Yunus K. kullanıcısının son içeriği

1. Y

Kısa, Uzun Far Gösterge Işığı Sorunu

Uzunlarda gün ışığı led kullanmıştım (4300k), yağmur ve siste beyazdan çok daha iyiydi. Bildiğim kadarıyla muayene şöyleydi: Sonradan Lede dönüştürme hafif kusurla geçiyordu. Fakat Xenona dönüştürülmüşse ve yükseklik ayarı da yoksa ağır kusurla kalıyordu. Mi 9T cihazımdan Tapatalk...
  2. Y

Desülfatör Kullanan ya da Yapan Var mı?

Aynı satıcıdan benzer bir devre aldım. Arkadaşımın bir gün marş basıp ertesi gün basmayan 3 yıllık 12V 60A aküsünü 4 A şarj cihazına bağladık, bir saatte dolmuştu. Tabi sağlıklı bir akü için su sürede dolması mümkün değil, en az 4-5 saat şarj olmalı idi. Bir kaç denemeden sonra aküde sürekli...
  3. Y

Satıcıya sordum 2A demiş. Cihazı şarj tutmayan bir aküye kablolarını lehimleyerek monte ettim. 2-3 hafta sonra bakacağım.
  4. Y

Cihaz geldi fakat cam sigorta çıkmadı. Bu devre için kaçlık sigorta kullanmak gerekir?
  5. Y

Mikroçip konusunu bir önceki sayfadan mesaj sahibine sorabilirsiniz. Bazı eski desülfatörlerin akü plakalarına zarar vermesi konusunu satıcılar söylediği için ciddiye almamış ve yüzeysel bir bir araştırma yapmıştım. Tekrar baktım. Evet böyle bir safsafa var: "... Some early battery...
  6. Y

Bir alttaki mesaja bakın
  7. Y

İlandaki ürün acaba yeni tip denilen entegreli ve bataryaya zarar vermeyen desülfatör müdür? Araç aküsüne bağlı olarak çalıştırmanın bir zararı olur mu? https://tr.aliexpress.com/item/32295560968.html
  8. Y

Duster Hiz Sabİtleme - Gİzlİ Özellİk Aktİvasyonu

Evet, düğme aydınlatma ışığı. Psa kol için gereksiz zaten kolda düğmelerin yeri belli. Ama orjinal düğme için aydınlatma gerekli çünkü yeri direksiyondan uzakta. Düğme anahtar görevi yapıyor. Normalde 0, sağa veya sola basılı olduğunda Cruise veya Limitör çalışıyor. İlk resimdeki 4 e akım...
  9. Y

250lik direnç bulmak zor. Eskiden vardı şimdi yok diyorlar. Karaköyde 240lık buldum. Deneyeceğiz. Fakat smd denilen yeni tip dirençler ile bu devre yapılabilir. Devre tasarımı yapan elektronikçilere sorun derim. BASIC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  10. Y

Anten Değişikliği

Video yorumlarını okudum, çeyrek dalga boyu anten zarar vermez diyorlar. Elimde Rg58 anten kablosu var, bundan anten yapacağım. BASIC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  11. Y

Anten Değişikliği

İyi günler. Elimde çin malı PMR446 mhz bir telsiz var. Gücünden memnun değilim. Kendi anteni 6 cm. Şu linkteki gibi 16 cm anten değişimini yapsam cihaza zarar verir mi? Yasal olarak sıkıntı çıkar mı? Video: https://www.youtube.com/watch?v=sHC2IiqXgp0
  12. Y

Çadır Boyama

Hangi vasıfta bir kumaş tavsiye edersiniz? Çadır bir hayli ince çünkü. Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  13. Y

Çadır Boyama

İyi günler gezenbilir ailesi. Aşağıdaki resimde görülen tip bir kabin çadırım var. Fakat mavi renk dikkat çektiğinden haki, yeşil, kamuflaj gibi doğal bir tona boyamak istiyorum. (Aldığım yerde maviden başka yoktu.) Özelliği 190T polyester. Bir de bunu kumsalda sabitlemek için nasıl bir yol...
  14. Y

İlk resimdeki çizgili yerden şeridi kestik. Daire içine aldığım yerden de çıkış aldık çünkü düğmelerden akım geliyor. Üçüncü resim direnç yerleşimi için örnek. Yani dirençlerin bir ucu birleşik, akım buradan girecek, diğer uçlar ise kolun ucundaki şeritlere( + Resume ve -) lehimlenecek. En üst...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri