Toyota Hilux

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enigmaxi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,396

enigmaxi

Ana Kamp
merhabalar. uzun zaman olmasına rağmen bende arabamı beğenilerinize sunmak istedim. yorumlarınızı bekliyorum.[attachment=1]

DSCN3726

DSCN3695

DSCN3709

DSCN3626

Etiketler

Ynt: Toyota Hilux

güle güle kullanın parlak siyah baya iddalı olmuş devamlı temiz gezmek ister.. bu araç Hasan beyin aracıydı yanlış hatırlamıyorsam yanılıyormuyum ?

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. evet hocam pancarmotorcu kullanıcı adlı hasan abi den almıştım. şuanda çiftiniz 400 tl ye bulduğum iki adet sıfır yarış koltuğu almayı düşünüyorum. bu arada eskişehir den arkadaşlarla tanışmayı çok isterim

merhabalar,

aracınız çok güzel, dunyanın en güzel bayrağı da çok yakışmış.

bende de 91 model benzinli bir hilux var. AKUT arama ve kurtarma derneği niğde ekibine ait.

henüz yeni. daha önce de birkaç arazi aracı kullandım.

topic kalabalığı yaratmamak için buradan bir sorum olacak.

motor performansı hakkında.

son hız olarak 100km yi geçmiyor. bunda lastiklerin etkisi olduğunu biliyorum. üzerinde offroad lastiği var. araç orjinalinden 15cm kadar yüksek.

aslında 100km yi geçmiyor olması sorun değil ancak limitinin bu olup olmadığı hakkında bilgim yok. yani 2400 küsür motora göre bu durum normal mi? biraz rampa görünce düşük vites istiyor. kilometre 500000 e dayanmış durumda.

ne dersiniz?

merhabalar. galiba aynı arabaya sahibiz :smiley: benim arabamda 10-15 cm yüksek ve 2-3 aylık AT lastik var ve gazlı. bu şekilde 140 yapabiliyor (son ama son hız :smiley: daha fazla yapabilir belki (yol-rüzgar avantajı sağlanırsa) ama cesaret ister. benim arabamnda 350.000 km de. göstermenizde fayda var diye düşünüyorum. egzost eskkimiş olabilir, bujiler vs.

teşekkür ederim,

egzostun çekiş performansını etkileyip eklemediğini bilmiyorum. ancak genel bir bakım yaptırdım. usta he rşeyin normal olduğunu da söyledi.

ben en iyisi bujileri bir değiştireyim.

nedimurcan' Alıntı:
merhabalar,

aracınız çok güzel, dunyanın en güzel bayrağı da çok yakışmış.

bende de 91 model benzinli bir hilux var. AKUT arama ve kurtarma derneği niğde ekibine ait.

henüz yeni. daha önce de birkaç arazi aracı kullandım.

topic kalabalığı yaratmamak için buradan bir sorum olacak.

motor performansı hakkında.

son hız olarak 100km yi geçmiyor. bunda lastiklerin etkisi olduğunu biliyorum. üzerinde offroad lastiği var. araç orjinalinden 15cm kadar yüksek.

aslında 100km yi geçmiyor olması sorun değil ancak limitinin bu olup olmadığı hakkında bilgim yok. yani 2400 küsür motora göre bu durum normal mi? biraz rampa görünce düşük vites istiyor. kilometre 500000 e dayanmış durumda.

ne dersiniz?

Aynı araçtan bende kullanıyorum ve çok memnunum. Arazi kabiliyeti oldukça yüksek. Aracın rampalarda düşük vites istemesi dişli oranından kaynaklanıyor, birde karbüratör üzerinde vakum diyaframı var genelde aşınmış oluyor ve çekişi etkiliyor kontrol ettirmenizi tavsiye edebilirim. Selamlar.

seyyah bey çok daha iyi açıklamış durumu :smiley: ben elimden geldiğince bakımlarını filan yaptırıyorum. bu güne kadar yaptıklarımın küçük bir özeti;
*yeni hava filtresi
*düzenli olarak yağ filitresi değişimi
*buji değişimi
*greslenme
*difransiyel yağlaması
*yağ-su-antifiriz
*lastik bakımı

bu arada dün arabayla biraz hızlandım ve zorlanmadan 100 e çıkıyor. bugün 140 ı tekrar deneyeceğim :smiley:
arabalarınızın resimlerini gönderirseniz çok sevnirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri