muhtemelen komando emeklisi bir girişimci insanları iplerle o vadinin derinliklerine indirmeyi başarıp, cukkayı kapmanın hazzını yaşıyor.
O kelebekler gelecek yıl orada olur mu? o bozulmaması gereken bitki florası kelebekleri gelecek yıl besler mi?
Olsun turizmden bir sezonda en fazla geliri elde edip "sonrasına Allah kerim" der geçeriz...
Bir kaç cümle de gezinizin başındaki bölüm için söylemek istiyorum. Söke Doğanbey bölgesi biz karavancılar için kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bakir kalmış nadir alanlardan birisidir.Tüm karavancı dostlarımızı bu bölgeyi ziyaret etmeye davet ediyorum. Hatta bir program dahilinde birlikte bir gezi düzenlemesi yapılabilir.
Küçük bir hatırlatma bu bölgede bakkaldan daha büyük bir alış-veriş merkezi olmadığından gidilmezden önce erzak takviyesi yapmakta fayda var. Ama ekmek gazete gibi günlük ihtiyaçlar bölgeden karşılanabilir.
Son cümlelerim Hiç (Haldun) abimize bu sene cemreyi nerede arayacak acaba?

Mehmet abi, yine çok güzel bir gezi yazısı yazmışsın. Ölüdeniz'de birlikte geçirdiğimiz geceyi de anılarımızın içinden çekip çıkarmamıza neden oldun. O gece sizlere komşu olmaktan çok büyük bir onur duyduk.
Kelebekler vadisi aslında içinde barındırdığı bitki ve kelebekler nedeniyle koruma altında olması gereken özel bir bölge. Buraya kara yoluyla ulaşılamaması büyük bir avantaj. Ama yurdum insanı bunu kendi lehine çevirmeyi başarmış. Bakıyorsun bangır bangır müziklerle tur tekneleri çıkarma harekatı yapıyor. Ya da muhtemelen komando emeklisi bir girişimci insanları iplerle o vadinin derinliklerine indirmeyi başarıp, cukkayı kapmanın hazzını yaşıyor.
O kelebekler gelecek yıl orada olur mu? o bozulmaması gereken bitki florası kelebekleri gelecek yıl besler mi?
Olsun turizmden bir sezonda en fazla geliri elde edip "sonrasına Allah kerim" der geçeriz...
Bir kaç cümle de gezinizin başındaki bölüm için söylemek istiyorum. Söke Doğanbey bölgesi biz karavancılar için kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bakir kalmış nadir alanlardan birisidir.Tüm karavancı dostlarımızı bu bölgeyi ziyaret etmeye davet ediyorum. Hatta bir program dahilinde birlikte bir gezi düzenlemesi yapılabilir.
Küçük bir hatırlatma bu bölgede bakkaldan daha büyük bir alış-veriş merkezi olmadığından gidilmezden önce erzak takviyesi yapmakta fayda var. Ama ekmek gazete gibi günlük ihtiyaçlar bölgeden karşılanabilir.
Son cümlelerim Hiç (Haldun) abimize bu sene cemreyi nerede arayacak acaba?

Teşekkür ederiz sizlere Haşmet bey kardeşim . Sizleri ölüdenizde ansızın görüvermemiz bizleri de çok memnun etmiş di . Keşke mazeretiniz olmasa idi de daha fazla kalabilmiş olsaydınız . Yazılarım içerisinde yol boyunca karşılaştığım arkadaşlardan , kendilerinden bahsetmek için , akıl edip de izin almak aklıma gelmemiş oluyor . Ve ya unutmuş da olabiliyorum. İşte , sizler gibi arkadaşlarımızın yazılarımıza katkı yapmış olmaları , ortak anıları da ortaya serip paylaşılması çok güzel ve duygulu anları yeniden yaşamış oluyoruz . Ne güzel.
Hatırlarsınız , eşim aniden sendelemişti . Bilseniz buralarda tanıdık tanımadık herkese sizlerden bahsetti . "Tansiyonum düştü yerlere serildim de allahtan doktor arkadaşımız var dı , aman ne ilgilendi - ne ilgilendi " diye anlattı durdu hep . Yine teşekkürler gönderiyoruz .

Bahsettiğiniz gibi trizm konusunda ellerine hasbel-kader fırsat geçirmiş ehliyetsiz kişilerin tutumları sebebiyle malesef bu gün bazı bölgelerinin amaçları dışında ikametgah oluşturmaları ya da daha kötüsü , kendilerine gelenleri sadece bir kazanç kapısı boyutunda degerlendirmesi yüzünden , gelenleri küstürüp bir çoğu artık işsiz kalmaktalar . Ve ya kurtarılmakta geç kalınmış taş yapı yapanlara teslim olmuşlar . Kelebekler vadisi korunası kollanası gereken bir yer . Halen saklı kalmaya devam ediyor . Umarım bu konumundan fazla yozlaştırılmaz .
Didime geniş ve bölünmüş yoldan degil Akköy yolundan gidilebilen , Menderes nehri ile yanyana giden yol üzerinde , görülmesi gereken çok güzel yerler var . Ben tüm arkadaşlarıma lütfen bir deneyin derim . Hem Priene Miletos Doğanbey i geçince (Karina) Menderesin Denize büyük bir lagün yaparak karıştığı yerde ne güzel balık yenir .
Alışveriş merkezi yok . Ancak peynir-ekmek boyutunda alışveriş yerler bulabilirsiniz . Yani kumanyanızı düzüp gelmekde fayda var.
Çok memnun olduk Haşmet bey . Selam ve sevgilerimizi yolluyoruz .

teşekkürler mehmet abii süper anlatım ve fotolar sizlerden bir şeyler öğrenmeye calışıyorum gezilerinizin devamını bekliyoruzz hoşcakalın karavanınız yapım aşamasını takip etmiştim şimdi sefa sürmenizi canı gönülden desteliyorum .mutlu oluyorum..:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.