1 Hafta İstanbul Gezİsİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onderberber Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,127

onderberber

Yeni Üye
Yer
DENİZLİ
İstanbul avrupa yakasında konaklıyabileceğim güvenlikli bir açık otopark veya karavan kampı tavsiye edebilirmisiniz.Aslında kamp yeri tercih etmiyorum fakat güvenlik açısından 7 gün konaklıyacağım.Motokaravımda güneş panellerim mevcut ama dediğim gibi güvenlik önemli istanbul gibi bir yerde. Şimdiden çok teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı saygılarımla.Önemi bir nokta ise benim eşim rahatsız kanser tedavisi görüyoruz. Sol kalça kemiğinde metastaz var fazla yüremiyor.Diğer konu ise ben istanbulu hiç bilmiyorum. Bu ilk ziyaretmiz olacak nasip olu ise eğer.İstanbulda ise gezmek görmek istediğimiz çok yerler var sultanahmet ayasofya eminönü taksim adalar ve bunun gibi bir çok yer var. Lakin bir listede yapamadım. Şundan dolayı istanbulu bilmediğim için ne nerede. Siz büyüklerim ve deneyimi olan abilerimden ricam bu konuda da bana yardımcı olmaları.

Etiketler
istanbul

Eyüp sultan iskelesi yanı İSPARK otoparkı . Ulaşım açısından vapur ve iett için uygun bir noktadadır .

İSPARK İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. AŞ | Güvenle Park, Güler Yüzle Hizmet dan

Bilgi alabilirsiniz .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkürler ilginize. Müsade ederseniz bir sorum daha olacak. Sanırım anadolu yakası avrupa ykasına göre hem trafik olsun hemde manzara olarak daha güzel diye okudum. Lakin gezilebilecek yerler içinde avrupa yakasında deniyor. Sizce hangisi mantıklı şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla

Her iki taraf da güzel tasnif yapamam . Trafik her yerde sıkıntılı sabah ve akşam saatlerinde . Saat 10.00 ile 15.00 arası ve 19.00 dan sonra trafikte olmaya çalışın .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İstanbul'un en büyük sorunu trafik. Trafikle uğraşmamak için ya trafik durumunu kontrol ederek yol almanız ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşım sağlamanız iyi olur. Sultanahmet bölgesinde Ahırkapı fenerine yakın park alanı vardı avrasya tüneli yapımı sırasında bir değişiklik oldu mu bilemiyorum. 50TL mertebesinde bir fiyatı vardı. Buradan yürüyerek sultanahmet bölgesine ulaşabilirsiniz. İstanbul'a gelinde İstanbul kart adındaki karttan bir tane alın para yükleyip istediğiniz toplu taşıma aracında kullanabilirsiniz. Maltepe sahil parkı karavancıların sürekli kaldıkları bir park alanı. Maltepe parkı da konaklama için düşünülebilir. Burada park fiyatı uygun. Ramazan'da ücretsiz bile yapmış olabilirler, bakmadım. Park alanından otobüse binerek Kadıköy'e gidebilir, oradan vapurla karşı kıyıya geçebilirsiniz.

İstanbul'un en büyük sorunu trafik. Trafikle uğraşmamak için ya trafik durumunu kontrol ederek yol almanız ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşım sağlamanız iyi olur. Sultanahmet bölgesinde Ahırkapı fenerine yakın park alanı vardı avrasya tüneli yapımı sırasında bir değişiklik oldu mu bilemiyorum. 50TL mertebesinde bir fiyatı vardı. Buradan yürüyerek sultanahmet bölgesine ulaşabilirsiniz. İstanbul'a gelinde İstanbul kart adındaki karttan bir tane alın para yükleyip istediğiniz toplu taşıma aracında kullanabilirsiniz. Maltepe sahil parkı karavancıların sürekli kaldıkları bir park alanı. Maltepe parkı da konaklama için düşünülebilir. Burada park fiyatı uygun. Ramazan'da ücretsiz bile yapmış olabilirler, bakmadım. Park alanından otobüse binerek Kadıköy'e gidebilir, oradan vapurla karşı kıyıya geçebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Kadıköy tarafında Kalamış marinada veya Fenerbahçe yarım adasının girişindeki İSPARK da veya Bostancı deniz otobüslerine yakın otoparkta kalınabilir sanıyorum. Trafik sıkısıkşlığı sorununu düşünerek daha çok hangi yakada zaman geçireceğinizi belirleyip ona göre karar vermekte fayda var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR