Sigara Kullananlar Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ulusotomotiv Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 150
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,260

Etiketler

Ynt: Sigara Kullananlar Listesi

Merhaba arkadaşlar,
Hani bazıları alkollü içki satan yerden alış veriş yapmazlarya bende artık mümkün oldukca sigara içtğini bildiğim esnaftan alış verişi kestim.Ekmeği zaten evde kendimiz yapıyoruz hemde ekşi mayayla serde Beşikdüzü'lü olmak varya.İnanın Eynesi,Beşikdüzü,Şalpazarı,Çarşıbaşı,Tonya ekmeklerinin birbirinden ve Vakfıkebir ekmeğinden hiç bir farkı yok.Un,su,odun ve en önemlisi usta hep aynı zaten hepsi temiz ve beceriklidirler.En iyi ustalar Şalpazarı ve köylerinden olanlardır.Onların yaptıkları ekmeği tek geçerim.Dediğim gibi biz ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz hemde yıllardır.Tavsiye ederim ekmek makinesine gerek yok her evdeki normal fırın bu işi görür.
Sigarasız günlerde sağlıkla kalın.

ulusotomotiv
sigara icen arkadaşları listeye bekliyoum :smiley:) muhtemelen öteki tarafda hep beraber gene tüttürüyo olacağız :smiley:

Diye söylemiş arkadaşımız.Arkadaş belki aynı yerde oluruz nebileyim dumandan oradadamı kurtuluş olmayacak?Gerçi ben Allah sağlık versin duayen tiyatrocu Nejat Uygur üstadında dediği gibi giderken yanıma yangın tüpü alma niyetindeyim,sıcaktan hoşlanmam da galiba gidecek olduğum yer baya bi sıcak olacak.
Kalın sağlıcakla.

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Hani bazıları alkollü içki satan yerden alış veriş yapmazlarya bende artık mümkün oldukca sigara içtğini bildiğim esnaftan alış verişi kestim.Ekmeği zaten evde kendimiz yapıyoruz hemde ekşi mayayla serde Beşikdüzü'lü olmak varya.İnanın Eynesi,Beşikdüzü,Şalpazarı,Çarşıbaşı,Tonya ekmeklerinin birbirinden ve Vakfıkebir ekmeğinden hiç bir farkı yok.Un,su,odun ve en önemlisi usta hep aynı zaten hepsi temiz ve beceriklidirler.En iyi ustalar Şalpazarı ve köylerinden olanlardır.Onların yaptıkları ekmeği tek geçerim.Dediğim gibi biz ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz hemde yıllardır.Tavsiye ederim ekmek makinesine gerek yok her evdeki normal fırın bu işi görür.
Sigarasız günlerde sağlıkla kalın.

öncelikle bu kadar hassasanız eğer o buğdayın nerden geldiğine unun kalitesine bir bakın derim eğer sigaradan daha tehlikeli başka hastalıklara sevk etmiyosa sizi o zaman değerlendirelim bunu basit ölçü suyuda bir tahlil ettirin derim bakalım sigaradan daha ne kadar fazla yada az zarar veriyo bu arada odun isinin verdiği dmandaki z ehride inceleyin derim kısaca sudaki unun kalitesi ve odun isini topladığınızda bence sigaradan cok daha zararlı ki hadi bunu geçtin yemekde yada su içerken dullandığınız naylon tabir edilen yada plastik diyelim bu ürünlerden aldığınız kansorejenler sigarayla kıyaslanmaz bile hadi bunlarıda geçtik üzerinizdeki kıyafetlerdeki zararlı boyalardan cildinizin cektiklerini düşünürsek eh sigaraya sıra gelmedi gene :smiley:)) içen içsin bırakın içmeyende içmesin ama sigara içmeyenlerde kansere care bulmuş edasına girmesin :smiley:)

Günaydın ulusotomotiv,
Dediklerinde haksız sayılmazsın tabiki sigara yapılan tütünde hiçbir şekilde GDO lu tohum yok,zirai mücadele ilacı yok kağıt ve filtrede olanı boşver.Bildiğimiz tütün artık yok öyle el kadar tütün yani TÜRK TÜTÜNÜ yok öldürdüler.Nasıl var biliyormusunuz (Hendek'te Sofular Köyünde geçici görevle çalışıyorken gördüm) yaprakları muz yaprağı gibi iki yaprak arasında mesafe yok sapı bilek kalınlığında hani parklarda benzinli makineyle birşeyler budarlarya öyle bir şeyle kesiyorlar ve çivi çakıp eğiyorlar o cividen asıp kurutuyorlar.
Ekmek işine gelince,o fırınlar yapısı itibarıyle taş olup yapımında kesinlikle kimyasal kullanılmaz (kireç dahil) taş ve toprakla yapılır.İçinde yanan odunun dumanı ve is'i fırının kubbe olan kısmında toplanıp cizgi halinde kapaktançıkıp hiçbir işlem yapmadan bacadan yoluna devam eder.Buğdav ve un olayına gelince,o fırınların kullandığı un şu an Türk piyasasında satılan en kaliteli buğday ve ondan mamul un dur.Bakın Giresun-Bulancak ta Fatoğlu isimli bir un fabrikası vardı kullanılan buğday Tekirdağ ve Çorumdan gelen buğdaylardı.O fabrikanın buğday deposu değil bahçesi yani kamyonların girip çıktığı yer inanın çok marka olmuş yerlerin mutfaklarından temizdi.Birkaç yıldır uğramadım yolumun üzerindeydi birsürü kişi uğrar bakardı.Sonra Samsun-Bafra'da Eriş un var.Bunlargibi niceleri var ilk aklıma onlar geldi.İsterseniz gidin bir bakın.
Giysi işine gelince,soluduğumuz hava veya başka şey bunların hiçbiri sigara kadar değil.
Görüşmek üzere gelince sanırım bana bir çay ikram edersiniz.
Kalın sağlıcakla.

01- Ünal Çelik (ulusotomotiv)
02- Ahmet Şahin ( Vosdost )
03- İlkay Gur (up8453)
04- Göktuğ Güzelbey (jeep)
05- Murat Aksu (skydiver26)
06- Bülent KÖK (kokteknik)
07-Oğuzhan Kutlu(19)
08- Yavuz (discovery-V8 )
09- İlhami Özdemir (camouflage)
10- dibidib
11- Sevtap Dilek Çimen (SDC)
12- Gökhan Gök (Panzerci)
13 - Beyrun M. YILDIRIM (mu7y)
14- Muammer EKMEKCİ (bymuammer)
15- ufukozkan
16- Serkan35(jımny)
17- perimmm
18- duran (nvr01)
19- Uğur Karakaş - (Bandirma)
20- Sinan Yiğit
21- şimdilik doktorumun sözünü dinlemeye karar verdim:smiley: Ben sigarayı bırakacağım oda tanıdık imam varmı esprisini yapmaktan vazgeçecek. Anlaşma böyle...
22-Ebru Yiğit ( Eyiğit )
23-Necmi (.com)
24- sayokan - adımı bırakanlar listesine yazacaktım ama olmadı işte

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

SON KONULAR

Geri