Yeni Proje Suzuki Samurai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan milimadami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,040

milimadami

Kamp I
Yer
istanbul
Web
www.milimadami.com
Merhaba sevgili dostlar. Daha önce Land Rover discovery 2 td5 aracıma yapmış olduğum revizyonları paylaşmıştım. Yeni sahibi olduğum Suzuki Samurai araç üzerinde yapacağım revizyonlar ile paylaşımlarıma devam edeceğim. Sevgiler. Aracın şu an ki görsellerini ekliyorum. Babam tarafından yeni yapılan revizyonlar şöyle.

Kaporta ve boya işçilikleri
Koltuk döşemeleri ve zemin kaplamaları
4 yeni lastik
Komple motor revizyonu
Şanzıman bakımı
Alt takım düzeninin, fren sisteminin bakımı ve gerekli parçaların değişimi

Bir çok işçiliği beğenmedim ve kafamda mevcut araçtan çok daha farklı bir araç ortaya çıkarmak var...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler

Merhaba dostlar aracı Bodrum’dan getirdik. Tek marş İstanbul’a kadar sorunsuz geldi. Motor saat gibi diyebilirim. Gerekli motor revizyonu için 8000 tl tutar harcamıştık, sanırım değmiş...

Araç revizyonuna hemen başlayacağız. İlk olarak hard top siparişi verdim Trabzon’dan Şenol ustaya. 10 güne kadar gelir sanıyorum. Akabinde beğenmediğim kaporta işleri için bir yer bulacağım. Alternatifler var ancak araca gerekli kıymeti verecek, paragöz olmayan bir usta olsun istiyorum. Tabii ki hakkını alacak ancak aracın daha önce kaporta işleri özensiz yapıldığından sütten ağzımız yandı.

Led far sipariş ettim kendinden sinyalli, gündüz farı içinde olan merceklilerden.

Lastik ve Jant için seçimlerimi yaptım. Şanzıman revizyonu istemediğimden 30 inch bir lastik kullanacağım. Jant çapı 19 olacak.

Selamlar

Evimizden bir kare

Ekli dosyayı görüntüle 511839

Son düzenleme:

Merhaba dostlar. Kardeşler offroad Savaş ustadaydım Cumartesi günü. Sol ön Hub değiştirdik. Gaz teli değiştirdik. Genel motor kontrollü yaptık. Porya bilyesi hoşuna gitmedi onu da değiştirdik. Alt takım ile ilgili yapılacaklar bitti. Haftaya yükseltme için gün aldım.

Bu sabah otoparkta ufak temizlik, boya işleri yaptım. Ön panjur u boyadım, pankur arkasında ki ızgarayı çıkardım. Mekanik parçaların görünmesini istiyorum. Araç klimalı olduğu için, radyatörün önünde bir de klima fanı Ve radyatörü var. Onları da boyadım.

Yorumlarınız ?

Merhaba dostlar. Kardeşler offroad Savaş ustadaydım Cumartesi günü. Sol ön Hub değiştirdik. Gaz teli değiştirdik. Genel motor kontrollü yaptık. Porya bilyesi hoşuna gitmedi onu da değiştirdik. Alt takım ile ilgili yapılacaklar bitti. Haftaya yükseltme için gün aldım.

Bu sabah otoparkta ufak temizlik, boya işleri yaptım. Ön panjur u boyadım, pankur arkasında ki ızgarayı çıkardım. Mekanik parçaların görünmesini istiyorum. Araç klimalı olduğu için, radyatörün önünde bir de klima fanı Ve radyatörü var. Onları da boyadım.

Yorumlarınız ?

Elinize sağlık, hedef nedir ? Ne kadar yükselecek, ne lastik takacaksınız, oran olacak mı nedir planlar ?

Merhaba ;

33x10.5 / 15 all AT lastik takacağım. 18 cm yükseltme hedefimiz var. Lastik tercihi şanzıman ve defransiyel ile oynamak istemediğimden ötürü. 15” -44 ofset Jant takacağım. Yakışıklı bir araç olacak bittiğinde
çok abartılı Yükselmeyecek, alçakta kalmayacak. Aracın tamamını revize etmeyi planlıyorum. Biraz masraflı olacak ama, hedef aldığım aracı yapabilirsem çok içime siner... harcadığım parayı gözüm görmez...

Bu akşam aracı savaş ustaya teslim ettim. 12-14cm aralığında bir yükseltme yapılacak. Ardından Bodrum’da yapılan ancak beğenmediğimiz kaporta yeniden başlayacak... bu arada lastikleri Temin edeceğim. bu da revizyon başlamadan önceki son fotoğrafımız!

Merhaba dostlar. Bu gün yükseltme tamamlandı. Makas lastikleri değişti. Savaş usta işi bitirdi sağolsun. Benzin depo şamandırasını da değiştirdik bu Aralık’ta. Yakıt göstergesi de kafamızı kurcalamayacak artık.

32x11.5 R15 Bf Goodrich Lastikler Alındı.

5 adet ( Stepne dahil) Jant alındı.

Mini Cooper S r43 koltuk takımı aldım. Isıtmalı
cooper koltuğu takacağız samuraiye. Hızlı gidiyoruz hakkımızda hayırlısı.

Araç şekillenmeye başladıkça paylaşımlarda bulunacağım. Önümüzde ki hafta başı Hard top gelecek. Aracı da kaportaya vereceğim. 2 hafta içinde bayağı bir şekillenir... teşekkürler ilginize.

İnternet üzerinden 15’’ olarak sipariş ettiğim jantlar 16’’ gelince modeli değiştirmek zorunda kaldım. Meğer benim seçtiğim jantın istediğim ebadı yokmuş. Telefonda teyit etmeme rağmen jantlar yanlış geldi. Aşağıda ki Jant ile devam edeceğim...

Merhaba dostlar. Lastik ve Jant işini hallettik. Stepneye de sıfır Jant ve sıfır lastik aldım. Lastik mud terrain km3 (yeni desen) 32x11.5 r15. Araçta küçük bir makas ayarı yapıldıktan sonra kaportaya girecek. Hard topumuz da yolda. Satın aldığım mini cooper koltuklarını döşemeye verdim. Bir hayli hızlı gidiyoruz.