1997 Model Can Karavan Ve Opel Corsa B 1.4 16v

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALPER KILIK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,669

ALPER KILIK

Yeni Üye
Yer
İzmir
arkadaslar merhaba. herhangi bir kaynak bulamadığım bir konuda bilgi ve deneyimlerinize ihtiyac duydum. satılık 1997 model can marka 4,35 cekme karavan buldum. faturası var o1 belgesi mevcut değil. satıcı arkadas karavanın 740 kg olduğunu söylemekte. faturasında sase numarası mevcut. etiketinde ise kabaratma seklinde. fakat ağırlık kısmı kabartma oldmadığından silinmiş okumak imkansız.bu karavanın teknik verileri hakkında bilgi yada belge sahibi olan var mıdır? o 1 belgesi olmadan trafik kontrollerinde ne yapabiliriz?

Tip onay belgesi 2008de çıktı daha öncekilerden yok fakat ağıza sakız etti bazı arkadaşlar tip onay olmazsa trafiğe çıkamaz diye birşey yok bendede karavan var tip onay yok polis kaçkere çevirdi etikette 97 model 640kg görünce birşey demedi
Kantar çıkartıp tart 750kg geçmezse sıkıntı olmaz faturada var

Tip onay belgesi 2008de çıktı daha öncekilerden yok fakat ağıza sakız etti bazı arkadaşlar tip onay olmazsa trafiğe çıkamaz diye birşey yok bendede karavan var tip onay yok polis kaçkere çevirdi etikette 97 model 640kg görünce birşey demedi

İLGİNİZ İÇİN TESEKKUR EDERİM. YALNIZ AKULER TENTELER ONLAR BUNLAR Bİ SÜRÜ EKLEME YAPILMIS. NET AĞIRLIĞINI BULMAK İÇİN BAYA BİRSEY SÖKMEK LAZIM ÜSTÜNDEN. ÜRÜNÜN TEKNİK DETAYLARINA ULASABİLSEM SİMDİ GİDİP ALACAĞIM AMA SU AĞIRLIK MESELESİ BASIMA DERT OLDU

İLGİNİZ İÇİN TESEKKUR EDERİM. YALNIZ AKULER TENTELER ONLAR BUNLAR Bİ SÜRÜ EKLEME YAPILMIS. NET AĞIRLIĞINI BULMAK İÇİN BAYA BİRSEY SÖKMEK LAZIM ÜSTÜNDEN. ÜRÜNÜN TEKNİK DETAYLARINA ULASABİLSEM SİMDİ GİDİP ALACAĞIM AMA SU AĞIRLIK MESELESİ BASIMA DERT OLDU
Küçük birşey olursa poliste birşey demiyor büyük olursa ikna etmen zor olur

Küçük birşey olursa poliste birşey demiyor büyük olursa ikna etmen zor olur
Faturada 4.2 MT. Etiketi paylaşıyorum okuyabilen var mı?
IMG 20191129 200042

Sizde karavan olarak ne vardı?

Hollanda malı yanılmıyorsam 84 model (18 yıl kapalı garajda yatmış yeni gibi) international marka 750kg o1 fakat plakalı ruhsatlı idi şu an amerikan palomino yearling 97 model 7+1 kişilik tent treyler var 640kg
Sizinkisi daha guzelmis. Şu can karavan ile ilgili bilgiye ulassam öyle büyük bir yük kalkacak ki uzerimden

üreticiler ve karavan satıcılarının insanları bu konuda yanılttıklarını düşünüyorum.karavanı 740 kg O1 belgeli ruhsattan, vergiden muaf diye satıyorlar. sorduğunda "su depoları boş, akü olmadan vs." 740 kg geldiğini belirtiyorlar. polis çevirdiğinde yoldaki yüklü ağırlığı tartacak, hadi istediklerini al içinden tartacağım, demeyecek. dolayısıyla sizin almak istediğiniz karavanın da yüklü ağırlığının kaç olduğu önemli. O1 belgesi 750 kg altında trafiğe çıkmaya uygun römorka verilir. karavan 1 ton gelirse o belgenin bir hükmü kalacağını zannetmiyorum. zaten dıştan bakınca bile kaç kg olabileceği hakkında çok rahat tahmin edilebiliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR