1983 Toyota Tercel Sanzıman Sorunsalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RecepErdo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,762

RecepErdo

Yeni Üye
Yer
Konya
D7A4DDF7 466D 4C87 A882 E3FF1B7A54CD
Herkese merhaba
1983 model toyota tercel 4wd aracımın sanzımanı bozuldu . Tamir ettirdim bozuldu, sonra birden bire kitledi ve dagıttı.
Sanzımancı usta sanzımanı tamir etmenin mümkün olmadıgını söyledi .
Uzun zamandır hurdalıklar çıkmacıları araştırıyorum böyle bir sanzıman yok diyorlar .
Arabayı hurdaya vermeyi düşündüm çok komik fiyatlar veriyorlar .
İlk götürdügüm usta bu arabaya uydurma sanzıman olmaz dedi .bende onun sözüyle kendim hiç fikir yürütmedim
Daha sonra bir arkadaşım 4 çeker olmasın 2 çeker yap sahin sanzımanı takalım dedi . Konyada yım onu araştırıyorum ama hala birini bulamadım
Birde böyle bir uydurma işine girmişken aklıma başka konularda geldi .

325FE37F 4A1E 4804 84DD F18B5AEB16FD

Fotoları paylaştım,
Şimdi bilir kişilerin yardımı gerek .
Benim aracımın sanzımanı ön dif i kendi içinde olan bir. Model ve biraz öne uzantılı böyle olunxa başka bir 4wd takmak uzun işçilikler ortaya cıkartıyor .
Ben orjinal sanzımanın motors gecen kupasını hiç bozmadan oraya sahin sanzımanı uydurasam ve sahin sanzımanının arkasına lada niva arazi sanzımanı monte etsem ( daha önce böyle yapanlar olmuş . Lada niva için sahin sanzımanı ) sonra arazi sanzımanından bir kol,aks vb bir malzeme ile mevcuz difransiyele baglasam . Böyle birşey mümkün olur mu yapılabilir mi? Yapanlar var mı ?
Maliyet bilgisi yada izlemem gereken yollar .
Bilgi verirseniz sevinirim. Herkese iyi forumlar ...

558DBDED D2BB 4837 B7E5 EC5EF04C1D43

F2A5FF93 4396 459C B772 8C8B5AEC2BFE

2A6372DE B94B 4AA7 A2C0 47FA6D3A22D7

3540B017 6EEE 4F6C 91BF F1FA681E6B72

76A70745 028F 44BC BAB7 49A84D76A6EE

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri