Vitara Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan calaylioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,843

calaylioglu

Yeni Üye
Yer
Ankara
Değerli büyükler sevgili arkadaşlar.
Ben doğa sporlarına gönül vermiş biriyim. Uzun araştırmalarım sonucunda 4X4 tercihimi vitaradan yana kullandım. Modifiye etmeyi planladığımdan dolayı fiyatı uygun bir vitara aradım.
Son olarak:1992 model 140000 km otomatik vites bir vitara jlx buldum. Sahibi 11.000 ytl istiyor. Araba temiz. Sizce bu fiyata bu araç uygun mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ceyhun ALAYLIOĞLU
İzci Lideri

Etiketler
Ynt: Vitara Hakkında Yardım

Merhabalar..
Vitara aracın dogru seçim oldugunu söyleyebilirim...Fiyatın yüksek modelin düşük oldugunu düşünüyorum..yapacagınız modifikasyonlarıda ekleyince aracın bir hayli pahalıya çıkacagını düşünüyorum..
Antalyada 98 modeli 14000ytl idi geçenlerde ve km daha düşüktü.
Bu arada vitaraya yapılabilecekler aşagıdaki linke bir bakmanızı öneririm..
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=13921.0
slmlar
Hakan Irıklı

Hakan bey açıkçası vitarayı kafama sokan sizin o modifikasyonunuzdu. Benim aklımda bu zamana kadar hep niva vardı. Sonra sizin o yazınızı okuyup o güzel resimlerinizi görünce nivayı bırakıp vitaraya döndüm. Bugün araca baktırdım servisi temiz dedi. Bir de aklıma takılan başka bir konu. Otomatik vites arazi şartlarında randıman veriyor mu? Eğer vermiyorsa bu arabayı almıyacağım çünki araç otomatik vitesli.

Saygılarımla...

arabayı almadıysanız,otomatiği tercih etmeyin.Bende var, ofrad yapacaksanız,1,6 motor güçsüz kalıyor. Ben avda kullanıyorum,pek zararını görmedim ama şanzıman tamiri manuel videse göre çok pahalı.

Düz vites almanızı tavsiye ederim..birkez daha söylüyorum..arazi şartları agırdır..araç nekadar genç ise okadar iyidir..
Arazide mekanik aksam normalden çok yorulur ve zorlanır..
min. 1998 ve üstünü alın derimm..İspanyol versiyonları 98hp japon verisyonları 90 hp..
8 hp fark ve düz vites gaz pedalında bariz hissedilir.bilginize..
Slmlar
Hakan

benim aracım 2000 model 2500 cc otomatik vites gayet rahat kullanıyorum fakat keşke düz vites olsa dediğim oluyor en son boluda şenlikte akü ve marş proplem çıkardığında panikledim fakat marş otomatiğine sağolsun suat ağbi (suat kabal) çekici koyunca akıllandı suat ağbi gerçi ona başka bir şey diyo ama bayanlarda var forumda o yüzden yazmıyorum ;D
suzuki yi tanıdıkça çıkardığı işlere şaşırıyorum arazi kabiliyeti modifikasyondan sonra çok değişiyor bence hakan bey çok haklı tavsiyesine katıılıyorum.

ali günpay' Alıntı:
benim aracım 2000 model 2500 cc otomatik vites gayet rahat kullanıyorum fakat keşke düz vites olsa dediğim oluyor en son boluda şenlikte akü ve marş proplem çıkardığında panikledim fakat marş otomatiğine sağolsun suat ağbi (suat kabal) çekici koyunca akıllandı suat ağbi gerçi ona başka bir şey diyo ama bayanlarda var forumda o yüzden yazmıyorum ;D
suzuki yi tanıdıkça çıkardığı işlere şaşırıyorum arazi kabiliyeti modifikasyondan sonra çok değişiyor bence hakan bey çok haklı tavsiyesine katıılıyorum.
Günaydın..size katılıyorum...
Suzuki bence dizayn ve arazi kabiliyeti açısında son derece başarılı bir araç, buradan da geçermi yuh şurayı çıkarmııı dediğim her yerden şaşırtıcı şekilde kolaylıkla geçen bir araçtır. Dediğim gibi modifikasyona sonderece müsait ve lego gibi 900 euro kit 350 euro klit..tampon..vs her parçası bulunan(Türkiyede) ve hemen herkezin kendi kendine bile yapabilecegi özelliktedir. Ben aracımı çok seviyorum..Elimden geldigincede kendi imkanlarımla yapıyorum..
Sizin marşşş.......ğı adını bende yazamıyorum (Rtük) :smiley: :smiley: ara sırara takılıyor ve çekiç istemeye başladıyda tez zamanda aynı sorunu yenilecektir. MArş......sının (Röle) diyelim :smiley: içinde artı hattı köprüleyen bakır braket diyelim iletkenlik özelligini kaybedip bobinin çekmesine rağmen , 12Volt + ucun marş motoruna iletilmesini sağlamamaktadır. Bunu birkaç sebebi vardır,oksitlenme, erime,kömürleşme bakır braketin bozulması vs.. temizlenip takılması ve sökülmesi zahmetli bir iş oldugundan, marş otomatigini sanırım 30-50 YTL arası yenisi ile değiştirip bu problemi unutmanızı öneririm..
Slmlar
Hakan IRIKLI

önceleri amerikan jeep cherokee xj binicisiydim. off-road olarak dizayn etmemiştim. arızasını ustasından başkası çözemiyordu. ( yani istanbul dışındaysanız hep problem ) . sonra arazi için niva aldım. arazide başarısı mükemmel ama asfalt, şehir içi ve uzunyolda yorucudur. şimdi 2. suzukiyi aldım. 1. si 98 model 1.6 lt 5 kapılı otomatik idi. arazide hiçbir problem yaşamadım. en ağır arazi koşullarında bile. 2. aracım ise 2004 model 5 kapılı 2.0 lt otomatik. bu araç diğerinden sonra uçak gibi geldi bana. performansı hakkında hiçbir şey söylemeyeceğim. sınır yok. yeterki aracı sonuna kadar zorla. ya çıkıyor ya çıkıyor, yada bir yerleri koparıyor. güç bence bu aracınki fazla. ama ayağımın altında güç olsun ben istediğimde kullanayım dersen en az 2.0 lt bir suzuki almanızı tavsiye ederim. ve kesinlikle vitara alın derim.

Ben son sözümü söylüyorum :smiley:.

1-Vitara alın rahat edin.

2-Yüksek model vitara alın dada rahat edin.

3-Dahada yüksek model vitara alın rahat ötesi olun.

4-Motor 2.0 olsun dahada rahat edin.

Sonuç:

Vitara = Rahatlık =Sorunsuzluk =Süper bir arazi performansı..

Son söz = Diyacek başka bişi kalmamıştır. :smiley:

Saygılarımla
Hakan Irıklı

yeni yaptırmıştım fakat ne olduğunu bilmiyorum şimdi yine servise bıraktım yapılacak ama araçta bir tane çıkma marş bulundurmayı ( 100 ila 200 ytl gibi duydum)zor durumda kaldığımda değiştirir ve yürürüm diye düşünüyorum.Birde yarın aracı mekanik otoda soner usta ya bırakacağım snorkel taktırıyorum oda çok çok önemli bir ayrıntı pazar günü motordan oluyordum en az 7000 ytl dikkat etmek gerekir snorkel şart!!!

ali günpay' Alıntı:
yeni yaptırmıştım fakat ne olduğunu bilmiyorum şimdi yine servise bıraktım yapılacak ama araçta bir tane çıkma marş bulundurmayı ( 100 ila 200 ytl gibi duydum)zor durumda kaldığımda değiştirir ve yürürüm diye düşünüyorum.Birde yarın aracı mekanik otoda soner usta ya bırakacağım snorkel taktırıyorum oda çok çok önemli bir ayrıntı pazar günü motordan oluyordum en az 7000 ytl dikkat etmek gerekir snorkel şart!!!
Aman geçmiş olsun..
Snorkel fiyatı nekadar ,mahsuru yoksa ögrenebilirmiyim..

Hepinize çok teşekkür ederim Dediğim arabayı aldım. Şimdi ben bunun motorunu değiştireceğim. Bu arabaya takabileceğim 3000-3500 motor tavsiyesine ihtiyacım var.

:smiley: Aracınız hayırlı olsun..Fakat motor değiştirme işine girmenizi tavsiye etmem.Çok ugraşırsınız..Hayırlısı olsun...
Buraya kadar yazdıklarım ve tavsiyelerim, standart vitaralar için geçerlidir..Bu gibi bir modifikasyon yapacaksanız, hepsini unutun.

Yeniden bir bilinmezlikte ilerleyeceksiniz...hayırlısı...:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR