2004 L322 Transfer Kutusu Arizasi Yasayan Var Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SinanL322 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,424

SinanL322

Yeni Üye
Merhaba forumun eski uyesiyim sifremi hatirlayamadim konuda acil oldugu icin yeni hesap actim

gecen hafta 3.0 td 2004 range rover aldim. Aracta ufak bir saft boşluğu sesi vardi 2 ustaya baktirdim arazi sanzimanin saftinin frezesi bozuk dediler. Ekranda da neutral transfer box uyarisi veriyordu. Araci eve getirirken 300 km kdar yol yaptim ses cok artti aracin altindan sanir sungur sesler geliyor. İzmirde ustama gosterdim aracin arazi modu calismiyor sabki surekli araziye almaya calisiuor kendini dedi.
ekranda neutral transfer box uyarisi var surekli sari arazi isigi yanip sonuyor ve high range yaziyor

bilgisi tecrubesi olan varsa yardim edebilir mi?
Transfer kutusunu elektrikciye biraktim test etcek. Bakalim ne cikcak

Etiketler
Merhaba forumun eski uyesiyim sifremi hatirlayamadim konuda acil oldugu icin yeni hesap actim

gecen hafta 3.0 td 2004 range rover aldim. Aracta ufak bir saft boşluğu sesi vardi 2 ustaya baktirdim arazi sanzimanin saftinin frezesi bozuk dediler. Ekranda da neutral transfer box uyarisi veriyordu. Araci eve getirirken 300 km kdar yol yaptim ses cok artti aracin altindan sanir sungur sesler geliyor. İzmirde ustama gosterdim aracin arazi modu calismiyor sabki surekli araziye almaya calisiuor kendini dedi.
ekranda neutral transfer box uyarisi var surekli sari arazi isigi yanip sonuyor ve high range yaziyor

bilgisi tecrubesi olan varsa yardim edebilir mi?
Transfer kutusunu elektrikciye biraktim test etcek. Bakalim ne cikcak

Merhaba
öncelikle aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inş.
bu konuda aşağıda lınk ekledim bazı bilgileri paylaşmıştık bi göz atarmısınız. belki faydası olur.

Merhaba
öncelikle aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inş.
bu konuda aşağıda lınk ekledim bazı bilgileri paylaşmıştık bi göz atarmısınız. belki faydası olur.

oncelikle ilginiz icin tesekkurler. Konuyu daha once bastan sona okumustum. Ön safti söktuk karsiligi ile beraber torna ve freze oldu. Taktik ses kesildi. Fakt 1 hafta kullandim tekrar ses basladi. Simdi tekrar sokulcek. Arazi modlarini va herseyini hallettik tek sorun arac on safti bozuyor

oncelikle ilginiz icin tesekkurler. Konuyu daha once bastan sona okumustum. Ön safti söktuk karsiligi ile beraber torna ve freze oldu. Taktik ses kesildi. Fakt 1 hafta kullandim tekrar ses basladi. Simdi tekrar sokulcek. Arazi modlarini va herseyini hallettik tek sorun arac on safti bozuyor

Merhaba Rica ederim.

bu sorun aslında genel bir sorun 2002-2005 yılları arasında üretilen tüm araçlar geri çağrılmış acaba sizinki değiştirilmedimi.

google ' da yurt dışı forum sitelerinde bu şekilde aratırmısınız "l322 front shaft problem"

Range Rover L322 Front Diff Coupling Shaft Repair​

1618000164449

Britpart Range Rover L322, ön tahrik mili ile ön diferansiyel arasında yıpranan kaplin mili kamasında yaygın bir sorundan muzdariptir, dolayısıyla tahriki diferansiyele karşı kaybeder. Sorun tamamen kaplin miliyle ilgilidir ve diferansiyelin kendisi etkilenmez. Şu anda Land Rover tarafından sunulan tek çözüm, pervane milini ve tüm ön diferansiyel komplesini değiştirmektir.

Bu yeni bağlantı şaftını kullanmak, sadece kardan milini ve kaplin şaftını değiştirmenize ve diferansiyeli yerinde bırakmanıza olanak tanıyacak, böylece hem zamanı (diferansiyelin araçtan çıkarılması gerekmez) hem de maliyeti azaltacaktır.

yenilenen ve değiştirilen ön şaft bu şekilde olmalı

RANGE ROVER VOGUE L322 FRONT PROP DRIVE SHAFT PROPSHAFT 02-06

1618000589031

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR