Otomatik Kapı Kilitleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,221

youngsun

Zirve
Yer
İstanbul/Ankara
Web
www.youtube.com
Arkadaşlari bu forumda okudupum bilgilerle kaç servis dolaştıysam nafile!
Adamlar Duster'da öyle bir özellik yok diyolar. Merkezi kilit düpmesine baslılı tutuyolar falan (tabi o şekilde aktif olmuyo) yok bunlarda diyolar. Yaptıran arkadaşlar var diyorum yine de aracı cihaza bağlamıyolar olmaz diye.

Sadece bir servis cenmaxon bir modülünden bahsetti 50 TL, ama o da 10-20 sn sonra kilitliyormuş kapıları.

Yardımcı olabilecek arkadaş var mı? İstanbul Anadolu yakasındayım.

Etiketler
Ynt: Otomatik Kapı Kilitleme

istanbul avrupa - florya bölgesinde yaparım denen bi yer buldum, bende ki alarm problemi yüzünden yapamadılar, alarmı değiştirmem gerekiyormuş neyse gelirseniz yardımcı olurum beraber gideriz.

Son olarak, genel merkezi aradım. beni bölge müdürlüğne yölendirdiler. Bölge müdürlüğü bazı Dusterlarda bu özelliğin olduğu bazılarında olmadığını söyledi. Aracı getirin bakalım dediler.
Bakalım durum bi şekilde netleşicek.

youngsun' Alıntı:
Adamlar Duster'da öyle bir özellik yok diyolar. Merkezi kilit düpmesine baslılı tutuyolar falan (tabi o şekilde aktif olmuyo) yok bunlarda diyolar. Yaptıran arkadaşlar var diyorum yine de aracı cihaza bağlamıyolar olmaz diye.

Sadece bir servis cenmaxon bir modülünden bahsetti 50 TL, ama o da 10-20 sn sonra kilitliyormuş kapıları.

ISRAR EDİN BİLGİSAYARA BAĞLAYIP MERKEZİ KİLİT BÖLÜMÜNDE BİR SEÇENEK VAR ONU AKTİF EDİNCE OLUYOR.ÇEKMEKÖY RENAULT SERVİSİNDE YAPTIRDIM.

bu otamatik kapı kitleme dediğiniz şey içinde kimse yoksa anahtar üzerinde değilse otamatik kapıların kitlenmesimi ?
Eğer buysa bende aldığımdan beri var üzerinde anahtar olmayınca içindede kimse yoksa ( Radyo çalışmıyor pencere açıkdeğilse galiba ) kapılar sanırım 30-40 saniye icinde otamatik kitleniyor tam zamanını kontroletmedim .

akirafes' Alıntı:
bu otamatik kapı kitleme dediğiniz şey içinde kimse yoksa anahtar üzerinde değilse otamatik kapıların kitlenmesimi ?
Eğer buysa bende aldığımdan beri var üzerinde anahtar olmayınca içindede kimse yoksa ( Radyo çalışmıyor pencere açıkdeğilse galiba ) kapılar sanırım 30-40 saniye icinde otamatik kitleniyor tam zamanını kontroletmedim .

Beyirttiğiniz özellik, bizim araçlarımızda da var güvenlik amaçlı. Ancak "Hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesi" deyi bir durum söz konusu değil. Hatta 2011 6. ay sonrası ve 2012 modellerin kullanım kılavuzunda da yok bu özellik.

Evet arkadaşlar, bugün iş çıkışı Anadolu Bölge Müdürlüğü'ne gitmiştim. Aracı cihaza bağladılar 1 dakika bile sürmedi işlem. Zaten menü türkçe hemen devreye soktular özelliği. Artık hareket eder etmez kapılar kilitleniyo.

Mais Anadolu Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Ayrıca forumda ''bu özelliğin olduğunu ısrarla söylenen arkadaşlara da''

merhaba,

öncelikle azminizden dolayı tebrik ederim, bu sistemin araçlarda olup da kapalı olduğunu bende tahmin ediyordum, nereden derseniz, sürücü emniyet kemeri takılı olmadan 20km hız a ulaştığında emniyet kemer ikazı devereye giriyor ve takana kadar ikaz devam ediyor.

Yani araçta hıza duyarlı bir tetikleme sistemi mevcut, merkezi kilitleri bu sisteme entegre etmek zor olmasa gerek, eğer servis açmasa bile, ufak bir kablo modifikasyonu ile beyne gerek kallmadan da bu işlem halledilebilir diye düşünüyorum.

Bu arada yaptırdığınız işlem için ücret ödediniz mi? ödediyseniz ne kadar ödediniz? bende gideceğim de servis e ücret alınıyorsa kazık yemeyellim...

orhancengizk' Alıntı:
merhaba,

öncelikle azminizden dolayı tebrik ederim, bu sistemin araçlarda olup da kapalı olduğunu bende tahmin ediyordum, nereden derseniz, sürücü emniyet kemeri takılı olmadan 20km hız a ulaştığında emniyet kemer ikazı devereye giriyor ve takana kadar ikaz devam ediyor.

Yani araçta hıza duyarlı bir tetikleme sistemi mevcut, merkezi kilitleri bu sisteme entegre etmek zor olmasa gerek, eğer servis açmasa bile, ufak bir kablo modifikasyonu ile beyne gerek kallmadan da bu işlem halledilebilir diye düşünüyorum.

Bu arada yaptırdığınız işlem için ücret ödediniz mi? ödediyseniz ne kadar ödediniz? bende gideceğim de servis e ücret alınıyorsa kazık yemeyellim...

Merhabalar. Ücret vs. yok. Zaten garanti kapsamında araçlarımız. Yalnız ambiance ile laurete arasında menüde kurcalanamaya müsait seçenekler farklı. Yine de bir servise gösterin.

youngsun' Alıntı:
Merhabalar. Ücret vs. yok. Zaten garanti kapsamında araçlarımız. Yalnız ambiance ile laurete arasında menüde kurcalanamaya müsait seçenekler farklı. Yine de bir servise gösterin.

Bende yarın bir mais 'e gidiyim sabah erkenden, yoksa yapacakları yok bu diğer renault servislerinin..

youngsun' Alıntı:

DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM ÇEKMEKÖY DE EREN OTO SERVİSİNE GELİN.SELİM BEYİ BULUN.İŞİNİZ BİR KAÇ DAKİKA İÇİNDE ÇÖZÜLECEKTİR.:smiley:

esattas' Alıntı:
DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM ÇEKMEKÖY DE EREN OTO SERVİSİNE GELİN.SELİM BEYİ BULUN.İŞİNİZ BİR KAÇ DAKİKA İÇİNDE ÇÖZÜLECEKTİR.:smiley:

Hocam çekmeköyde birgünlük yol maşallah (=

benim aracımda da yoktu ama serviste cıhaza baglattım yaptılar olmaz diye birşey yok

hangi serviste yapdırdınız izmirde bende aktif hale gecirtmek istiyorum ermat da 20 bakımını yapdırırken talep etdin öyle özelik yok deyıp cıkdılar işi icinden

sayın erco izmir menemen nazar serviste yaptırdım. Ermat bergamadan aldım arabayı ama açıkçası çok memnun kalmadım . Arabadan degil ama 1 haftada plaka çıkaramadıkları için kendim trafikten plaka çıkarmak zorunda kaldım . Nazar suan gayet iyi servis bakımında memnunum

esattas' Alıntı:
ARKADAŞIM ALLAH RAZI OLSUN SENDEN ben de bugün gittim ve yaptırdım selim bey bana ayrıca ne istersin başka dedi mesela silecek suyunu püskürtükten sonra 3 kez silisin mi dedi EWWEET dedim yaptı peki dedi alarm sen kilitledikten sonra yanlışlıkla basılıp kapılar açılırsa sonradan kimse kapıları açmazza tekrar kilitlesin mi dedi EWWEET dedim onu da yaptı sagolsun halbuki aracı teslim aldıgım yer bana bu ozelliklerin olmadıgını söylemişti ve ben ısrar etmeme ragmen bilgisayara baglayıp bak yok dediler menüde görünmüyor dediler ama işte demek oluyormuş.sagol selim usta ve onu tavsiye eden arkadaşa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR