17m³ Alternarif Ducato Projem Ile Ilgili Sorularım, Yorumlarınız...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mtalpan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,126
Konu hakkında fikir vermesi acısından bir kaç foto ekliyorum.

C3aa0ccfc78b1785fff431496aded5f2

2df6f74c934918f02b47a72eb9499f9a

8547a6e3fc4ad362b28c91318321329b

C6e91560e5c1dce3c47905a91ca980e1

9fde5a2d873a3537bfb305d62dec8133

Ea5f2a91d5016833b878da9d07337bca

Etiketler
Ferhat bey aşağıdaki cümleyi biraz daha açarmısınız .

Benim de 3 sistem buzdolabım var da .

--------------
Ben kayar kapımdan memnunum. Kayar kapıyı buzdolabı -hele de üç sistem ise- kapı hizasına koymanız durumunda iptal etmek uygun olur.
----------------
Üç sistem dolapların kompresörlülere göre daha iyi soğutulması gerekiyor üstelik de ekzos çıkışı var. Buzdolabı kayar kapı hizasına denk gelince havalandırma sıkıntısı olacaktır. Ya kapı iptali gerekir ya da dolabın yerinin değişmesi.

Araç temini konusunda; her gün, bıkmadan sabah ve akşam sahibinden sitesine bakmanızı öneririm.
Ben 5 aylık bir arayış ile neredeyse umudumu kesmek üzere iken 2013 yılı şubatında, 2011 model ve 40.000 km de, üstelik araç klimalı bir ducato buldum. Bir yıl beklettikten sonra imalat için ustama teslim ettim ve 5 yaşını doldurmasının 2 gün sonrasında karavanımı/ruhsatını teslim aldım.
Karavanda kullanacağınız aracın yaşını; temini, projelendirme, malzeme temini, yapım vb sürelerini de hesaba katarak düşünmenizi de öneririm.

İyi gunler.
Buu durumda arabanin yasi 3 olup, 2 yil yapilmasinimi beklediniz.?

merhaba sadece ducatodan bahsetmişsiniz sprinter veya crafter için tek sorun tavan yüksekliğimi birde frigolu araç ile ilgili yorumlarınız ne olur acaba sahibinde birkaçtane var en azından kargoda kullanılmadığı kesinlik kazanmış oluyor artısı veya eksisi konusunda bilgisi olanlar aydinlatabilirmi rica etsem
teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba sadece ducatodan bahsetmişsiniz sprinter veya crafter için tek sorun tavan yüksekliğimi birde frigolu araç ile ilgili yorumlarınız ne olur acaba sahibinde birkaçtane var en azından kargoda kullanılmadığı kesinlik kazanmış oluyor artısı veya eksisi konusunda bilgisi olanlar aydinlatabilirmi rica etsem
teşekkür ederim

Sprinter crafter ve transit in eni dar. İç yükleme alanı uzun yüksek ama dar. Yatağı enine koyamıyorsunuz. Tabi boyunuz 1,70 Den aşağı ise sorun olmaz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

evet boyumuz 1-67 ve aşağısı. yani tavan yüksekliği ayni mi
peki en olarak farkedilir bir ölçü varmı eğer varsa ıveco hakkındaki düşünceleriniz nedir ducatoyla kıyaslarsak

evet boyumuz 1-67 ve aşağısı. yani tavan yüksekliği ayni mi
peki en olarak farkedilir bir ölçü varmı eğer varsa ıveco hakkındaki düşünceleriniz nedir ducatoyla kıyaslarsak

Ben araç olarak aracın motor kalitesi ve konforu açısından ducato Boxer grubu araç düşünmüyorum. Mercedes ve vw in parça ve servisi pahalı. Transit benim aklıma yatıyor. Iveco başlı başına bir araç yorumları okuduğum kadarıyla. iPad den yazıyorum cep telefonumda transit ve ducato nun özelliklerini gösteren ek var. Birazdan yüklerim.

Son düzenleme:

ama sprinter ve crafterin ölçüleri de ayni sanırım
55-65 bin aralığında 200-220 bin km civarında araçlar var almak istiyorum sonuçta normal binek araç gibi kullanmayacağız çok sorun çıkartmaz diye düşünüyorum siz nedersiniz bakimina parçasına katlanacak olsam tercih etmelimiyim

Benim fikrimi soruyorsanız ben malum sitede arama yaparken filtreleme de 2014-2014 yıllarını aratıyorum. Km de 0-120.000 km diye aratıyorum ama şahsen 80.000 km den fazla olmasını istemem. Sonradan çıkacak masraflar ile size daha da pahalıya gelebilir.
Genelde Fiyat söylemezler ama karşılaştırma yapmak için yetkili Mercedes vs vw servislerini arayıp baskı Balata değişimi işçilik ve parça fiyatı alın. Mümkünse özel servislerden de alın. Sonra da ford özel servisinden fiyat alın. Ne demek istediğimi anlarsınız. Ford. Parçaları yerliyken Mercedes ve vw in parçaları ithal.

Benim fikrimi soruyorsanız ben malum sitede arama yaparken filtreleme de 2014-2014 yıllarını aratıyorum. Km de 0-120.000 km diye aratıyorum ama şahsen 80.000 km den fazla olmasını istemem. Sonradan çıkacak masraflar ile size daha da pahalıya gelebilir.
Genelde Fiyat söylemezler ama karşılaştırma yapmak için yetkili Mercedes vs vw servislerini arayıp baskı Balata değişimi işçilik ve parça fiyatı alın. Mümkünse özel servislerden de alın. Sonra da ford özel servisinden fiyat alın. Ne demek istediğimi anlarsınız. Ford. Parçaları yerliyken Mercedes ve vw in parçaları ithal.

dizel araçların genelde 100 bin bakımı pahalıya gelmektedir. En azında alacağınız aracın belirli periyodlardaki (genel yada büyük bakım her ne adla adlandırıyorlarsa) bakım servis ücretlerini öğrenin ve ona gör araç satın alırken değerlendirmede göz önüne alınız.O büyük yada genel bakımı yapılmamış araçlarda fiyattan düşersiniz.

bakıyorum ama 5 yaşından büyük araçlarda km 200 binden düşüğü yok ben 350 ED ye bakıyorum jumbo 17m3 olanı doğru galiba baktığım araç
birde çift teker bunlar, çift teker araçlar B sınıfı ehliyetle kullanılıyor mu bilginiz varmı

bakıyorum ama 5 yaşından büyük araçlarda km 200 binden düşüğü yok ben 350 ED ye bakıyorum jumbo 17m3 olanı doğru galiba baktığım araç
birde çift teker bunlar, çift teker araçlar B sınıfı ehliyetle kullanılıyor mu bilginiz varmı

Öğrendiğim kadarıyla önemli olan taşıma haddi. 3500 kg taşıma haddine kadar B sınıfı kullanabiliyor. Sonrasında C sınıfı gerekiyor

dizel araçların genelde 100 bin bakımı pahalıya gelmektedir. En azında alacağınız aracın belirli periyodlardaki (genel yada büyük bakım her ne adla adlandırıyorlarsa) bakım servis ücretlerini öğrenin ve ona gör araç satın alırken değerlendirmede göz önüne alınız.O büyük yada genel bakımı yapılmamış araçlarda fiyattan düşersiniz.

Aslında o ağır bakımı benim yaptırmam benim için önemli. Adam arabayı nasıl olsa satacağım deyip düzgün yaptırmayabilir eksik yaptırabilir bu da ileride benim yolda kalmama neden olabilir.
Ben bu ağır bakımı öne sürüp biraz daha pazarlık edip fiyat düşürebileceğimi umuyorum. Artık gerisi kısmet

Aslında o ağır bakımı benim yaptırmam benim için önemli. Adam arabayı nasıl olsa satacağım deyip düzgün yaptırmayabilir eksik yaptırabilir bu da ileride benim yolda kalmama neden olabilir.
Ben bu ağır bakımı öne sürüp biraz daha pazarlık edip fiyat düşürebileceğimi umuyorum. Artık gerisi kısmet

Sizin gözetiminizde ağır bakımların yapılması daha iyi olur.
Fakat daha önce yapıldığını iddia ediliyorsa ve bunu servis formları ile destekleyebiliyorsa, siz genede kapsamlı genel bakım yaptırdığınızda, size en azından gerçekte bu masrafları çıkartmayabilir.
Değişen parçalarını gösteren servis formlarını veremiyorsa, kesinlikle ağır bakım ücretini dediğiniz gibi düşürmeye çalışın.Ne olur ne olmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.