Uludağ Off-Road Etkinliği (15 Şubat - 01 Mart 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MuTaF brs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,537
Tekrar teşekkürler shadowpatrolman arkadaşım...

shadowpatrolman' Alıntı:
Kamp yaptığımız göl kenarında şu anda kamp yapmak mümkün değildir.Biz haziranda (o Kadar yakıt almamıza rağmen :p ) çadır içinde uyku tulumları içinde donduk.

Geceleri hava sıcaklığı kaç derecelerdedir acaba?...

Etiketler
SANIRIM YANLIŞ YERE YÜKLEMİŞSİN TOPLADIM GETİRDİM....

shadowpatrolman' Alıntı:
Özür .Yanlış yere yüklenmişim .Sanırım doğru yer burası.bunlarda benden Ersin Kardeşim.

DagYeniceGoleti1

P1010533

P1010631

P1010588

EkipTopluHaldeOnAction

P1010643

P1010591

Bilgiler için teşekkürler. Güncel verileri sormuştum. Haziran'daki kampınıza Kestel-Alaçam tarafında mı çıktınız? Geçen sene Alaçam üzerinden 22 Haziran'da motosikletle denememde tehlikeli olduğu için buzul göllerini göremeden dönmüştüm. Biblo 'da olunca koca taşlı yolda gitmek zor oldu.

Eğer daha kolay bir yol varsa GPS bilgisi varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son resimlerde çok güzelmiş. Paylaşım için teşekkürler.

Doğrudur Alaçam'dan çıktık Ancak Yol sadece kayalar açısından tehlikeli .Kolay yolu oteller bölgesinden 2 saatlik mesafede (yürüyüşle) Motorla gelinir sanırım.Ancak o yolu hiç kullanmadığımız için maalesef GPS izi yok . :(
gintro' Alıntı:
Bilgiler için teşekkürler. Güncel verileri sormuştum. Haziran'daki kampınıza Kestel-Alaçam tarafında mı çıktınız? Geçen sene Alaçam üzerinden 22 Haziran'da motosikletle denememde tehlikeli olduğu için buzul göllerini göremeden dönmüştüm. Biblo 'da olunca koca taşlı yolda gitmek zor oldu.

Eğer daha kolay bir yol varsa GPS bilgisi varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son resimlerde çok güzelmiş. Paylaşım için teşekkürler.

shadowpatrolman' Alıntı:
Doğrudur Alaçam'dan çıktık Ancak Yol sadece kayalar açısından tehlikeli .Kolay yolu oteller bölgesinden 2 saatlik mesafede (yürüyüşle) Motorla gelinir sanırım.Ancak o yolu hiç kullanmadığımız için maalesef GPS izi yok . :(
Oteleler bölgesi tarafından da gitmeyi denedim ancak motorla daha zor. Sonuna kadar gidemedim ama buzul göllerine ulaşmak için bir tırmanıştan da söz ettiler. O zaman doğru yol Alaçam yolu. Bir de unutamadığım bir yerde Nazo ablanın yeri. Hemen Uludağ buzul göllerine saptığımız yolun üst tarafında. Enfes bir irmik helvası yemiştim..Muhakkak sizler keşfetmişsinizdir..

Peki son bir soru. Alaçam'dan toprak-taş yola saptıktan sonra buzul göllerine kaç KM'lik bir yol var?

14- 15 km .% 60 tırmanış % 20 0 derece % 20 iniş olmak üzere.Şöyle bir not eklemeliyim kaldığımız gece saat 21 de köylü gençler traktörle peşimizden geldiler.
gintro' Alıntı:
Oteleler bölgesi tarafından da gitmeyi denedim ancak motorla daha zor. Sonuna kadar gidemedim ama buzul göllerine ulaşmak için bir tırmanıştan da söz ettiler. O zaman doğru yol Alaçam yolu. Bir de unutamadığım bir yerde Nazo ablanın yeri. Hemen Uludağ buzul göllerine saptığımız yolun üst tarafında. Enfes bir irmik helvası yemiştim..Muhakkak sizler keşfetmişsinizdir..

Peki son bir soru. Alaçam'dan toprak-taş yola saptıktan sonra buzul göllerine kaç KM'lik bir yol var?

Güzergahınız harika...Zirwe we göller çok güzel...Çamur da tam kıwamında ;D
Mutlaka görmem lazım ;)
Teşekkürler...

Hakan sen buralardan ne malzeme çıkarırsın ama ;D

Açıkçası Bursada yeni offroad oluşumlarının doğmasına çok sevindim...
Fotolar için teşekkürler...
En kısa zamanda görüşmek üzere...

Bekleriz.Haziran ortasından sonra kamp dışında ULUDAĞ'ın zirvesini de görelim diyenlere kamp alanından güzel bir trekking organizasyonu yapılabilir.
Deep' Alıntı:
o halde haziranda ortak bir kamplı göller etkinliği yaparız, Bursa'da buluşuruz :smiley:
Zirve rotası
Uludazirve

HPIM0920

HPIM0921

HPIM0923

HPIM0924

HPIM0925

HPIM0979

HPIM0981

Evet Biz uludagoffroad klübü olarak Bursa 'da düzenli ve organize bir grup olmadığını gördüğümüzden bu oluşuma gittik.Önce birkaç araçla başlayan aktivitelerimiz bu işe meraklı yeni katılımcılarımızla oldukça kalabalık hale geldi.Kısa vadede hedefimiz İsoff veya grubunuz dan katılımcılarla ortak bir aktivite düzenlemek.Orta vadede de ulusal bir organizasyona ev sahipliği yapmak.
ULUDAĞ'DA KEŞFEDECEK ÇOK YER VAR......!
taiga' Alıntı:
Açıkçası Bursada yeni offroad oluşumlarının doğmasına çok sevindim...
Fotolar için teşekkürler...
En kısa zamanda görüşmek üzere...

Aslında bende Bursadayım, etkinliklerinize katılmak isterim...
Birkaç yıl öncesine kadar BASK grubu vardı, şu an hala etkinlikleri varmı bilmiyorum, sadece bu hafta logo değişikliği ile ilgili maillerini aldım...
Dediğiniz gibi gerek Uludağ ve gerekse Bursa çevresinde keşfedecek çok yer var...

Aynı mail bana da geldi. Sanırım aktivitelerine devam ediyorlar.Hatta önümüzdeki ay sonunda İSOFF 'dan bir grubu (misafir) edeceklerini duydum.Aktivitelerimize bekleriz.Aktivitelerimizi sitemizden takip edebilirsiniz.30 u pazar günü Keles'ten İnegöl'e ineceğiz. Fakat etap kırıcı. Bilginize.
Kelesinegl 1

NOT : Bu rota ile ilgili izi olan arkadaş varsa bilgi rica ediyorum

taiga' Alıntı:
Aslında bende Bursadayım, etkinliklerinize katılmak isterim...
Birkaç yıl öncesine kadar BASK grubu vardı, şu an hala etkinlikleri varmı bilmiyorum, sadece bu hafta logo değişikliği ile ilgili maillerini aldım...
Dediğiniz gibi gerek Uludağ ve gerekse Bursa çevresinde keşfedecek çok yer var...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR