TC Plakalı Honda Transalp Doğu Ve Güneydoğu Yollarında 1

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan delimengi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,965
Ynt: TC Plakalı Honda Transalp Doğu Ve Güneydoğu Yollarında 1

817.jpg

818.jpg

yoldaki tabela ilgimi çekti aradım konuştum , aslında çamlıbel de kalacaktım ama tabele ilgimi çekti aradım ve şartlar makul gelince , geceyi burada geçirmeye karar verdim
819.jpg

820.jpg

821.jpg

822.jpg

gece saat on iki civarı , bolu e5 abant kavşağı , seni başka şehirlerde özledim diyen bir kadına asla hayır denmez , eve tek başıma dönmeyeceğim
823.jpg

824.jpg

825.jpg

826.jpg

kahvaltıdan önce çıkıp biraz geziyorum
827.jpg

828.jpg

829.jpg

830.jpg

831.jpg

832.jpg

833.jpg

Artık eve dönüş zamanı , güzel bir hava var , tüm gece sohbet ettik ama konuşacak o kadar çok şey var ki olur olmaz duruyoruz yolda …
834.jpg

835.jpg

836.jpg

837.jpg

838.jpg

839.jpg

840.jpg

841.jpg

bu boyunluk çok işime yaradı ama sürekli yan dönüp durdu
842.jpg

En çok bana anlatılmak için yapılmış bir yolculuk
Benimle paylaşıldığında manası olacak on beş gün ve binlerce km lik bir yolculuk
Gittin gezdin neyse yaşadın , bana biriktirdin anılarını zihnin zulasında ve başkalarına anlatacakların sadece benden arta kalanlar olacak
Düşünsene onlarca şehir de milyonlarca insan kokuyordun ben gelene kadar , artık ben kokuyorsun
Evet yolculuk mutlaka güzeldi , çok eğlenirken bir sürü memleket acıları da getirdin belki yanında ama bana geldi ne varsa
Ben seni acılarında ve bazen başka şehirlerde bile sevdim
Bana anlatamayacaksan ne anlamı var Hakkari nin , ben bakmayacaksam ne manası var hayvanında çamurun , tenin benim için yanmış olmalı Halfeti de , bir gözün benim için görmüş olmalı
Hayatın içinden ne zaman sen geçsen ,gördüklerimin en az yarısı benim
İşte bu sebepten ! Dediğim gibi bana ait olanlara bakıyorum …

843.jpg

844.jpg

tam olarak 5535 km sonra evimdeyim , bu da baba oldu bu iş , yolda kırılsak da yolu da kırdık hali fotoğrafı , bu fotoğrafa 10 sene yahut 30 sene sonra baktığımda 15 günde 5535 km 32 yaşında çatlak kaburgasına aldırmadan yollara düşen genç bir adammışım diyebilmek eğlenceli olmaktan öte kendim hakkımda iyi düşünmeme neden olacak
845.jpg

846.jpg

Mutlaka anlatılacak çok fazla şey halen var
Konu yazmak ve anlatmaksa sohbet hiçbir zaman bitmez zaten
Beyaz sayfalar delikanlıysan anlat ulan dedikçe , umarım daha çok yazar ve anlatırım
Aslında bu son bölüm için çok fazla yazı yazdım ama okuyup bakınca , gerçekten çok fazla kişisel özel , biraz da iç çamaşırı kıvamında olduğunu fark ettim
Sanırım her şeyi yazacak kadar öğrenemedim bu yazma anlatma işini , o yüzden bitti

14 Ocak 08 saat 22.10 Yusuf Mengi …

Etiketler

Yusuf hocam inşallah Cilo projesini gerçekleştirirsin, üniversite yıllarında otobüsle kafama göre gezerdim de her otogara gidişimde Hakkariye takardım kafayı, istanbuldan direkt sefer olmayan tek şehirdi, 2004 te Mardin Nusaybin Midyat Hasankeyf yapmıştık da hiç kontrole denk gelmemiştik ancak kıştı mevsim senin şansına bölge karışık şu an

bu gezi yazısı -zen ve motosiklet bakım sanatı- adlı kitabı yeniden okuyormuşum gibi geriye götürüyor beni.ilk motorumu almadan önce kızıltoprakta hergün gittiğim satıcı ve ustalar,onların düşünce motorcu olursun demeleri,ilk düştüğümde soluğu hastahaneden önce kızıltoprakta alıp düştüm demem,gece atlayıp bursa'ya,silivri'ye,bodrum'a kaçmalarım.Yusuf hocam yemekte konuşamadık ama bu yazılardan yolculuğun içe,içeriye olduğunu anlamıştım.işte o yolculuk hiç bitmediği için olsa gerek doğuda bir bize batıda...

Deep' Alıntı:
Yusuf hocam inşallah Cilo projesini gerçekleştirirsin, üniversite yıllarında otobüsle kafama göre gezerdim de her otogara gidişimde Hakkariye takardım kafayı, istanbuldan direkt sefer olmayan tek şehirdi, 2004 te Mardin Nusaybin Midyat Hasankeyf yapmıştık da hiç kontrole denk gelmemiştik ancak kıştı mevsim senin şansına bölge karışık şu an

hakkari konusunda çok ortak düşüncemiz varmış hocam , birde varya bir dayatma hakkariye gitmeyin diye , nasıl batıyor anlatamam , hafta sonları pikniğe gidesim geliyor inadına ama şu buzulu dikeltiyi ve bercelen yaylasını görsem rahata ereceğim biraz , iyi dileğin için teşşekkür ederim

askeri kontrol noktaları şırnak hakkari van ağrı arasında var ama özellikle şırnak van arası dayanılmaz , birde muş diyarbakır arasında özellikle lice kulp bölgesinde yoğun , ben geçen sene silopi çizre idil üzerinden hasan keyfe geçerkende de rastlamıştım ama yorucu olmuyordu , şırnakdan sonra sürekli kontrol ve kayıt noktaları , yol falan neysede böyle şeyler bezdiriyor adamı malisef ama gene gideceğim umarım , görüşmek üzere selamlar ...

duman' Alıntı:
bu gezi yazısı -zen ve motosiklet bakım sanatı- adlı kitabı yeniden okuyormuşum gibi geriye götürüyor beni.ilk motorumu almadan önce kızıltoprakta hergün gittiğim satıcı ve ustalar,onların düşünce motorcu olursun demeleri,ilk düştüğümde soluğu hastahaneden önce kızıltoprakta alıp düştüm demem,gece atlayıp bursa'ya,silivri'ye,bodrum'a kaçmalarım.Yusuf hocam yemekte konuşamadık ama bu yazılardan yolculuğun içe,içeriye olduğunu anlamıştım.işte o yolculuk hiç bitmediği için olsa gerek doğuda bir bize batıda...

ne güzel söylemişsin hocam ! işte o yüzden doğuda bir bize batıda , evet dağlarda geziyoruz belki çok zaman ama bebekde kahve içerken boğazdan geçen gemileri seyretmeyi de biliyoruz , yahut sehrin en beton yerlerinde aylak zamanlar geçirmeyide biliyoruz ve yolculuklar mutlak birazda içe , içimize , selamlar ...

Yusuf hocam pikniğe gideceğin zaman haber ver :smiley: benim planlarımda Bahçesaray da var zorlu bir offroad ile ulaşılan bi acayip ilçe

Deep' Alıntı:
Yusuf hocam pikniğe gideceğin zaman haber ver :smiley: benim planlarımda Bahçesaray da var zorlu bir offroad ile ulaşılan bi acayip ilçe

mesaj ve davet alınmış , kabülde edilmiştir ama eklemekde fayda var , benim hayvan çok derin çamurda yapısı itibari ile yardım almadan yürümüyor ama çok zor yollara alışık ve seviyorda üstelik , bir kaç ay sağlık nedeni ile binmemem gerekiyor , baharda çıkacağız yola nasipse , bahçesaray nerde bilmiyorum aslında çok da önemi yok ama şu karlar hepden tükenmeden yedigölleri bir görmezsem çatlayacağım , görüşmek üzere selamlar ...

Van-Bahçesaray Türkiyenin en önce kapanan en geç açılan yoludur, Atlas dergisi konu yapmıştı en son, yol haftada 1-2 gün açık kalıyor ancak, araç zincirli Ford Transit, bolca halat var araçta, saplanınca köylüler inip çekiyorlar, itiyorlar bi nevi Camel Trophy yaparak evlerine ulaşmaya çalışıyorlar ve gayet de normal bir olay onlar için :smiley: baharda inşallah bi plan yaparız

Deep' Alıntı:
Van-Bahçesaray Türkiyenin en önce kapanan en geç açılan yoludur, Atlas dergisi konu yapmıştı en son, yol haftada 1-2 gün açık kalıyor ancak, araç zincirli Ford Transit, bolca halat var araçta, saplanınca köylüler inip çekiyorlar, itiyorlar bi nevi Camel Trophy yaparak evlerine ulaşmaya çalışıyorlar ve gayet de normal bir olay onlar için :smiley: baharda inşallah bi plan yaparız

önce kendime , ulan bahçesaray vanda değil mi kardeşim dedim
sonra , aga sen kafaya fazla takdın doğuyu bu sıralar , nerdeyse kadıköyüde mardinde sanacaksın dedim
akabinde ! van değildir bahsettiği dedim
baharda olurmu , eğer büyük bir mani olmadığı sürece bana olur sadece gidip bahçesarayda bir çay demleyip gelmek bahasına bile olur , bu arada tesadüfya mart başında bir proje var o olmaz diye hesap yapıp 19 mayıs ve civarı tarihlerde gitmek için ciddi bir kafa patlatıyorum bu günlerde ...

olur gibi sanki bu iş

Deep' Alıntı:

Alın size benzer bir örnek ;)

AYDURAN' Alıntı:
ALIN SİZE DOĞA SPORLARI...TREKİNG,TIRMANMA,OFF-ROAD :D

Adamların hayatı doğa sporlarıyla geçiyor :D

6

SIRA ONLARDA...
Batı bölgelerimizde yaz mevsimi yaşanırken, doğuda halen birçok köyün yolu kardan temizleniyor. İşte onlardan birindeyiz, Batman'ın Sason İlçesi'nde köylere ulaşmak için zorlu bir yolculuk yapılıyor. Yolda kalan minibüsü kurtarmak da bazen yolculara düşüyor...

AYDURAN' Alıntı:
Evet fazla kar kalmamış...Ama çamuruda çok pistir oraların...Topuk kopartan cinsten...

mayısta hayli karlı olur sanırım , çamurla pek işimiz olmaz bile tahmin ediyorum ama bilirim toprağın ne denli acımasız olduğunu , bazen 10 santim esner üzerine bastığında , az çekmedik 25 santim çamuru

ayrıca mevzu birazda yol açılmadan gidip o çileyi çekip , haberdar olmak olmalı kanımca

abi biz gittik ağustosta yol açıktı valla :smiley: :smiley:tarzında olduykdan sonra ne anlamı var

Güzel fotograflar, ellerine saglık! delimengi baslıktan farkettım, senin fazerturkiye ile bir baglantın varmı?

OwL' Alıntı:
Güzel fotograflar, ellerine saglık! delimengi baslıktan farkettım, senin fazerturkiye ile bir baglantın varmı?

bir kaç arkadaşım var , adminini tanırım ama yöneticisi yada ona yakın bir bağlantım yok , beğendiğine sevindim , selamlar .

yusup bey sızıde burada gormek ne guzel cok guzel bı gezı olmus tebrıkler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR