Yaban'ci Adam Bİsİkletle İzmİr-fethİye Turunda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mehmet Yaycı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,164
Mehmet Bey benim gibilere ilham kaynağı oluyorsunuz. Bir gün mutlaka deneyeceğim. Uzun mesafe bisiklet kullanamasam da işe bisikletle gidip geliyorum. En azından kısa mesafelerde denemeyi düşünüyorum.
Estafurullah dost,benim gibi çok uzun yıllar sonra iki teker üstüne çıkmış ve ilk kez vitesli bisiklet kullanan,hiç bir şekilde deneme sürüşü dahi yapmadan yollara düşmüş ve bunu başarmış biriysem siz hayda hayda bunun altından kalkabilirsiniz diye düşünüyorum.Sadece çok iyi bir plan yapıp gideceğiniz güzergahı iyi programlamanız yeterli.Birde az da olsa kamp yapmayı,çadır kurup çadırda doğa ortamında kalmayı bilmeniz yeterli.Bunun dışında benim düştüğüm hatayı düşmeyip mümkün mertebe az ağırlıkla yollara düşün,zira %10 eğimli rampalar gerçekten de çok zorluyor insanı Bisikleti ve doğayı seviyorsanız ve gerçekten de bunu çok içten istiyorsanız başaramıyacaksınız diye bir seçenek yok.İsteyin yeterki.Ben sizin başarabileceğiniz duygusunu çok derinden hissediyorum.Tekerinize taş değmesin.Hayalleriniz ve hedeflerinize bir an önce ulaşmanız dileğimle.Keşke 20 yaş daha genç olaydım ya da 20 yıl öncesi bu tür bir tura çıkaydım.Nede olsa 55 yaşın getirdiği metobolizmal yorgunluklar yaşıyabiliyor insan..En kısa zaman da tekrar yollara düşeceğim.şimdiden iple çekiyorum.Harika bir duygu bu..kesinlikle tafsiye ederim.Sevgiler,saygılar..

Abi, Likya Yolu'na dair içeriklerden biliyorum seni. Şimdi bu başlıkta da gördüm ya cidden imrendim. Helali var yaptığın işlerin!

Yolun Karadeniz'e düşerse muhakkak haberim olsun. Misafirimiz ol, şereflendir. Sen anlat, biz dinleyelim.

Çok teşekkür ederim dost beni onore etmişsin.Karadeniz bölgesine tekrar geldiğimde elbette seninle tanışmak bana da onur verir doğa sever her kes benim dostumdur sevgiler,saygılar

büyük bir
büyük bir erdem ve cesaret.. keşke paylaşım yapsaydınız arkadaş olurdum.. sizin gibi cesur inlarlar ya çok az yada bizden kaçıyolar..

Tebrikler Mehmet Bey,
Bende ilk uzun bisiklet turumu 28 Haziranda Fethiye, Milas Akbük arasında yaptım. Üç günde takriben 265 km. (sizin rotanızın yanında çok da anlatılacak bir şey değil) yaptım nacizane ve sizinkine benzer duygular yaşadım. Bunu vlog haline getirerek you tube kanalımda paylaştım. Fethiye/Yanıklar - Muğla/Akbük Bisiklet Turu (Eyüp Güreş). Seneye Haziran ayında bisikletle Balkan turuna çıkacağım bir aksilik olmazsa

Tek başınızamı?

Mehmet bey tebrikler
Bu arada Eyüp Güreş'i de tebrik etmeliyim sanırım ...
Özellikle 'Bisikletle Balkanlar' hayali için .
İnsan hayalini gerçeğe dönüştürdüğü zaman.....yok,yok !... 'Hayalini gerçeğe dönüştürmeye yönelik planlar yapmaya başladığı andan itibaren' büyük bir mutluluk duyuyor
Belki izleyenler(bizler) bir tebrik-teşekkür vb ile bu paylaşımlardan heyecan duyduğumuzu belirtiyoruz , ama bu tecrübeyi YAŞAYAN kişinin keyfinin yanından bile geçemiyoruz netekim
Hele hele sağlıkla , yorgunlukla dönülen bu yolculukların bıraktığı lezzet !...
''Anlatılmaz,yaşanır'' derler ya !

Gezenbilir'de bu seyahatleri , tecrübeleri takip etmek , bizleri de kendi hayallerimizi gerçekleştirmek yolunda teşvik edici oluyor

Paylaşım için tekrar teşekkürler...
Devamının da gelmesini diliyorum

gercekten cok güzel olmus mehmet bey bu mayis haziran aylarinda bende ayni rotayi bisikletle gitmeyi düsünüyorum ama rota hakkinda ne gibi zorluklar var bilmiyorum biraz bilgi verirseniz sevinirim simdiden tesekkürler