wj 2001 model 4,7 motor arka tarafın sarsıntı sorunu yardımmmmmmm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pesendide Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,335

pesendide

Kamp II
Yer
Konya
merhaba arkadaşlar benim 2001 model cherokeem de bi sorun var bir türlü çözemedik arka tarafı çok az da olsa gezme yapıyo yolda sallıyo gibi yani bunu nasıl çözebiliriz deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var teşekkürler şimdiden

Etiketler
Ynt: wj 2001 model 4,7 motor arka tarafın sarsıntı sorunu yardımmmmmmm

Merhabalar, arka üst salıncağın sağ ve sol burçlarını değişritirin muhtemelen ordandır hatta ortadaki rotili de yenileyin.

rotili değiştirdim tabla fişelklerini değiştirdim dediğiniz aksama bi baktırım

Ben olsam işe kolaydan başlardım.
Seyyar balans cihazıyla balansı kontrol edin derim.
Jant yamuk degilse bile disk yada akslarda eğrilme olabilir.
Arazi araçlrının yapısını pek bilmem ama otomobil olsa aklıma ilk gelen sebep bu olur ve balansda belli eder.
Daha sonra bvalans bozuk çıkarsa lastıklerı söküp sabit cihazda balansa bakılıp janttanmı araçtanmı anlarsınız.

track bar denen aksa çapraz bağlantı sağlayan çubuğun burçları parçalanmıştır. ayrıca sağa sola yuvarlanma hissi varsa sway bar denen U şekilli yay görevi gören demirinde burçları eskimiştir.

menecer' Alıntı:
Ben olsam işe kolaydan başlardım.
Seyyar balans cihazıyla balansı kontrol edin derim.
Jant yamuk degilse bile disk yada akslarda eğrilme olabilir.
Arazi araçlrının yapısını pek bilmem ama otomobil olsa aklıma ilk gelen sebep bu olur ve balansda belli eder.
Daha sonra bvalans bozuk çıkarsa lastıklerı söküp sabit cihazda balansa bakılıp janttanmı araçtanmı anlarsınız.

seyyar balans mı?
aracınız umarım cherokee değildir...
lütfen emin olmadan çok fazla hasara sebeb olabilecek akıllar vermeyelim...
sakın haaaaa.....heryeri kırarsınız...

aracım cherokee seyyar balans yapılamıyo bunlara zatenn
sürekli dört çeker olduğu içinn demi öle biliyorum yani

Aracın çekme ve çekilmesi esnasında fazla zorlamadan dolayı kasada salıncaklarda ve diferansiyelde açı değişikliği olabilir

997799' Alıntı:
seyyar balans mı?
aracınız umarım cherokee değildir...
lütfen emin olmadan çok fazla hasara sebeb olabilecek akıllar vermeyelim...
sakın haaaaa.....heryeri kırarsınız...

vites boşta olduktan sonra ve difransiyel kilitli değilse ne gibi mahsuru olabilir bunun?
bir iddiam olduğu için değil bilmediğim için soruyorum

merhaba ben ramazan usta denge kolları ve burclarından yapar ıstersenız servıste bakalım 05324424929 saygılar

menecer' Alıntı:
vites boşta olduktan sonra ve difransiyel kilitli değilse ne gibi mahsuru olabilir bunun?
bir iddiam olduğu için değil bilmediğim için soruyorum

hocam...soru sorulan aracın çalışma mekanizmasını bilmiyorsanız, neden akıl veriyorsunuz? sürekli 4 çeker ön-arka-arazi şanzumanında kilitler olan bir araç hakkında izlemesi gereken yolu söylüyorsunuz...hadi arkadaş dediğinizi hemen yapsa ne olacak? emin olmadığınız, uygulayıp sonuç almadığınız uygulamaları lütfen paylaşmayın...

ya sen bu ısı bılmıyorsun yada yazmak ıcın yazıyorsun arkadasın sorunu arka tarafı geziyor bu ne defransıyelden yapar nede arazıden bırde yorum yazmıssın on arka arazı sanzımanı dıye oyle bırsey yok on arka defransıyel vardır

ramazan ust' Alıntı:
ya sen bu ısı bılmıyorsun yada yazmak ıcın yazıyorsun arkadasın sorunu arka tarafı geziyor bu ne defransıyelden yapar nede arazıden bırde yorum yazmıssın on arka arazı sanzımanı dıye oyle bırsey yok on arka defransıyel vardır

ramazan usta...4 tane mesaj yazmışsın 2 si müşteri kazanmak için telefon numaranı vererek...
konuyu ve yazışmaları tam olarak okumadan atlamayın sağa sola...

arkadaşlar bi ustaya gösterdim arkada büyük bir denge kolu varmış onun keçeleri esneme yapıyo sanırım ondan dedi olabilirmi sizcee

pesendide' Alıntı:
arkadaşlar bi ustaya gösterdim arkada büyük bir denge kolu varmış onun keçeleri esneme yapıyo sanırım ondan dedi olabilirmi sizcee

defransiyeli tutan kollar var, onların burçlarından bahsediyorsunuz sanırım...eğer buysa yapar tabiiki...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR