Standart Donanımlı Karavana Donanım Ekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Levent apaşoğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 484

Levent apaşoğlu

Yeni Üye
Merhaba,
İlk karavanım standart donanımda. dIşarıdan 220v girişi dışında bir elektrik tesisatı yokken,
Aşağıdaki işleri yaptım.
-2X100 amp kuru akü +invertörlü sistemin yanı sıra; (Sadece aydınlatma 220v Buzdolabı ve webasto 12v olacak şekilde) güneşin yokluğunda seyahate çıkmadan önce aküleri şarj cihazı ile doldurarak.
-Webasto montajı ( su deposundaki suyu ısıtması için egzost un konumu ve uygun yere yerleştirilmesi.)
-GES montajı ve kablolama
-Güneş enerji panellerinin bir platforma yerleştirerek elektrikli olarak istenilen açıya kalkması yada inmesi (proje hazır parçalar kısmen hazır, henüz kurulum yapılmadı.)
Yapılan iş içime sindi ve beklediğimden daha temiz ve istdediğim gibi oldu.
Bu güneş paneli platformu için isteyenlerin karavanına montajını yapmayı bile düşünüyorum :smiley:

Bu işleri yaklaşık 30.000 tl harcayarak tamamlamış olacağım.

Yakında fotoğraflarını paylaşacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR