doublebass kullanıcısının son içeriği

1. doublebass

Her Yıl Tüv Muayenesi Sorunu

Almanya’da çekme karavanların fren muayenesi nasıl yapılıyor. Türkiye’de eskiden frenlere bakmıyorlarmış. Ama şimdi karavanın tekerlerini tambura sokup tambur dönerken aracı geri vitese takarak kontrol ediyorlar. Tabi ki geri viteste bir süre sonra frenler boşa çıkıyor. Sonra yine tambur...
  2. doublebass

Evet biraz yanlış anlaşılmış; Tüvtürk araç muayene süreleri konusunda 750 kg üzeri ruhsata tabi çekme karavanları mevzuatta şu şekilde değerlendiriyor; e)Diğer bütün motorlu araçlar ile bunların her türlü römorkları ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir, periyodik muayeneye tabi tutulur...
  3. doublebass

Karavanımın ruhsatında cinsi Römork(DC karavan) Kullanım şekli : yük taşıma hususi yazıyor. Fakat Artes sisteminde noterden aldığım tescilde ilk muayene süresi 1 yıl çıkarıyor??!!
  4. doublebass

Tüvtürk’e itirazım ve cevabı; TüvTürk muayene istasyonlarında O2 sınıfı (750-3500kg) römorkların zorunlu muayenelerinin her yıl yapılması hususunda itirazlarımı tarafınıza arz ederim. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca ,KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ MADDE 67- (Değ...
  5. doublebass

Çekme Karavan Muayene Süreleri Hakkında

2014/45 sayılı EU direktifinde der ki, O3 ve O4 sınıfı römorklar her yıl muayene olur. Ama o1 ve o2 sınıf römorklar için ilgili bir mevzuat olmamakla birlikte Almanya’da bizde ki gibi her sene muayene yok. Ama TüvTürk zaten bu direktif biz de geçerli değil diyor ve bizim karavanlarımızı diğer...
  6. doublebass

Benim bir türlü öğrenemediğim husus şu; a) Hususi otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk 3 yaş sonunda ve devamında her 2 yılda bir,(M1G sınıfındaki hususi yada resmi arazi taşıtları da bu grupta yer alır) periyodik muayeneye tabi tutulur. Burda hususi otomobiller ve bunların her...
  7. doublebass

Ben de Bu hususla ilgili uzun zamandır hem karavan derneklerine (başta Türkiye Kamp karavan Derneğine) bu yanlışın düzeltilmesi adına girişimlerde bulundum.Hem Cimer’e hem de TüvTürk’e şu şekilde yazı yazdım. “TüvTürk muayene istasyonlarında O2 sınıfı (750-3500kg) römorkların zorunlu...
  8. doublebass

Güneş Paneli Ve Akü Şarj Cihazı Birlikte Nasıl Bağlanır.

Merhaba bu konuda benimde hep aklıma takılıyor. Karavandaki aküyü 220 üzerinden akü şarj cihazıyla şarj ederken solar panel de devrede oluyor. Bu durum sağlıklı mı? Yada nasıl bir önlem almak gerek?
  9. doublebass

Ninkasi Araç Buzdolapları

Bu konuyla ilgili son durumunuz nedir. Ben de caretta için Ninkasi buzdolabı düşünüyorum.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,465
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri