WJ Çok Acil yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan typhoon07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,744

typhoon07

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
4.7 WJ aracımdaki son zamanda yaşadığım bazı şeyler canımı kısıyor.Birkaç konuda sizlerden fikir almak istiyorum.
1-ilk marşa bastığımda genelde çalışmıyor ,ikinci kez marşa basınca zorlanarak çalışıyor.Yada ilk seferde gaz yemiyormuş gibi tekleyerek hırıltı yaparak yavaş yavaş kendine gelip çalışıyor.Yol yapıp motor ısındığında stop edip çalıştırdığımda normal olarak marş alıyor.
2-Bir kaç gün öncede ilk çalışma sonrasında hissedilir derecede titreme yaptı ve motor ısınıncaya kadar devam etti.Şimdilerde titreme azaldı ama yinede devam ediyor, trafikte durduğum zamanlarda dinliyorum arada bir ufaktan titremeler artıp tekrar hafifliyor.
3-trafikte dur kalk yaparken ,kalkışta düşük hızlarda küt diye bir ses geliyor,bu sesi geri vitese alırken ve geri vitesten ileriye alırkende yapıyor.Yine düşük hızda gaz pedalından ayağımı çekincede yapıyor.Gaz pedalında titreme hissediyorum
Bunların sebebi sizce nedir?
Bu sorunlardan yaklaşık bir hafta önce yetkili servise götürmüştüm-Arazi şanzımanı arka keçesinden(şafta birleştiği yer ) yağ sızdırıyor.-Krank keçesinde terleme var-Sağ eksoz manifoltunda kaçak var ve Ön sağ-sol diferansiyel üst fişekleri kopuk demişlerdi.
Servisin daha önce söyledikleri ile ilk 3 sorunla bağlantılımıdır .Kısa sürede elden geçirilmesi gereken yüksek maliyetli ciddi problemlermidir.Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum
Herkeze selamlar

Etiketler
Ynt: WJ Çok Acil yardım

Trafikte giderken stop ediyormu? bende de olmustu gec calisma krank mil sensor arizasi marstan bakabilirsiniz arizalara

huseyin brc' Alıntı:
Trafikte giderken stop ediyormu? bende de olmustu gec calisma krank mil sensor arizasi marstan bakabilirsiniz arizalara

trafikde stop etmiyor motor soğukken ilk çalıştırmalarda yapıyor.krak mili sensör arıza tesbitini nasıl yapılacak tam anlamadım aslında?marstan derken kontak açınca ekrandamı beliriyor?

Evet kontaktan 5 defa on off yapiyoruz ve sonuncuda kontak acik sekilde bekliyoruz ekranda hata kodlari cikiyor yaniniza kagit kalem alirsaniz ii olur kolay gelsin cikan sonucuda yazarsaniz arkadaslar daha ii yardimci olacaklardir

huseyin brc' Alıntı:
Evet kontaktan 5 defa on off yapiyoruz ve sonuncuda kontak acik sekilde bekliyoruz ekranda hata kodlari cikiyor yaniniza kagit kalem alirsaniz ii olur kolay gelsin cikan sonucuda yazarsaniz arkadaslar daha ii yardimci olacaklardir
bunu denededim fakat ekranda hata kodu çıkmadı,sadece toplam km görünüyor.

typhoon07' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
4.7 WJ aracımdaki son zamanda yaşadığım bazı şeyler canımı kısıyor.Birkaç konuda sizlerden fikir almak istiyorum.
1-ilk marşa bastığımda genelde çalışmıyor ,ikinci kez marşa basınca zorlanarak çalışıyor.Yada ilk seferde gaz yemiyormuş gibi tekleyerek hırıltı yaparak yavaş yavaş kendine gelip çalışıyor.Yol yapıp motor ısındığında stop edip çalıştırdığımda normal olarak marş alıyor.
2-Bir kaç gün öncede ilk çalışma sonrasında hissedilir derecede titreme yaptı ve motor ısınıncaya kadar devam etti.Şimdilerde titreme azaldı ama yinede devam ediyor, trafikte durduğum zamanlarda dinliyorum arada bir ufaktan titremeler artıp tekrar hafifliyor.
3-trafikte dur kalk yaparken ,kalkışta düşük hızlarda küt diye bir ses geliyor,bu sesi geri vitese alırken ve geri vitesten ileriye alırkende yapıyor.Yine düşük hızda gaz pedalından ayağımı çekincede yapıyor.Gaz pedalında titreme hissediyorum
Bunların sebebi sizce nedir?
Bu sorunlardan yaklaşık bir hafta önce yetkili servise götürmüştüm-Arazi şanzımanı arka keçesinden(şafta birleştiği yer ) yağ sızdırıyor.-Krank keçesinde terleme var-Sağ eksoz manifoltunda kaçak var ve Ön sağ-sol diferansiyel üst fişekleri kopuk demişlerdi.
Servisin daha önce söyledikleri ile ilk 3 sorunla bağlantılımıdır .Kısa sürede elden geçirilmesi gereken yüksek maliyetli ciddi problemlermidir.Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum
Herkeze selamlar
bir onceki mesajda arkadasimizin demek istedigi gibi belkide kod okumayi tam yapamadiniz.
bir serviste ariza kodunu okutunuz not alip burda da sorabilirsiniz.
1-ARAC TITREMESI
icin km bilgisi,lpg markasi,kac binde lpg takildi vs.gibi paylasirsaniz daha aciklayici olur
2-sanzıman yagi en son nezaman degisti,filtresi veya hic sanzıman sokuldu mu?en onemlisi de icindeki yag ne yagi??

eger sag manifolt cok kacirsa idi zaten ses yapar ve de yolcu tarafi 2/1 oksijen sensorunde lean fakir karisim okurdu.P171/P174
okumuyasa kacak kucuktur.
titremeye de duzensiz calismaya da neden olur.

aracin sogukta calismamasi icin diger bilgilere de ihtiyac var.

sanzıman olayi hassas is.mopar atf4 koyacaksiniz (eger sanzıman hatasiz ise) ve 40-60 000 milde bir degistireceksiniz omurlukturr.
bu yuzden irebir servis manuel deki yagi dokun. filtre (wix marka) olabilir degistirin.

ani veya olup olmadik vites atislarinda sanzıman icinde kontrol modulu ...4 lu hidrolik parcanin(tam ismini hatirlamadim) oringleri vardir.bu oringler problemli yirtik ise en basta bundan bu duzensiz gecis ve küt seslerini yapar.parcacidan alacaginiz 25 kurusluk bir oringtir.kendiniz sokebilirseniz.hicte zor degil...

eger sanzıman karteri acidiktan sonra cikan yag pis veya yag mopar atf degilse zarar ve masraf derinlere inebilir.cok kurcalamadan bakilabilir.
detayi aciklamalar belirtirseniz daha da yardimci olurum.
kolay gelsin.

micoz01' Alıntı:
bir onceki mesajda arkadasimizin demek istedigi gibi belkide kod okumayi tam yapamadiniz.
bir serviste ariza kodunu okutunuz not alip burda da sorabilirsiniz.
1-ARAC TITREMESI
icin km bilgisi,lpg markasi,kac binde lpg takildi vs.gibi paylasirsaniz daha aciklayici olur
2-sanzıman yagi en son nezaman degisti,filtresi veya hic sanzıman sokuldu mu?en onemlisi de icindeki yag ne yagi??

eger sag manifolt cok kacirsa idi zaten ses yapar ve de yolcu tarafi 2/1 oksijen sensorunde lean fakir karisim okurdu.P171/P174
okumuyasa kacak kucuktur.
titremeye de duzensiz calismaya da neden olur.

aracin sogukta calismamasi icin diger bilgilere de ihtiyac var.

sanzıman olayi hassas is.mopar atf4 koyacaksiniz (eger sanzıman hatasiz ise) ve 40-60 000 milde bir degistireceksiniz omurlukturr.
bu yuzden irebir servis manuel deki yagi dokun. filtre (wix marka) olabilir degistirin.

ani veya olup olmadik vites atislarinda sanzıman icinde kontrol modulu ...4 lu hidrolik parcanin(tam ismini hatirlamadim) oringleri vardir.bu oringler problemli yirtik ise en basta bundan bu duzensiz gecis ve küt seslerini yapar.parcacidan alacaginiz 25 kurusluk bir oringtir.kendiniz sokebilirseniz.hicte zor degil...

eger sanzıman karteri acidiktan sonra cikan yag pis veya yag mopar atf degilse zarar ve masraf derinlere inebilir.cok kurcalamadan bakilabilir.
detayi aciklamalar belirtirseniz daha da yardimci olurum.
kolay gelsin.
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.
benim bu araç ile ilgili tecrübem ve bilgim çok sınırlı ,siteden takip ettiğim kadarı ile bilgi sahiyim.servislerdede bir kaç ufak iş için öpüldük işin açıkcası,artık güvenim kalmadı,vereceğiniz bilgiler ışığına işin doğrusunu yaptırmak ve gönül rahatlığı ile kullanmak istiyorum. görüşme imkanımız varsa beraber servise götürebilirsek çok memnun olurum. mail adresim:typhoon07@gmail.com tel:05335185055
özelden mesaj atarmısın. selamlar.

Muhtemelen kontakt isini yanlis yaptiniz eger arizq olmasa gostergede Done yazmasi gerekirdi 1 2 denemeden sonra yaparsniz onemli degii

huseyin brc' Alıntı:
Muhtemelen kontakt isini yanlis yaptiniz eger arizq olmasa gostergede Done yazmasi gerekirdi 1 2 denemeden sonra yaparsniz onemli degii
evet done yazdı birkaç sefer yani arıza yokumu demek oluyor,mekanik arızaların çoğunda hata kodu verirmi?aracımı yeni aldım kafam rahat olsun diye hertürlü bakımını ve kontrolünü yaptıracağım,değişmesi gereken yürüyen aksamı yenileyeceğim,motor ,şanzıman'difransiyel yağları, vs.. Aracım daha122000 km ama ne olursa olsun iyi bakmak gerektiği düşüncesindeyim. iki iş yapmamak için öncesinde yapılması gerekenleri,arıza olarak görünenleri elden geçirmek istiyorum.öncesinde İlk yazımda sıraladıklarımı çözmem gerekiyor.Selamlarımla....

As done yazdiysa ekranda ariza yok ama diger sorunlar icin servise gitmeniz sart bu arada nerdesiniz.hangi sehirde?

huseyin brc' Alıntı:
As done yazdiysa ekranda ariza yok ama diger sorunlar icin servise gitmeniz sart bu arada nerdesiniz.hangi sehirde?
antalyadayım.Burada bu araçlardan gerçekten anlayan bizi fazla çarpmayacak güvenilir bir servis bilmiyorum.yetkili servis ise ufak işler için büyük rakamlar çıkaracağına eminim.Deneme yanılma olmadan; tam olarak arıza ve gerekli parça tesbiti yapılabilirse,parçaları yurt dışından getirebilirim.Micoz01 arkadaşımız güzel bilgiler vermiş bize zaman ayırabilirse aracı tanıdığı bir servise götürmek isterim.Selamlarımla ...

Aynen oyle guvenilir servis bulmak cok zor... Sitede Antalya da.yasayan arkadaslar var size yardimci olurlar kolay gelsin simdiden...

net bilgi.antalyada gr cherokee den anlayan bile yok.tecrübemle sabittir.ankara veya istanbula.boşa para harcamayın

ayhan beye katılıyorum ama bir iki yer var isterseniz baktırabiliriz biri ii bir şanzımancı diğeride off road araçları yapan bir servis 05385449040 özeldende mesaj yazmıştım ama görmediniz heralde selamlar

Ynt: Wj Çok Acil Yardım

ayhana' Alıntı:
net bilgi.antalyada gr cherokee den anlayan bile yok.tecrübemle sabittir.ankara veya istanbula.boşa para harcamayın
Aynen iki sanayi sitesinide gezdim nafile, aracı gören ilk defa görüyormuş gibi bakıyor.Hatta birine grand cherokee dedim jeep mi diye sordu :smiley: Hemen topuk tabiki..

Ynt: Wj Çok Acil Yardım

kahraman826' Alıntı:
ayhan beye katılıyorum ama bir iki yer var isterseniz baktırabiliriz biri ii bir şanzımancı diğeride off road araçları yapan bir servis 05385449040 özeldende mesaj yazmıştım ama görmediniz heralde selamlar
Mesajınızı aldım Birkaç sefer aradım ulaşamadım.
Artık istanbulda özellikle bu araçlarda uzman bir servise gitmeyi düşünüyorum.Yinede gitmenden önce sizin tanıdığınız yerlere uğrarız.
İstanbulda jeep garaj veya master servisi öneriyorlar.Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR