2001 Model Discovery 2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kaser Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,170

Kaser

Yeni Üye
Merhaba ; 47 yaşındayım çok araba değiştirdim , çok farklı markaların farklı farklı modellerinin sahibi oldum. Yazın kamp , doğa ve tarihi yerlerin , kışın da kayak merkezlerinin gezileri için 4x4 araç arayışına girmiştim . Tam o esnada ev takasından 4x4 Amarok sahibi oldum
( olmak zorunda kaldım ) . Aklım hep Discovery II kasasındaydı. Hız sınırlamaları , bagaj sorunları yüzünden ve özellikle de otomatik şanzıman sorunundan dolayı Amarok ile vedalaştım ve yeniden arayışa girdim. Akrabamda olan off road yapmamış 380.000 km. de motoru ve tüm mekanik aksamı tamamen revizyondan geçirilmiş kazası olmayan bir Discovery II satılık. Aracın her şeyini yeniledi . ( Motor ve şanzuman , yürür aksam , kilit sistemleri revizyondan geçti , değişmesi gerekenler değişti . Deri döşemeler değişti , jantlar , lastikler değişti , tavan sepeti ve port bagaj taktırdı , şınorkel taktırdı , led aydınlatmalar vs.vs. ) Ciddi para harcadı. Off road yapacak değilim , kullanım amacım belli sizlerin görüşlerini öğrenmek isterim. 110.000 TL ye veririm dedi . Satma düşüncesi yoktu para toparlayıp yaptığı işle ilgili olarak döviz daha fazla artmadan mala gireceğim dedi. Alınmaz derseniz 4x4 pickup bakmaya devam.:sweat:
Şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Benim bu konuda bir fikrim yok. Arkadaşlardan düşüncesi olacaklar olabilir. Ben araçları bile çok tanımıyorum. Disco1 nedir Disco2 nedir? bilmiyorum bile. Yalnız ben de son zamanlarda Ford Kuga'yı çok beğeniyorum. Ford sanayiicilerimden ve destek hizmetlerinden memnunum. Bu yüzden kendim dört çekere geçsem Kuga alırdım. İşte böyle. İyi geceler.

Teknik verileri şöyle görünüyor.
TEKNİK ÖZELLİKLER
Versiyon AdıTITANIUM
Motor TipiDizel
Vites TipiOtomatik
Kasa TipiSUV
Motor Hacmi2
SegmentJ Segmenti
Yakıt Tüketimi6.2 lt / 100km
Güç120 Kw
Tork340
Çekiş4x4
Ağırlık1692 Kg
Yük kapasitesi2250 Kg
Son Sürat196 km/s
0-100 hızlanma değeri10.4 sn
CO2 emisyon değeri162 g/km
MOTOR
Motor Hacmi2 LT
Maksimum Güç120
Maksimum Tork340
Maksimum Hız196
0-100 KM Hızlanma10.4 sn
Silindir Sayısı4
Valf Sayısı16
TurboVar

Görüşleriniz için teşekkür ederim , discovery bölümünü okudum bir miktar fikir sahibi oldum. Görüş ve öneri bildirebilecek Discovery kullanıcıları pek aktif değil anladığım kadarı ile. Belki fikir bildirenler olabilir. Selamlar
Sağlıcakla kalın

Çok ciddi dikkat edilerek alınması gereken araçlar,bilinmedik araba alınmaz,ful bakımlı olsa bıle yanınızda nakıt bulundurmak gerekır.Parcalarda pahalı bıldıgım. Japon tercıh etmenızde fayda var.

Merhaba ; 47 yaşındayım çok araba değiştirdim , çok farklı markaların farklı farklı modellerinin sahibi oldum. Yazın kamp , doğa ve tarihi yerlerin , kışın da kayak merkezlerinin gezileri için 4x4 araç arayışına girmiştim . Tam o esnada ev takasından 4x4 Amarok sahibi oldum
( olmak zorunda kaldım ) . Aklım hep Discovery II kasasındaydı. Hız sınırlamaları , bagaj sorunları yüzünden ve özellikle de otomatik şanzıman sorunundan dolayı Amarok ile vedalaştım ve yeniden arayışa girdim. Akrabamda olan off road yapmamış 380.000 km. de motoru ve tüm mekanik aksamı tamamen revizyondan geçirilmiş kazası olmayan bir Discovery II satılık. Aracın her şeyini yeniledi . ( Motor ve şanzuman , yürür aksam , kilit sistemleri revizyondan geçti , değişmesi gerekenler değişti . Deri döşemeler değişti , jantlar , lastikler değişti , tavan sepeti ve port bagaj taktırdı , şınorkel taktırdı , led aydınlatmalar vs.vs. ) Ciddi para harcadı. Off road yapacak değilim , kullanım amacım belli sizlerin görüşlerini öğrenmek isterim. 110.000 TL ye veririm dedi . Satma düşüncesi yoktu para toparlayıp yaptığı işle ilgili olarak döviz daha fazla artmadan mala gireceğim dedi. Alınmaz derseniz 4x4 pickup bakmaya devam.:sweat:
Şimdiden teşekkür ederim
Akrabam, bana yanlış yapmaz araç gayet iyi diyorsan al derim.. Amarok, Discovery nin keyfi yanında halt etmiş.. kolaygelsin

safkan offroad aracidir. Paris Dakar ve Land Rover Discovery arasinda degisik bir ask vardir. Ancak bu araclarin 2. elinde dikkat etmek gereklidir, aracini sevip bakim onarimlarini yaptirmak onemli degil, asil onemli olan bu araclari dogru yerde ve dogru kisilerin eline vermektir...

Edit: Ayrica eger 1400000TL olsa cebimde su anda gidip 2020 modelini alasim var 1 haftadir. :smiley:

bende durumumu şöyle özetliyeyim

amarok kullanıcısıyken satıp biraz bakıma ıhtıyacı olan discovery2 aldım evet bıraz parcaları pahalı ama şunu cok net soyleebilirim ki amarok ıle aralarında dünya kadar fark var amarokda hiç konfor yokmuş bunu anladım he amarok cok serı discovery hantal fark bu

eğer ıstanbuldaysanız şuan benım aracım 4x4 garaj cemafer ustanın ellerınde bu pıyasada cemafer usta bu işin duayeni diyebilirim istersenız bıraz araştırın...
motorum sıfır yapılı ama komple alt takım ve 2'' yukseltme yapıyoruz ordan cıkınca kaplanıcak sonra lastık tavan sepeti şinorkel aldıgımda vardı aktıf durumda

yardımcı olabilceğim konu olursa ıkı 3 gunde bı forum a gırıyorum ozellıkle dıscovery sayfasına paylaşırım

Merhaba amarok aracım var... discovery almak istiyorum. otomatik şanzıman istemiyorum. piyasada manuel bulmak zor.. otomatik kullananlar var mıdır. 300tdi almak istiyorum. sizlerin görüşü ne olur acaba

Merhaba amarok aracım var... discovery almak istiyorum. otomatik şanzıman istemiyorum. piyasada manuel bulmak zor.. otomatik kullananlar var mıdır. 300tdi almak istiyorum. sizlerin görüşü ne olur acaba
discovery 1 3.9 otomatik kullanıyorum . memnunum konforlu ve rahat tabiki ama bence arazi için manuel daha iyi. manuel bulamazsanız otomatiği manuele çevirebilirsiniz

Şimdiden teşekkür ederim
merhaba. ben 19 yaşındayım 2 yıl önce disco 2 sahibiydim profildeki araç . Biraz geç yazdım fakat düşüncen devam ediyordur umarım . disco ile girdiğim her yerde battım bende araçtan soğudum . sattım pişman oldum, fakat çok keyifliydi 4'' lift kit vardi 32 lastik gc cj jeep lerin çoğu hiçbiri peşimden bile gelemiyordu benimki 2000 modeldi td5 orta kilit var aktif değil bir aparat yardımıyla aktif oluyor alırsan eğer ilk cdl i aktif et aracı şiddetle öneririm şuan np300 plat. var disco tadı vermiyor .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR