2007 Navara Otomatik Şanzıman Araç Kalkış Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lordshouthampton Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,580
Arkadaşlar nissan navara 2006 4x4 şanzuman hatası verdi canakkaleden bu sayfaya yazı yazan bi abimin sayesinde konuyu çözdük bulduk şanzuman beyni ile ilgili sorunu olan arkadaslar ulaşa bilirler sanayilere para kaptırmayın 20 tl lik bi işleme 1200 tl para verdim ve olmadı bile rauf BAYBURTLUOĞLU ulasa bilirsiniz...

Navara sanziman isuzudmax 3.0 da varmi bilmiyorum lakin jatco r35r0a kia sorento nissan frontier/navara/pathfinder da kullanilmis. Valf bolgu olarak 3 ayri seri uretilmis 2005 sonrasinda 3.seri bulunmakta.
Benim nacizane tavsiyem araci bir tamircide hata kodlarini ogrenmek adina makinaya baglatin. Sorunu bu hata kodlari ile ogrenebilirsiniz. Kodlarla bir yere varamiyorsaniz bana ulasin ben azcok bilgim dahilinde size cevap vermeye calisir yonlendiririm. Sunu iddia edebilirimki bircok tamirciden daha iyi sorunu tespit edebilirim

2006 navarada aynı çekiş problemini yaşıyorum
Stop edip çalıştırınca düzeliyor hata kodlarında p1757 de var bilgi verirseniz sevinirim 05362345562

Kronolojik olarak,

Arac durduk yere agir kalkmaya basladi(3.vitese kilitleyip vites degismedi) kontak acip kapatip devam etme durumundada frene basma sonucunda hemen 3.vitese kilitlemeye basladi
Derhal sanayiye gidildi p1757 (front brake solenoid valve circuit) hata kodu verdi.bununla birlikte input clutch solenoid valve hatasinida verdir. Canakkaledeki usta abibyurutme istanbula kart yaotirmaya gonderelim dedi aradi 1500tl istiyorlar dedi ok dedim(herkez kendinden bilir sozum namustur)
Kart gitti geldi arac 1000km normalnsonra yine ayni dert.
Pesinden kendim arastirmalarla hatanin karttaki bir tel kirilmasi oldugunu buldum. Dun ustaya sokturdum ve tele sadece bir damla lehim atildigini tekrar koptugu gordum. (1500tl buna verildi yani).
Tele kopru atip lehim yapip sanziman yagini yenileyip deneme yapildi. Sifir sorunsuz kullanildi.
Tekrar makineye baglandi herhangi bir hata kodu gorulmedi...

Nacizane gorusum hata kodunu ogrenip lutfen arastirin sonra ustaya kanmayin...
Selamın aleyküm aynı sıkıntıdan dolayı bende mağdur kaldım aylardır istanbul da özel serviste tamirini yaptırdım ama 1 ay sonra yine aynı sorunu yaşadım artik kartin değişmesine karar verildi maliyet 8000 tl bütün araştırmalar sonucu muglada sanayide kartal otoservis osman ustayı buldum dün sabaha aracı teslim ettim ve akşamdan bu saate kadar test sürümümüzü yaptık şükür bir sıkıntımız yok herşey eskisinden daha islamiyet de çok uygun tavsiyem bu tarz sorun yaşayan varsa osman ustaya ulaşsın boşa parçalamasın ellerine sağlık kartal otoservis muğla osman ustaya
IMG 20201017 WA0003

Navara sanziman isuzudmax 3.0 da varmi bilmiyorum lakin jatco r35r0a kia sorento nissan frontier/navara/pathfinder da kullanilmis. Valf bolgu olarak 3 ayri seri uretilmis 2005 sonrasinda 3.seri bulunmakta.
Benim nacizane tavsiyem araci bir tamircide hata kodlarini ogrenmek adina makinaya baglatin. Sorunu bu hata kodlari ile ogrenebilirsiniz. Kodlarla bir yere varamiyorsaniz bana ulasin ben azcok bilgim dahilinde size cevap vermeye calisir yonlendiririm. Sunu iddia edebilirimki bircok tamirciden daha iyi sorunu tespit edebilirim
Selamlar sizinkiyle aynı sorun bende de var. P1757 kartı söktürüp kopuk pine ulaşmam gerek ancak herhangi bir serviste bu işlemi yaptırabilir miyim? Balıkesir Gönen de yaşıyorum.

Gonenden biga ya gelebilirsiniz, teknik dizelde bulend usta var, isinin piri ona kefilim oda bu tamiri biliyor. Tlf numarasini yaziyorum +90 544 370 63 92, turker kaptandan aldim dersiniz numarayi, navara otomatik sanziman problemini anlatirsiniz.
Araci getiremem derseniz, gonende valfbolugunu soken usta karti sokemez ise elektrikciye gidin sokecektir, karti nasil acacaginizi gosteren video linkini birakiyorum.
Video: https://youtu.be/GAveITCubOQ
buarada infinity g35 teki sanzimani soktugunu anlatiyor ama bizim re5r05a sanzimanlar onlardada kullanildigindan.
Videoda komple nasil yapilacagini gosterdiginden yapabilirler.

Danismak istediginiz bir husus olur ise cekinmeyin

Gonenden biga ya gelebilirsiniz, teknik dizelde bulend usta var, isinin piri ona kefilim oda bu tamiri biliyor. Tlf numarasini yaziyorum +90 544 370 63 92, turker kaptandan aldim dersiniz numarayi, navara otomatik sanziman problemini anlatirsiniz.
Araci getiremem derseniz, gonende valfbolugunu soken usta karti sokemez ise elektrikciye gidin sokecektir, karti nasil acacaginizi gosteren video linkini birakiyorum.
buarada infinity g35 teki sanzimani soktugunu anlatiyor ama bizim re5r05a sanzimanlar onlardada kullanildigindan.

İlginiz için teşekkürler. Bülent ustayı aradım müsait olduğumda aracı bırakmam gerektiğini, kartı elektronikçiye yollayacağını söyledi. Usta ve elektronikçi işi tahmini kaça çıkacak bir fikriniz var mı?

Bigadaki usta ben yapamıycam otomatikçiye götür diye başından savdı. Sanırım araç sahibi arızanın ne olduğunu bilince yeteri kadar iteleyemem diye düşündü :smiley:

Gönende bir ustayla kartı söküp kopuk pine ulaştık, elektronikçiye lehimlettik tekrar taktık, arıza kodunu sildik ancak sorun aynen devam etti ve yine aynı kodu verdi. Selonoidin de bozuk olma ihtimali varmı diye düşünüyoruz. Kartı takarken lehim tekrar atmış da olabilir. İşlemden sonra herhangi bir kodlama ayar vs gerekiyor muydu acaba?

Gönen’de kartı ustayla birlikte söktük kopuk pini lehimletip taktık, sorun aynı devam edince lehim kötü olmuş kırılmıştır diye tekrar söktük. Kırılmıştı, köprü atıp tekrar taktık ve sorun halloldu. Vites geçişleri normale döndü ancak aracın çekişinde bir sıkıntı var. Tork yeterli gelmiyor gibi, 4000 devire kadar vites büyümüyor. Tork kontrolüyle alakalı diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri