2004 Forester Xt Otomatik Mi? 2006 Zl Manuel Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TheImam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,119

TheImam

her şeye rağmen hayat güzeldir.
Yer
karabük
arkadaşlar herkese merhaba.. forumda yeni sayılırım, geriye doğru konuların birçoğunu okudum, 1-2 hafta içerisinde forester xt otomatik veya zl manuel alabilirim. benim en büyük derdim kışın aşırı kar yağışından dolayı köyde mahsur kalıyor olmam, bu sebeple araştırmalarım sonucu ihtiyacıma en iyi cevap subaru dan geldi, şu anda da kafam karışık, rampa yukarı 7 km köy yolu için otomatik mi yoksa manuel mi tavsiye edersiniz? iki araç arasında kaldım şimdiden teşekkür ediyorum cevaplar için

Etiketler
arkadaşlar herkese merhaba.. forumda yeni sayılırım, geriye doğru konuların birçoğunu okudum, 1-2 hafta içerisinde forester xt otomatik veya zl manuel alabilirim. benim en büyük derdim kışın aşırı kar yağışından dolayı köyde mahsur kalıyor olmam, bu sebeple araştırmalarım sonucu ihtiyacıma en iyi cevap subaru dan geldi, şu anda da kafam karışık, rampa yukarı 7 km köy yolu için otomatik mi yoksa manuel mi tavsiye edersiniz? iki araç arasında kaldım şimdiden teşekkür ediyorum cevaplar için
Selamün Aleyküm İMAM Kardeşim, Subaru FORESTER'ın çok doğru bir seçim olduğuna kesinlikle inanabilirsiniz, Japonya çıkışlı SUV'lar içerisinde EJ Serisi Motor 2.0, 2.5 olarak son derece güvenli ve keyifle kullanabileceğiniz otomobillerdir. Amerika'dan gelme M/T olarak
WEB sayfalarında bulabileceğiniz yaklaşık +/- 10 civarında FORESTER var. Basit olarak Otomatik Şanzıman mı yoksa Manual Şanzıman mı diye bakarsak, tartışmasız Manual Şanzıman Dağ Başında bile tamir imkanı veren Çok Basit Özellikler içerir. Günümüzde otomobillerde Keyif ve Konfor arayışı Otomatik Şanzımanı 1 numara yapmıştır! Ama FORESTER'da Otomatik Şanzıman ve Kar sizi fazla düşündürmesin. Yapmanız
gereken önemli konu bu Forester'ı satın almadan Çok Ciddi bir Subaru Servisinde kontrol ettirmeniz; o anda yapılması gerekenler ve yaklaşık bir 10/15.000 km. içinde yapılması gerekenler diye liste istemenizdir. Çok İyi bir Kar Lastiği seçerseniz geriye sorun kalmayacaktır. FORESTER'ı keyifli günlerinizde kullanmanızı diliyorum. Sorularınız olursa lütfen yazın. Selamlar, Ömer.

Bence illada forester ise küçük motor hacimli yeni modele bakmalısınız. Büyük hacimlide lpg uyumsuzlugundan ve bakım zorlulugundan benzinle kullanma geregi hissedilmesi. Yeni araçlar yakıt olarak daha makul oldugundan benzin çok dert olmaz.
Bu model dışında ise alınacak araç karda kullanma yoğunluklu oldugundan biraz yüksek asr, esp donanımlı bir araç yeterli gelir. Dere, çukur, çamur olmadıktan sonra karda bu teknolojik donanımlar çok iş görür.

Aleyküm selam Ömer kardeşim, foresterler satıcılarıyla anlaşamadık, pazarlık yapmıyolar, arabaları ellerinde kalacak galiba, bende x traile döndüm , bir hafta içinde belki forester belki xtrail hangisi olursa buraya dönüş yapacağım :smiley: cevap için çokk teşekkür ederim,

Bence illada forester ise küçük motor hacimli yeni modele bakmalısınız. Büyük hacimlide lpg uyumsuzlugundan ve bakım zorlulugundan benzinle kullanma geregi hissedilmesi. Yeni araçlar yakıt olarak daha makul oldugundan benzin çok dert olmaz.
Bu model dışında ise alınacak araç karda kullanma yoğunluklu oldugundan biraz yüksek asr, esp donanımlı bir araç yeterli gelir. Dere, çukur, çamur olmadıktan sonra karda bu teknolojik donanımlar çok iş görür.
2.0 atmosferik motora bakıyordum ben, lpg uyumlu olanı, fakat hem ustası karabükte olmadığından hemde riskli bir iş olacağından ve forester satıcılarıyla anlaşamadığımızdan vazgeçtim gibi gibi, xtrail bakıyorum 2005 model

İmam Kardeşim Merhabalar, seçiminiz hayırlı olsun. Daha önce bir çok defa buradan yazmıştım Subaru EJ Motorların
yapısı (HORIZONTAL) yatay çalıştığı ve piston kollarının diğer motorlara göre çok daha kısa oluşu beraberinde olağanüstü üstünlükler getirirken 91-93 Oktan Kurşunsuz benzinin patlama noktasıyla (LPG) arasında bir TEPE ile EVEREST dağı kadar fark var! Bugün Dünyada günümüzde sadece PORSCHE ve SUBARU EJ Motorlar için geçerlidir. Maalesef bu uygulama Dünya'da sadece Türkiye'de uygulanmaktadır. FORESTER'ın oldukça fazla sayıda satılık DIESEL Motorlu SUV'ları da var. DIESEL alan deneyimli SUBARU Kullanıcılarının tek şikayeti var BENZİNLİ Motor performansından beklentiler YOK! 2nci el Otomobil biraz şans işidir, ŞANS Sizinle olsun, selamlar, Ömer.

İmam Kardeşim Merhabalar, seçiminiz hayırlı olsun. Daha önce bir çok defa buradan yazmıştım Subaru EJ Motorların
yapısı (HORIZONTAL) yatay çalıştığı ve piston kollarının diğer motorlara göre çok daha kısa oluşu beraberinde olağanüstü üstünlükler getirirken 91-93 Oktan Kurşunsuz benzinin patlama noktasıyla (LPG) arasında bir TEPE ile EVEREST dağı kadar fark var! Bugün Dünyada günümüzde sadece PORSCHE ve SUBARU EJ Motorlar için geçerlidir. Maalesef bu uygulama Dünya'da sadece Türkiye'de uygulanmaktadır. FORESTER'ın oldukça fazla sayıda satılık DIESEL Motorlu SUV'ları da var. DIESEL alan deneyimli SUBARU Kullanıcılarının tek şikayeti var BENZİNLİ Motor performansından beklentiler YOK! 2nci el Otomobil biraz şans işidir, ŞANS Sizinle olsun, selamlar, Ömer.
üstadım merhaba, kafam aşırı karışık çok parası olan biri değilim, 30-35 arası suv bakıorum, temizini bulmam mumkun olmayacak galiba, fakat extra masrafları beni daha da endişelendiriyor, bu sebeple nasıl bir araç alacağım konusunda tabiri caizse apışıp kaldım, fakat kar yağmasına ve mahsur kalmama az bi zaman kaldı, şans dileğiniz için tşşkkrler , en çok ihtiyacıım olan şey şu anda şanss :smiley:)

arkadaşlar kıymetli fikirleriniz için çokk teşekkür ediyorm, ancak forester ustası ve parçası karabükte olmadığı için vazgeçmek durumunda kaldım, şansımı zorlayamadım, iki gün sonra yani salı günü sakarya dan biriyle 2003 toyota rav4 için anlaştık, xtraille forester arasında gidip gelirken kısmette rav4 varmış :smiley:)

Merhabalar, kesinlikle inanabilirsiniz ŞANS sizinleymiş, HAYIRLI OLSUN, çok daha keyifli kullanabileceğiniz bir seçim bunun yanında 2nci el'i öbür markaya göre hayli farklı yerlerde olan bir marka! Selamlar, Ömer.

üstad çok kibarsın.. valla çok hoş sohbet ve bilgisini esirgemeyen birisiniz, karabükte bir işiniz falan olursa ve elimden gelen bişeyse size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım:smiley:) sağolun varolun

üstad çok kibarsın.. valla çok hoş sohbet ve bilgisini esirgemeyen birisiniz, karabükte bir işiniz falan olursa ve elimden gelen bişeyse size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım:smiley:) sağolun varolun
Aziz Kardeşim çok teşekkürler ediyorum sözleriniz için. 55 yıllık genel olarak Otomobil Parçaları ve 35 yıldır da Japon Grubu otomobiller üzerine deneyimim var, 1986'dan 2011 Temmuz'una kadar Subaru'nun bütün otomobillerini kullandım. Favorim hep OUTBACK olmuştur! Bu konuda bu WEB sayfasında doğruları yazmaya ve dostları olabildiğince bilgilendirmeye çalışıyorum. Sorularınız olursa her zaman buradayım, Selamlar, Ömer.

Aziz Kardeşim çok teşekkürler ediyorum sözleriniz için. 55 yıllık genel olarak Otomobil Parçaları ve 35 yıldır da Japon Grubu otomobiller üzerine deneyimim var, 1986'dan 2011 Temmuz'una kadar Subaru'nun bütün otomobillerini kullandım. Favorim hep OUTBACK olmuştur! Bu konuda bu WEB sayfasında doğruları yazmaya ve dostları olabildiğince bilgilendirmeye çalışıyorum. Sorularınız olursa her zaman buradayım, Selamlar, Ömer.
tamamdır üstadım çok sağolun, varolun :smiley: sevgiler, saygılar, hürmetler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri