ecemete kullanıcısının son içeriği

1. ecemete

Ultralight Backpacking

Merhaba, Piyasada satılan küçük konserve salça kutuları çok pratik. Üzerine alüminyum folyo bir kapak yaparak hem yemek yapmak için, hem de su kaynatmak için kullanabilirsiniz. Ağırlığını ölçmedim ama 50-60 gr. kadardır sanırım. Ocak olarakta kola ya da bira kutularından kendiniz...
  2. ecemete

Doğada Yaban Hayvanları İle Karşılaşmalar

Merhaba, Bazı arkadaşların dediği gibi, hayvanlardan çekinmenize gerek yok... Özelliklede çok basit bir iki hususa dikkat ederseniz, evinizden daha güvende olabileceğinizi söyleyebilirim. Doğada tehlikeler çok daha başka. Hipotermi, hipertermi, dehidrasyon, yalnış kamp yeri seçimi, yıldırım...
  3. ecemete

Likya Ile Ilgili Sorularım

Harita sanırım 1/250.000 lik. Fotoğrafı öyle gibi... !/250.000 lik ise ize sadece bir fikir verir, onun ötesinde bir fayda sağlamaz. Zaten 1/250.000 lik haritaları yol üstünde ki antik kentlerden, müzelerden de temin etmek mümkün.... Ancak 1/25.000 ise çok iş görür.
  4. ecemete

Merhaba Altuğ Bey, Yağışlı havalarda tarp kullanmak deneyim gerektiriyor. O nedenle Likya Yoluna tarpla gitmenizi önermem. Günübirlik kamplarda kullanarak, yeterince deneyim kazandıktan sonra uzun yürüyüşlere giderseniz iyi olur. Aşağıda ki linkini verdiğim çadırın fiyat/kalite ilişkisi çok...
  5. ecemete

Merhaba Altuğ Bey, Ben yağmur nedeniyle çadırı kurup, tüm geceyi içinde geçirdiğim bir kaç gün yaşamıştım. Küçük tünel tipi bir çadırım olduğu içinde epey sıkılmıştım. Bu nedenle hafif ama mümkünse 2 kişilik bir çadır, edinin derim... Ancak ağırlık hepsinden önemli... Çadır büyük mü, hafif mi...
  6. ecemete

Merhaba Altuğ Bey, Likya Yolu Toplam 509 km. Bana göre en uygun yürüyüş periyodu da 15 Mart-15 Nisan arası.. Çünkü daha sonra sıcak, sonbaharda da pek çok su kaynağı kurumuş oluyor. Yolun kaça bölünebileceği birazda izin durumunuza bağlı sanırım. Ancak 3'e bölerseniz iyi olur gibi geliyor...
  7. ecemete

Çadır Seçimi (yardım)

Ynt: Çadır Seçimi (yardım) Merhaba, Çadır kapasitesini + 1 kişi ilave ederek belirleyin. Örneğin 2 kişi kalacaksanız 3 kişilik, 3 kişi kalacaksanız 4 kişilik çadır alın. Kış için bu da yeterli olmaz. Çünkü zamanızın çoğu çadırın içinde geçecek. Yüksekliğini, bagaj hacmini ve rengini de göz...
  8. ecemete

Yurt Dışı Yürüyüş Yolları

Ynt: Yurt Dışı Yürüyüş Yolları Merhaba, Bosna-Hersek'e gelmeyi ve yürümeyi çok isterim. Çünkü ailem Balkan harbinde Saraybosna-Taşlıca'dan göçmüş. Anlayacağınız atalarımın yurdu. Umarım bir gün fırsatım olur. İlginize teşekkürler...
  9. ecemete

Ultralight Backpacking

Ynt: Ultralight Backpacking Merhaba, Katkı için çok teşekkürler. Hafif olmayı önemseyen arkadaşlar, kendi deneyimlerini ve bilgilerini paylaşırsa, ülkemizde de bu akım yayılır ve outdoor mağazalarında hafif ürün bulma şansımız olur...
  10. ecemete

Ultralight Değilse De, Hafif Kamp Sorusu

Ynt: Ultralight Değilse De, Hafif Kamp Sorusu Merhaba, Ultralight konusunda fırsat buldukça www.dogayakacis.com'da yazmaya çalışıyorum. Belki işinize yarar... http://dogayakacis.com/category/ultralight-backpack/
  11. ecemete

Yurtdışı Trekking Rotalar,deneyimler,tavsiyeler

Ynt: Yurtdışı Trekking Rotalar,deneyimler,tavsiyeler Merhaba, Önemli yurt dışı yürüyüş yollarına ilişkin tanıtıcı bilgileri aşağıda ki linkten bulabilirsiniz. http://dogayakacis.com/category/dokumanlar/yurtdisi-rotalar/
  12. ecemete

İlk Kampım

Ynt: İlk Kampım Merhaba, Kamp yeri seçimi güvenlik açısından çok önemli. Yırtıcı hayvanlardan çok, sel, kaya yuvarlanması, heyelan, ağaç devrilmesi gibi gerçek tehlikelere dikkat edin derim. http://dogayakacis.com/2014/01/06/kamp-yeri-secimi/ Eğer Doğu Karadeniz, Kaz Dağları, Küre Dağları...
  13. ecemete

Çadır Tavsiyesi

Ynt: Çadır Tavsiyesi Merhaba, Eğer kış aylarında yürümeyecekseniz, 2 kişilik çadırı da düşünün derim. Çünkü yazın tüm gece dışarıda ateş başında geçiyor, çadır sadece yatma amacıyla kullanılıyor. Çift girişli, çift bagajlı bir çadır harika iş görür. Gereksiz yere ağırlık da taşımamış...
  14. ecemete

Çadır Tavsiyesi

Ynt: Çadır Tavsiyesi Tekrar merhaba, Eğer yürüyüş ve kamp yapıyorsanız bu ağırlıklar çok çok fazla. O nedenle de bu çadırlar uygun değil. Kaç kişilik bir çadıra ihtiyacınız olduğunuzu söylerseniz, belki doğa yürüyüşüne uygun fiyat/kalite ilişkisi iyi bir çadır önerebilirim.
  15. ecemete

Çadır Tavsiyesi

Ynt: Çadır Tavsiyesi Merhaba, Eğer doğa yürüyüşü yapmadan sadece kamp yapacaksanız, fiyat kalite ilişkisi gayet iyi iki çadır önerim olacak. http://www.caglarav.com/Cadir-3-Kisilik-AND027__UD63135 http://www.mcavmarketi.com/AND-029-4-KISILIK-CADIR,PR-3343.html İkinci, yani 4 kişilik çadırı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri