Suzukimi Aldım ve Değişim İçin Startı Verdim...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymani Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,193
Ynt: Suzukimi Aldım ve Değişim İçin Startı Verdim...

suleymani' Alıntı:
kastel açılarında bir sorun farketmedim,stepne lastiği yerine sığmadı,aynı sorunu yaşayanlardan tavsiye bekliyorum...
İstepne bağlantı kısmına spacer tarzı bir flanş bağlayarak bağlantı noktalarını kaçırarak yukarı alabilirsiniz..

Etiketler

şu parçadan yaptırısanız lastik işi olur
sparewheelspacer1.jpg

Lockright Arka dif. kilit,calmini mahruti takımı arıyorum ebay de bulamadım belli ki ben beceremedim,bilenlerden yardım bekliyorum.Ayrıca snorkel için bulmam ve Ankara için uygulama yaptırabileceğim yer tavsiyesine ihtiyacım var...

suleymani' Alıntı:
Lockright Arka dif. kilit,calmini mahruti takımı arıyorum ebay de bulamadım belli ki ben beceremedim,bilenlerden yardım bekliyorum.Ayrıca snorkel için bulmam ve Ankara için uygulama yaptırabileceğim yer tavsiyesine ihtiyacım var...
Sahibinden.com da 500 tl civarı fiyatla snorkel satışı yapanlar var.

sakaryada var snorkel + uygulama + off road modifiye işleri yapıyorlar..güzel ve ciddi işlere imza atan bir yer diye duyarım ..ankaraya yakın sayılır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=50950.0

süleyman beye özel bir sorum olucak.. vitara ile bu işlere başlayan bazı arkadaşlar büyük araclarda gözü oluyor bazıları xj ,disko vs ye dönüyor pajero 3.5 ile vitara arasında ne farklar var mümkünse biraz acarmısınız bazen gözümün biri 3.5 a arasıra kayma yapıyorda . :smiley:

resimleri inceledim bir noktaya dikkat cekiyim istedim ..tavan barları tavana silikonla yapışma sanırım ,,onlara güvenip üste sepet kutu vs takmayın derim.ilk iş onları söküp atın altından cıkan silkonları vs de temizleyin derim. tavana bagladıklarınız ucar gider başkalarınada zarar verebilirsiniz. ;)

oguz1134' Alıntı:
sakaryada var snorkel + uygulama + off road modifiye işleri yapıyorlar..güzel ve ciddi işlere imza atan bir yer diye duyarım ..ankaraya yakın sayılır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=50950.0

süleyman beye özel bir sorum olucak.. vitara ile bu işlere başlayan bazı arkadaşlar büyük araclarda gözü oluyor bazıları xj ,disko vs ye dönüyor pajero 3.5 ile vitara arasında ne farklar var mümkünse biraz acarmısınız bazen gözümün biri 3.5 a arasıra kayma yapıyorda . :smiley:

Pajero her yönden kendini kanıtlamış bir araç,yanıma eşimi alıp başka araç olmadan dağlara çıkacak olsam seçimimi pajerodan yana yapardım çünkü sizi evinize geri döndürebilme oranı en yüksek birkaç araçdan biridir,yaptığı işle fiyatını kıyaslarsanız bedavadır...
Benim ihtiyacım farklılaştı,dağ yollarından sapıpda pirinç tarlası gibi bataklıklara girmeye başlayınca pajeronun ağırlığı dez avantaj olduğundan ve tek araç olarak kullanmamdan dolayı at lastik tercih edişim arazide sıkıntı doğuruyordu...
Bana göre 2.araç yapacaklar için vitara iyi bir seçim,keyifli bir oyuncak...

Tek kapı 3.5 pajeroya tüm gözler kayar o araç benim gözümde ülkemiz şartlarında en iyi seçimdir...

oguz1134' Alıntı:
resimleri inceledim bir noktaya dikkat cekiyim istedim ..tavan barları tavana silikonla yapışma sanırım ,,onlara güvenip üste sepet kutu vs takmayın derim.ilk iş onları söküp atın altından cıkan silkonları vs de temizleyin derim. tavana bagladıklarınız ucar gider başkalarınada zarar verebilirsiniz. ;)

Tavan barlarının farkındayım sökülecek yerine daha sağlamları takılacak,vitaranın orjinalini çok beğendiğimden bekletiyorum,bulamazsamda benzer birşey bulmam lazım,ayrıca ön ve arka tamponlarda değişecek ama tüm bunlar için gereken zamanı bulamıyorum bu aralar...

suleymani' Alıntı:
lastiklerle beraber 3" olması gerek
kullandığınız getler ile kaç inç yüselttiniz acaba? lastikler aracı zaten 2" yükseltiyor bu durumda getler 1"'mi?

'' lastikler aracı zaten 2" yükseltiyor ''

bu konuya bir acıklık getiriyorum.. ;D

orjinal dış cap 27 inc tir . ;D defransiyeli yerden 2 inc yüksetmek icin 4 inc büyük lastik takılmalı dır matematiksel olarak ..yarı cap. ;)..tam cap. ;) meselesi bilmem anlatabildimmi :smiley:

27+ 4 : 31 yapar

Tavan barlarının yeni hali oldukca güzel içeriden basıyor dışarıdan tutuyor 6 nokta basması da oldukca iyi sepette hoş olmuş güle güle kullanın derim .

barları nereden aldınız yada yaptırdınız paylaşırsanız ileride uygulayacak arkadaşlara yardımcı olacaktır. :smiley:

suleymani' Alıntı:
Bugun aracımı bosch serviste teste soktum 101,5 hp (5820rpm) güç çıktı,nasıl oldu anlamadım,motor yağı katkısından kaynaklı olabilir mi?
[/qu

Süleyman kardeş senin gittigin bosch servisinin adresini verebilirmisin bende kendi aracımı teste sokmayı düşünüyorumda ayrıca negibi testler yapıyolar kerdeş orda bu arada araban hayırlı ugurlu olsun tekerine taş degmesin güle güle kullan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR