1991 Model Kia Besta 4x4 Panelvan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dopamin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 80,031

dopamin

Ömer GENÇER
Yer
Ankara&Kayseri
1991 Model 4x4 kia besta panelvan kamyonetimde şu anda 6 bijon 14 inç jant var üzerinde 185 R14 C lastik takılı araziye çıktığımda biraz alçak oluyor aracın çamurluk genişliği biraz daha büyük jant ve lastik takabilme imkanı veriyor araca sıkıntı yaratırmı yaratmazsa hangi ölçülerde jant ve lastik önerebilirsiniz bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum tşk

[attachment=1]

28625 406094664888 722789888 3869140 6449748 n 1

Etiketler
Ynt: 1991 Model Kia Besta 4x4 Panelvan

Ben de lastik seçimiyle ilgili bir soru sormuştum, gelen yanıtlarda, jant 15" yapılıp AT lastik kullanılabileceği konusunda yanıtlar gelmişti. İşinize yarayabilir.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69087.new;topicseen#new
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69137.new;topicseen#new

Selamlar
Ferhat

fsirin' Alıntı:
Ben de lastik seçimiyle ilgili bir soru sormuştum, gelen yanıtlarda, jant 15" yapılıp AT lastik kullanılabileceği konusunda yanıtlar gelmişti. İşinize yarayabilir.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69087.new;topicseen#new
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69137.new;topicseen#new

Selamlar
Ferhat

Yanıtınız için teşekkür ederim 15 inç jant takmak aklıma yatıyor lastik ölçüsü ?

dopamin' Alıntı:
Yanıtınız için teşekkür ederim 15 inç jant takmak aklıma yatıyor lastik ölçüsü ?
Lastik çapını büyüttüğünüzde hızınız artar tork düşer.
Ne yazık ki lastik konusunu pek bilmiyorum. Aşağıdaki linkte boyutları hesaplıyor sanırım işinize yarar.
http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

fsirin' Alıntı:
Lastik çapını büyüttüğünüzde hızınız artar tork düşer.
Ne yazık ki lastik konusunu pek bilmiyorum. Aşağıdaki linkte boyutları hesaplıyor sanırım işinize yarar.
http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim anladığım kadarıyla arazide kullanılan ( mt.at lastik) bilmiyorum doğrumu söylüyorum kullanabilmek için mutlaka jantların 15 inç olması gerekiyor galiba. çünkü 14 inç janta olabilecek lastik yok yada ben bulamadım

selamlar, 4x4 besta yı nereden buldunuz yaw? bende çok isterdim 4x4 bir panelvanım olsun.
şu an L300 üm var, yurtdışında delica adı altında 4x4 modelleri var ancak malesef Türkiye de yok :(

Lassa Competus 195x80x15 AT ile mevcut halinden hallice yükseltmiş olursunuz. Çamurluklara sürtmemesi konusunda dikkatli incelemelisiniz.

turkakreb' Alıntı:
selamlar, 4x4 besta yı nereden buldunuz yaw? bende çok isterdim 4x4 bir panelvanım olsun.
şu an L300 üm var, yurtdışında delica adı altında 4x4 modelleri var ancak malesef Türkiye de yok :(

Merhaba tavsiye ederim bu aracı internette satılık iki tane olması lazım ben 2009 yılında ankarada harman kia, dan almıştım

[attachment=1]

Fotoraf0087

[attachment=2]
güngör' Alıntı:
Lassa Competus 195x80x15 AT ile mevcut halinden hallice yükseltmiş olursunuz. Çamurluklara sürtmemesi konusunda dikkatli incelemelisiniz.

Sn. güngör yanıtınız için teşekkür ederim çamurluklara sürtmemesi konusunu 6 mart,ta katıldığım gezenbilir ankara ayaş off-road gezisinde açık şekilde gördüm tabanı geniş olmayan çamurluk dışına taşmayan ince yüksek bir lastik lada nivalardaki gibi
[attachment=2]

Fotoraf0084

turkakreb' Alıntı:
kızılay ihalelerinde bu araçların zaman zaman satışı oluyor.

yanlız şöyle bir çekincem var, o senelerde üretilen kia ların pek dayanıklı olmadığını biliyorum tabi 6-7 senelik bir mitsubishi kullanıcısı olmam sanırım bu özelliğe daha fazla önem vermeme neden oluyor.
daha önce Volkswagen ın 4X4 panelvanı olan syncro modelini araştırdım ancak onun 70 kusur bi modelini buldum eleman 30000 TL istiyor :p sanırım nedeni Türkiye de sayılı sayıda bulunması..

Bu aracı aldım alalı dağ bayır geziyorum hiç arıza yapmadı çok şükür aracı övmek için söylemiyorum tek sıkıntı aracın motor gücü 73 hp olması birde şıkıştırmadan devrinde kullanmak lazim dört çekiş sistemi awd veya diğer viskoz sisfemlerle mukayese edilemez gerçekten özel bir araç

dopamin' Alıntı:
Sn. güngör yanıtınız için teşekkür ederim çamurluklara sürtmemesi konusunu 6 mart,ta katıldığım gezenbilir ankara ayaş off-road gezisinde açık şekilde gördüm tabanı geniş olmayan çamurluk dışına taşmayan ince yüksek bir lastik lada nivalardaki gibi
[attachment=2]
Sayın Dopamin, bu fotoğraftaki kullandığınız lastik ölçünüz nedir?

Ben de dün Lastikçiye gittim. 195R14C LC/T için 175TL dedi. AT sınıfı lastik için Competus 215/80/15 180TL önerdi ve 4 jant yaklaşık 600TL imiş. Normal jant yokmuş. LC/T için de ses yapar dedi.

fsirin' Alıntı:
Sayın Dopamin, bu fotoğraftaki kullandığınız lastik ölçünüz nedir?

Ben de dün Lastikçiye gittim. 195R14C LC/T için 175TL dedi. AT sınıfı lastik için Competus 215/80/15 180TL önerdi ve 4 jant yaklaşık 600TL imiş. Normal jant yokmuş. LC/T için de ses yapar dedi.

Sn. şirin günaydın lastiklerin ölçüsü 185/R14C cooper ben lastiklere ufak derken katıldığım gezideki o ağır parkurda sergilediği performansa şaşırdım doğrusu yanlız derin çamurları traşlayarak gittim üç dört santim aracın yükseltilmesi şart

Ferhat jant ölçünü öğrenirsen başka araç jantıda kullanabilirsin.Herkes çelik jant için araçlarının normal jantını çıkartıyor bunlardan sana
uygun jant bulabilirsin. Birde ölçü değişeceği için jant ve lastiği 5 adet almalısın. Sana bilgi vermesi için benim jant ölçümü yazayım.
5x112 senin aracında 5 bijonsa sadece bijon aralığını bulacaksın kolay gelsin.

7 mart günü ankaradan 4x4 kia besta aldım aracın arazi çekişi mükemmel yol tutuşu da fena değil süspansiyonu bana 1956 cheavrole mi hatırlattı beşik gibi hoşuma gitmeyen tek yönü yokuşlarda tam toparlayamıyor ve tam devir yapsanız bile 2. vitesten 3. vitese altığnızda sanki 5. vitese almışınız gibi devir birden düşüyo çok farklı bir şanzımanı var. Hüseyin UĞUR abime saygılar aracı ondan aldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri