Tekne Merakı Ve Filika'ya Yönelmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,539
Bir kaö resim atsanız güzel olur.Var ise tecrübelerimizi alalım.
Bendeki ateşi söndürdüm ama küle çevirmesim henüz

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Eğer filika liman kayıtlı ise sorun olmaz.Benim tekne liman kayıtlı bir Norveç filikasından yapılma(resimdeki).Motor 2 silindir ve 30 beygir,6 mil hız yetiyor...

Slm arkadaslar birsey sorabilirmiyim bendede 6.5 filika var 11.5 pancarli bir sene oldu AMA hizdan dolayi pek memnun degilim.bir kac kisi motoru degistirsende hiz yapmaz cunku filika dediler. Fazla hiz istemiyorum AMA cok yavas.icerisinde Kum yerlestirilmis et kisi varmidir.birde cok sallaniyor en ufak dalgada deniz 3/5 de cikamiyorum. bilgisi olan kardeslerden ve buyuklerimden yardim .tskler iyi gunler

3/5 rüzgar küçük tekneler için ideal bir hava değil. Riskli bir durum.Sudan ne kadar yükseliyor.Cok mu su altında kalıyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fazla yukselmiyor AMA cok sallaniyor icerisinde 700 kg fazla Kum oldugu halde ve dalgayi yan dan aliyor 2 Ay once bir kardes kumlari esitledi capayi attigimda yan durmuyor dalgaya Karsi birazda olsa iyi AMA capasiz taramada dalga yan dan vuruyor

hocam teknenin yapısına veya duruşuna uygun monte edilmemiş olabilir motor veya pervaneniz, yada teknenin yükü ön tarafta kalmış olabilir, 4,5 metre yarın kamara teknede 10 bg dıştan takma dizel kullandım, tam gazda teknenin burnu kalkıyordu biraz,, pervane çapı veya varsa şanzıman dedvri az geliyor, yada tekneniz aşırı öne yüklü

Tekne almak çok masraflı olmuyor mu? Biz de tekne sever bir aile olarak tekne almak yerine gittiğimiz her rotada tekne kiralayarak çok daha uyguna tatilimizi yapıyoruz. En son Tekne & Yat Kiralama - Kiralık Tekne ve Yatlar - viravira.co den kiralamıştık, bakmak isterseniz.