samurai-vitara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mngsan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,594

mngsan

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ,

12000 tl ye kadar 1990-1995 vitara mı - samurai mi - pajeromu-cherokeemi seçmeliyim. Sürekli ilanlara bakıyorum . forumları okuyorum. Bir türlü karar veremiyorum. Araç dağda bayırda kullanılacak offroad amaçlı yani hafta sonu keyif aracı . Fazlada bi param yok. olan hepsi bu. Ben bir şeyi anlayamıyorum. 1993 cherokee ile 1988 model pajero nasıl aynı fiyat olabiliyor. Yemin ediyorum forumu okuya okuya kafam daha çok karıştı. Herkeze ii bayramlar

bi araç buldum siz sayın üstadların fikrini almak isterim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-akilli-otomotivden-suzuki-samurai-96768727/detay

Teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: samurai-vitara

Fiyata serbest piyasa kosullari ile arz talep meselesi karar veriyor.
Dune kadar fiyatlarin pahali oldugunu soyleyenler bile satarken piyasa fiyatini istemek zorunda.
Fiyata takilmayin arazide veya caddede yapacaginiz yada beklediginiz ise gore karar verin.
Zor sartlarda kullanacaksaniz baska piknik yapacaksaniz baska arac bakilabilir.
Samurai arazide cok basarilidir ama kucuktur.Yine uc kapili araclar inip binme zordur.
Uc kapi yani kisa saseler arazide basarili ama piknikte dar gelir.
Bu liste uzar gider.Anlatmakla bitmez,yasamak lazim olanlar vardir.
Yada hic birseye takilmadan sesine,tipine ve zevkinize gore bir arac alin iyi gunlerde kullanin.
Cok sikayetci olursaniz uce bese bakmadan satar baska bir modele bakarsiniz.
Yeter ki araziye bir kere cikin gerisi gelir.

feroza kullanıcısı olarak ferozayı da önerebilirim. Hem lastik 31" e kadar yükseltmeden takılabiliyor, altı vitara'ya göre yüksek, samuraiye göre de daha geniş. Ama aklınızı çelmiş olmayayım

aslında akıl çelmek değil . tam tersi teşekkür ederim. Aslında asıl merak ettiğim konu 15000 tl vereceğim aracın genelde 90-95 model olmaları beni düşündürüyor. 20-25 yıllık bir araç çürümez mi teknoloji eskimezmi, diğelim sağlam aldık bir arıza olursa parça olur mu. Diycenki 3 kuruşa 5 köfte olmaz haklısınız ama insan düşünüyor işte.

mngsan' Alıntı:
aslında akıl çelmek değil . tam tersi teşekkür ederim. Aslında asıl merak ettiğim konu 15000 tl vereceğim aracın genelde 90-95 model olmaları beni düşündürüyor. 20-25 yıllık bir araç çürümez mi teknoloji eskimezmi, diğelim sağlam aldık bir arıza olursa parça olur mu. Diycenki 3 kuruşa 5 köfte olmaz haklısınız ama insan düşünüyor işte.
Böyle düşünenler Duster alıyor.

arkadaş kolay gelsin.ve iyi paylaşımlar.kafa çnce karışır durur.genel bir yol bu.umarım istediğiniz aracı alısınız.

suzuki samuraiyi tek geçerim arazideki başarısı tartışılmaz vergisi desen yok :smiley: yakıt desen kokluyor arıza desen bozulucak parçası yok :smiley: ( 1 motor 4 teker ) birde niva vardır samuraiye emsal onuda düşünebilirsiniz biraz daha işlevseldir hidrolik direksiyon vs kapalı kabindir su almaz soguk almaz ucuza alırsınız bitane komple kaporta boya yürüyenin bakımını yapar tertemiz bir araba sahibi olursunuz ama ugraşmam diyorsanız 10 15 bin gibi bir rakama süper araçlar var malum s.....com adlı sitede 3 kapı düşünüyorsanız 2side güzel 4x4 ler

mngsan' Alıntı:

model olarak 15 milyara 95 üstü enjeksiyonlu feroza bulabilirsiniz bence.

Bana göre feroza'mın artıları: -araziye fabrika çıkışı haliyle bile uygun
- kolay kolay parça bozmuyor
- benim aracım enjeksiyonlu, istanbulda şehir içi maksimum 11 litre lpg yakıyorum.
-İstediğinizde hardtop'u açıp keyif yapabilirsiniz :smiley: , üstü açık haliyle inanılmaz keyiflidir.
-Uzun yolda , yokuşlarda vb. insanı sinir etmiyor
-Araç 13 sene karadenizde kaldı, o rutubette bile pas-çürüme yok

Haa hiç eksisi yok mu derseniz var tabi

-Bagaj neredeyse hiç yok, ayrıca arka koltuklar dar
-Ağır offroad için kullanacaksanız hiç bakmayın,zaten diferansiyel kilidini türkiye'de bulmanız imkansız gibi birşey (servisi bilmiyorum)
-Çıkma parça bulmak da zor, ama servis tüm parçaları en fazla 15 güne getiriyor
-Arkalar makaslı
Ama ben öğrenci olduğum için bagaj ve yolcum çok fazla olmuyor, ayrıca çok sert arazilere de girmediğim için saydığım eksilerden neredeyse hiç etkilenmiyorum ,samurai ve vitara hariç diğerlerini kullanmadım ama evin 2. aracı olacaksa bence vitara ve feroza uygun

abiler aslında mantığım feroza ve samurai diyor, ama gönlüm pajero diyor :smiley: Arazi aracında tip önemli mi neyapıcam tipi mipi diyorum. Sonra pajeronun görüntüsü beni kendine çekiyor. Cevaplar yazıp beni yönlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çok güzel samular ladalar var ama onlarda pajeroya göre çok da ucuz değil. 90 model pajerolar 13-15 . 95 model samular 12-15
Lada desen oda öyle . Cherokee desen 93 model 12-15 bin tl. Açıkcası bu 4 ü arasındayım sanırım. Başlamak için bi tane gözü kapalı almak lazım sonra bakarız mantığıyla sanırım.

Bu samurai soğuk mu alır içeri ? izolasyon sıfır mı yani ?

abi hele şu ikisine bi bakıver sana zahmet ne dersin alayımmı bunlardan birini

1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-akilli-otomotivden-suzuki-samurai-96768727/detay
2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-bakmadan-gecme-4x4-suzuki-samurai-super-firsat-92478842/detay

Selamlar arkadaş buda benim arac.Bu model ve yaşta daha orjinali ve yıpranmamışi neredeyse yok diyebilirim.yaklaçık 2 aydan fazla uğraştım.kaporta ve döşemelere sıra gelince.özel sebeblerden işi askıya aldım.ve satıyorum.modifiye için en uygun samuraidir.Bunu bilenler bilir.Görmenizde fayda vardır.iyi aramalar ve iyi insanlarla karşılaşmanı dilerim.daha fazla detay ve sorulara telden.çevaplayabilirim.
0532 337 66 26
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-92-orjinal-yipranmamis-samurai-88480324/detay/

1. araç çok kurcalanmış gibi orjinal görüntüsünden eser kalmamış her yeri uydur kaydır işin özü çirkin olmuş işe yaramaz bir araba :smiley:
2. araç alınır hard toplu oluşu bir +katar kaportası güzel görünüyor motor şanzumanda güzelse tadından yenmez :smiley:
almaya karar verirseniz hafif zorlu bir arazide deneme yapmanızı tavsiye ederim bazen araçlar temiz görünüp arazide su koyuveriyorlar misal benim hayvanatın ön akisbaşları problemli çıktı parçaladı gitti :'(

IMG 0368

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR