Gulec kullanıcısının son içeriği

1. G

1.2 Tsi Dsg + Çekme Karavan Kombİnasyonu

Sayın "farazicosmos", en son full doldurup yola çıktığımızda tarttırdım. Katar ağırlığı 1120kg geldi. Açıkçası biz bile şaşırdık 950kg geçmez diyordum. Araba ruhsatında 1500kg çeker değeri var. Herhangi sorun yaşamadık. İkinci sorunuz için : araç önden çekerli. Araç ile araziye veya yayla...
  2. G

Tükiye-finlandiya Çekme Karavan Yolcuğu

Herkese merhaba, Bunca yıldır Gezenbilir forumlarından bilgiler ediniyorum. Şimdi bir kişiye bile yardım edebilirsem ne mutlu bana. Eşim ve 7 aylık bebeğimiz ile birlikte Eylül-Ekim aylarında Kocaeli - Lappeenranta (Finlandiya) arası çekme karavan tatilimiz oldu. Bu konuda yol, yolculuk...
  3. G

Herkese merhabalar, Sizlerden ve tecrübeli karavancılardan aldığım geri bildirim sonunda 1.2 TSI DSG 170Nm aracımı 1.4 TSI DSG 250Nm araç ile değiştirdim ve karavan turumu sıkıntısız belasız tamamaldım. Cevap verip katkıda bulunan herkese teşekkürler.
  4. G

Sabit Mi Çıkabilen Çeki Demiri Mi?

Hocam normalde haklısınız. Ama bende sedan araç var. Park sensörleri çok aşağıda o beni düşündürüyor. Ayrıca satarken estetik olarak sıkıntı olmaması açısından çıkarılabilen çeki demiri daha mantıklı diye düşünüyorum.
  5. G

Sabit Mi Çıkabilen Çeki Demiri Mi?

Herkese merhaba, Yeni aldığım araca taktırmak istiyorum fakat tecrübeli üyelerin yorumlarına ihtiyacım var. Sabit veya çıkabilen fark eder mi ? Benim kafamda biraz daha para verip çıkabilen bir çeki demiri taktırmak var. Çeki demiri yazları yoğun, diğer mevismler ise tek tük lazım olacak...
  6. G

Sayın "dersimurg", bir önceki mesajımda detaylıca tecrübelerimi paylaştım. Umarım size yardımcı olur. 170Nm tork, 110hp ve 1100kg römork kapasitesine sahip bir benzinli araç ile 850kg karavanda tek sıkıntım fazla yakıt sarfiyatıydı. Onun haricinde dikkat çeken bir durum söz konusu olmadı. Sakin...
  7. G

Herkese görüşleri için teşekkürler. Ön turu tamamladım. İzmit - Eceabat arası git-gel yaklaşık 900 km yol yaptım. İlk izlenimlerim şudur; Karavan çekerken aracın çekişinde herhangi bir düşme yaşanmadı. Sakin bir şekilde kullandım. Ortalama 80 km/s ile gitmeye çalıştım. Buda bir dezavantajı...
  8. G

Herkese cevapları için teşekkür ederim. Şunu eklemekte de fayda var. Araba ilk gününden bu yana benimle ve 3000 km yolu 250-300km etaplar halinde geçmeyi planlıyorum. 750 km yurt içi ön tura çıkacağım. Onun akabinde tecrübelerimi sizlere aktarmak isterim. Saygılarımla.
  9. G

2015 ikinci yarısından itibaren Euro 6 motorlara gecildi. 105 ten 110hp oldu motor gücü. Eşleştirme yapan sitelere göre sorun yok. Benim merak ettiğim buna yakın kombinasyonu deneyenlerin düşünceleri nelerdir acaba?
  10. G

Herkese merhaba, 2015 Euro 6 1.2 tsi 110hp DSG şanzuman araba ve 850 kg çekme karavan ile 3000 km tura çıkmak istiyorum. DSG ile ilgili çok farklı fikirler var. Sizlerin yorumlarınızı duymak isterim ? Not: Arabanın 1100kg römork çekeri vardır.
  11. G

Aydın Bölgesi'nde Yürüyüş ve Kamp Rotaları?

Murat hocamın izniyle bende adres vereyim. M.Utkan ÖREN utkan4309@hotmail.com Murat hocam sitelerini kaç aydır güncellemiyorlar ve ben zamanında adudag@yahoo.com adresine mail atmıştım ama cevap alamadım. Utkana mail atarsanız ona gereken sorularınızı sorabilirsin huzzik görüşmek üzere
  12. G

Aydın Bölgesi'nde Yürüyüş ve Kamp Rotaları?

Merhaba; Merkezde oturuyorsanız size tavsiye edebilceğim rota Karlık rotası olacaktır. Kuşadası grubu Karlık rotasına bir çok defa yürüyüş düzenledi diye biliyorum ben. Karlık 1730 m yüksekliği ile merkez Aydının çatısı diyebiliriz. Karlık rotası bildiğim kadarı ile Tralles yolundan gidilen...
  13. G

ANADOSK 1. Karakaya Tırmanış Şenliği

Ynt: ANADOSK 1. Karakaya Tırmanış Şenliği Bu güzel şenlik için organizasyonu yapan herkese ve bütün katılımcılara teşekkür ederim. Başka faaliyetlerde görüşmek üzere...
  14. G

Ynt: ANADOSK 1. Karakaya Tırmanış Şenliği herkese merhaba yeniden, sizden korkulur valla onu bir söyleyim :D. Benim utanma sebebim diye bahsetmeye çalıştığım elimdeki resimlerin kalitesizliği ondan demiştim ama yolluyorum isteğiniz üzerine :=)
  15. G

Ynt: ANADOSK 1. Karakaya Tırmanış Şenliği Öncelikle herkese merhaba, valla yazayım mı yazmayım mı dedim dayanamadım :=). Ben forumun suskun üyelerinden biriyim ama bu sefer bir kaç şey yazayım şenlikle ilgili çünkü fazlasıyla haketti. İlk başta bu kusursuz organizasyonu yapan Anadosk ekibine ve...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri