12 Volt Kompresörlü Buzdolabı Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ucanadam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 174
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,615
Teşekkür ederim. 1000 liraya yaptırdım.
Bu arada akü koruması 10 v civarında devreye girerek motoru durduruyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Merhaba yeni sipariş ettiğim karavana ait buzdolabını 12 volta çevirttim. Usta çok güzel işçilik yaptı. R134 gaz bastı. Dolap çalışırken 2 amper çekmekte. Motoru soğutması için ayrıca bir fan da ekledi. Soğutması gayet iyi gibi geldi bana. Termostata göre 2-3 dereceye düşürdü. Dolap altus al 1090 model 90 litrelik tezgah altı buzdolabı.

ElxNY1
J0cGrc
IMeSCS
SQhfh7

Bu ustanın farklı çalışmalarında da memnuniyet paylaşımları olduğunu gördüm. Kullanım deneyiminizi forumda ki bu paylaşımınızı sahipsiz bırakmadan bizleri de bilgilendirirseniz çok faydalı olacaktır. Karavanınız ile birlikte sağlıkla kullanmanızı dilerim.

Teşekkür ederim. Kullandıktan sonra gelişmeleri emin olun bildireceğim.
Aynı ustadan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama ben Kızılcahamamda Fahri ustaya yaptırdım. Dediğim gibi 2 saat montaj yaptı, devamında 1,5 saat deneme, kontrol, izolasyon vs ile uğraştı.
Bu arada dolabın içine 12v led ışıkta ekledi.

Cevabınız için teşekür ederim.Gülegüle kullanın.
Ben Antalya dayım burada henüz bu işin uzmanını bulamadım.
Siz herşey dahil 1000 TL yemi yaptırdınız.
12 v kopresör kargo hariç 430 TL

Teşekkür ederim. Evet toplam 1000 tl ödedim. Motor, gaz, soğutucu fan, dolap içine 12v led ışık ve işçilik.

Herkese merhaba. Bu konu ile ilgili tüm yorumlarınızı okudum. Wabarin diye bir marka var. Macaristan yapımıymış. Kompresörlü 12V /220 çalışıyormuş. Sıfır fiyatı 1800-2100 aralığında. 50 litre. Bununla ilgili hiçbir yorum bulamadım. Bilgisi olan bar mı acaba?

Merhaba yeni sipariş ettiğim karavana ait buzdolabını 12 volta çevirttim. Usta çok güzel işçilik yaptı. R134 gaz bastı. Dolap çalışırken 2 amper çekmekte. Motoru soğutması için ayrıca bir fan da ekledi. Soğutması gayet iyi gibi geldi bana. Termostata göre 2-3 dereceye düşürdü. Dolap altus al 1090 model 90 litrelik tezgah altı buzdolabı.

ElxNY1
J0cGrc
IMeSCS
SQhfh7

2 amper çok düşük gibi geldi, kullanımdan sonra soğutma performansını da paylaşmanızı rica ediyorum.
yaz aylarında araç içi hamam olduğunda soğutmada yetersiz kalır mı acaba?

Tabi paylaşırım. Yaz aylarında çekeceği amperin 4 ampere kadar çıkabileceğini söyledi. Montaj esnasında hava 17 derece idi. Ayrıca başka marka bir 12v kompresörü çalıştırdığında 3.5-4 amper çektiğinide gördüm.

Tabi paylaşırım. Yaz aylarında çekeceği amperin 4 ampere kadar çıkabileceğini söyledi. Montaj esnasında hava 17 derece idi. Ayrıca başka marka bir 12v kompresörü çalıştırdığında 3.5-4 amper çektiğinide gördüm.

Merhaba, Fahri ustadan yaptırdığınız dönüşümden memnun musunuz? Hangi marka kompresör kullandı? Yukarıda bahsettiğiniz 3,5-4 A çeken kompresör hangi marka idi? Sizin taktırdığınız ile bahsettiğiniz kompresör arasında fiyat ve kalite farkı mı vardı? Teşekkürler.

Merhaba, Fahri ustadan yaptırdığınız dönüşümden memnun musunuz? Hangi marka kompresör kullandı? Yukarıda bahsettiğiniz 3,5-4 A çeken kompresör hangi marka idi? Sizin taktırdığınız ile bahsettiğiniz kompresör arasında fiyat ve kalite farkı mı vardı? Teşekkürler.
Merhaba. Henüz karavanı teslim almadığım için deneme şansım olmadı. Fahri ustanın işçiliğini ve esnaflığını beğenmiştim. Benim dolaba taktığı kompresörün markasını yukarıda fotoğraf olarak paylaşmıştım. Daha fazla akım çekiyor diye bahsettiğim kompresör denfostu sanırım. İkisi arasında fiyat farkı olduğu için illaki kalite farkı vardır. Ancak benim tercih ettiğin kompresörden memnun kalacağımı ifade ettiği ve yeterli olacağını düşündüğüm için bu tercihte bulundum.

Herkese merhaba. Bu konu ile ilgili tüm yorumlarınızı okudum. Wabarin diye bir marka var. Macaristan yapımıymış. Kompresörlü 12V /220 çalışıyormuş. Sıfır fiyatı 1800-2100 aralığında. 50 litre. Bununla ilgili hiçbir yorum bulamadım. Bilgisi olan bar mı acaba?

Merhaba wabarin dolabı 1 senedir kullanıyoruz teknemizde soğutması gerçekten çok iyi aküyü de yemiyor biz memnunuz 👍

Selamlar herkese. Ben de az önce PARAGO P21 modelini aldım. Daha doğrusu adı parago p21 ancak ürünün üzerinde PARTYGO yazıyor ve ayrıca parago nun böyle bir ürünü olduğuna dair internette hiç bir yerde bir bilgi bulamadım. Parago diye aktif bir firma da bulamadım o ayrı. Amazon.com da falan hiç yorum yok, yurtdışında benim araştırıp gördüğüm kadarıyla hiç bir yerde de bulamadım. Sadece indiegogo da Parago P20 modeli ile ilgili bir sayfa var : PARAGO P20. Parago zamanında indiegogo da çıkış yapmaya çalışmış PG20 modeli ile, ve sadece 5 kişinin desteklediği proje de amacına ulaşamamış ve patlamış. Şimdi malum internet sitelerinde satılan ilgili model nerede nasıl üretildi, kim üretti, vb bunlar bizim ülkeye nasıl geldi muamma. Benim almış olduğum modelin ise üzerinde zaten Parago bile yazmıyor, PARTYGO yazmışlar, bir de çinlilerin garip garip slogan bulma sevdalarından da nasibini almış bir ürün; üzerine "go cool or go home" falan yazmışlar atarlı atarlı. Ancak şu var, Parago P20 ile benim aldığım Parago P21 in görsellerini karşılaştırdığımda ekran ve kontrol tuşlarının düzeni aynı, yani bu PARTYGO ya aynısını taklit etti, ya da indiegogo da parago 20 tutmayınca artan parçalardan yeni cihazlar yapıyorlar çin ellerde. Tabii bir ihtimal de şu var; gerçekten parago 21 diye bir cihaz olabilir, ancak bu kadar mütevazilik de bir garip yani, hiç bir yerde bir bilgiye ulaşamadım :smiley: tabii bunların hiç birisi benim umrumda değil, şu an gözümüzün gördüğü her şey zaten çin malı, ve çin malı bir ürün kalitesiz olacak diye bir şey de yok, aksine, normal şartlarda ulaşamayacağın teknolojiyi/imkanı, ucuz iş gücü ve üretimi sayesinde çinliler bize sunuyorlar. Sadece bazen çok sürprizli işleri var işte :smiley:. Satın aldığım ürünün sayfasında çok güzel iddiaları var, tasarımını da gayet beğendim. ürün gelsin kitapçığını da inceleyeyim ve bir iki test yapayım zaten tutarsızlıklar olur ise direkt iade ederim. Yine de ekonominin bu kadar tepetaklak olduğu bir dönemde, bu kadar güzel iddialar sunan bir "kompresörlü" araç buzdolabının 3000tl altında satışta olması ihtiyaç sahipleri için büyük bir fırsat bence. Zaten peltier ile çalışan (termoelektrik diye de geçiyor genelde) cihazları düşünmem bile , onun yerine iyi ısı yalıtımlı bir termos çanta/kutu (kablosuz elektriksiz) vb çok daha basit ve iyi bir iş görür. Ürünün siparişini verdim bekliyorum şu aşamada. Bekleyip göreceğiz artık, ürün geldiğinde kullanıp kısa orta uzun vadede nedir ne değildir hepsini buradan paylaşmaya çalışacağım, çünkü ben hiç bir bilgiye ulaşamadım bari başka birilerinin işine yarasın. Buraya bir kaç link bırakıyorum; Benim aldığım cihaz şu anda hepsiburada da sepette ek indirim ile 2709tl ye geliyor : Parago PG21. Indiegogo da patlayan ancak ne hikmetse piyasada satılık bulabildiğimiz Parago P20 ise burada : Parago P20. Bir de benim satın almış olduğum cihazın çok minik bir kaç saniyelik görüntüsüne ulaşabildiğim bir video var, bu videoda 02:10 - 02:26 arasındaki kısa tanıtımı yapılan cihaz, benim aldığım ve piyasada Parago P21 diye satılan cihaza aşırı benziyor, hatta bence direkt o. o video. Umarım bir faydası olur. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim; çok fazla araştıran çok ince eleyip sık dokuyan arkadaşlar kardeşler ve abiler/ablalar; bence gerçekten çok iyi bir iş yapıyorsunuz, genel anlamda söylediklerinizin yüzde doksanına katılıyorum, ancak çok fazla detaylarda boğulmayın, mesela iyi bir oto buzdolabı almak bir araç sadece, benim amacım dağa bayıra gidip kampımı attığımda soğuk biramı keyifle içebilmek, marinelediğim bonfilemi bozulmadan oraya kadar getirebilmek, sefa pezevenkliği, vb... Bu buzdolabı benim için sadece bir araç, araştırmak kesinlikle çok faydalı ve önemli bir konu, ancak çok detaya girip de kaybolmayın, bu sefer o buzdolabı bir araç olmaktan çıkıp bir amaç oluyor, kendinizi internette o buzdolabının üretildiği sacın büküldüğü makinenin teknik çizimlerini ararken falan buluyorsunuz bu biraz sorun bence. Ben hobi olarak seyrek de olsa elektrogitar modifiye ediyorum kesiyorum biçiyorum butik pedallar falan üretiyorum keyfine. Büyük usta rahmetli Asım Can Gündüz (awesome john) ile bir seferinde email üzerinden şöyle bir diyalog geçmişti aramızda; ben sap ile ilgili bir kaç detayı üzerinde çok düşüne düşüne kafa patlata patlata araştırıp detaylar arasında kaybolurken büyük üstad "bu kadar detay vb yüzünden çalmaya vaktin kalmayacak, boşver bu kadarına gerek yok" vb gibisinden bir şeyler söylemişti. O kadar haklıydı ki. Işıklar içinde uyusun. bunu da paylaştım ki bazen biz detaylar içinde kayboluyoruz ve bir başkasının bizi bu konuda uyarması gerekebiliyor, umarım bir faydası olur. Cihaz da gelince gelişmeleri buradan paylaşmaya çalışacağım elimden geldiğince.

Son düzenleme:

GÜNCELLEME : Buzdolabı geldi. İçinden ne kitapçık ne bir şey, hiçbir şey çıkmadı. fabrikadan çıktığı kolisi ile gelmiş. Cihaz aşırı şık ve kompakt. Kompakt olmasına rağmen içi gayet geniş, ayrıca cihazı kolisinden çıkartıp incelediğimde iç kısmının bayağı soğuk olduğunu fark ettim, sanırım içindeki soğutucu gazdan dolayı durduğu yerde bile içini serin tutmuş, ilk kaba izlenimlerim bunlar, ilerleyen zamanlarda ayrı bir konu başlığı altında incelememi paylaşırım.

Kompresör motorunun bir hız ayarı olması lazım. Düşük ayarlanmış olabilir. Kılavuzu kontrol eder misiniz?

Kompresör motorunun bir hız ayarı olması lazım. Düşük ayarlanmış olabilir. Kılavuzu kontrol eder misiniz?
Elimde öyle bir kılavuz yok. Kutudan çıktığında görmedim açıkçası. Ayar konusunda bana bir uyarısı olmadı ustanın.

ElxNY1
J0cGrc
IMeSCS
SQhfh7

Hayırlısı olsun güle güle kullanın. Dönüşüm size ne kadara mal oldu , nerede dönüşüm yaptırdınız ,memnun musunuz? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR