Opel Frontera Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan unforgiven1127 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,874

unforgiven1127

Yeni Üye
İyi günler,
Aranıza yeni katıldım ve ilk 4x4 aracımı almak istiyorum forumdaki çoğu yazıyı okudum aklımda frontera ve freelander vardı ikisi hakkındada yazılanları okudum çarpışma testlerini izledim. Frontera freelander a göre daha ii sonuçlar vermiş buda araca ısınmamı sağladı ayrıça ben sizler gibi offroad için kullanmıyacağım aracı beklentilerim biraz farklı ve düşük. Ankarada oturmaktayım ve yaz aylarında kampa giderken şuanda kullandığım Doblo yu tıkabasa doldurmaktayım o nedenle bagaj hacmi benim için önemli aracıda tüplü kullanacağım için freelander bana yetmez diye düşünmekteyim onun dışında karda çamurda ankaranın kar altında kalan yokuşlarında beni yolda bırakmasın yeter. Frontera için kullananlar iyi diyor ama birçokta olumsuz yorum okudum benm fazla bir bütçem yok ya dobloyu satıp alacağım yada takas... 16 bin liralık bir bütçem var ayrıca cherokee ler gibi fazla yakan arabalarada yanaşamıyorum. Frontera için kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim ben 2.2 motor 1997 model olanını düşünmekteyim ama sorunlu olduğuna dair yazılar okudum bunların doğruluk derecesi nedir ve sorunlar nelerdir acaba? Onun dışında yedek parça için Ebay de alındığını okudum Ankarada yedekparça sıkıntım olurmu? Hor kullanılmamış bir araç bulabilirmiyim ve Ankarada kime gösterebilirim? Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Saygılar.

Münir Anameriç

Etiketler
Ynt: Opel Frontera Hakkında Yardım

Fronteranın en kötü yanı 2.2 motorun büyük kasaya biraz gücsüz gelmesi zorlandımı yakıtı fazlalaşıyor ve motoru cabuk yıpratıyor onun hariçinde saglam bir yürür aksama sahiptir ve arazidede oldukca iyidir yedek parcaları mekanik aksam piyasada kolayca buluına biliniyor sıkıntı kaporta aksamında olursa olur diger bir sorunda yaşları itbarıyla temiz bir arac bulmak temizini bulursanız alın temizinin sizi üzecek tek kusuru yakıt tüketimi olur

yakıtı ortalama 12 litre /100 km civarıdır. Sorun olarak, bakımsız her araba sorunludur. bakımlısını alın. insanlar kaportaya odaklanır nedense, mekaniği boşlar. mekaniğe odaklanın. parçası da ucuzdur. 20 liraya alt rotil aldım mesela.. sahibi size güven versin. yağları ne zaman değişmiş bujileri ne zaman vs.... alın opel özel servislerinden birine götürün (yetkili servis değil) onlar araç hakkında bilgi verirler.
Bagaj hacmi koltuklar yatınca doblo dan fazla yük alır. ben ağaç bile taşıdım :D
Freelander konusunda baya kötü şeyler duydum. ama yorum yapacak kadar bilgim yok.

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum araştırmalarıma devam edeceğim. Yardımlarınızın ve yararlı bilgilerinizin devamını bekliyoruum :smiley:

unforgiven1127' Alıntı:
peki 2.2 motor arazi koşullarındamı zorlanıyor yoksa düz yoldada zorlanıyomu?

zorlanma derken aractan beklentilerinize baglı yoksa arazide şanzımanı sayesinde bunu hissetmezsiniz bile tek sıkıntı asfaltta ki hızlanmaları biraz agır kalıyor oda dedigim gibi aractan beklentilerinizle alakalı

reis28' Alıntı:
zorlanma derken aractan beklentilerinize baglı yoksa arazide şanzımanı sayesinde bunu hissetmezsiniz bile tek sıkıntı asfaltta ki hızlanmaları biraz agır kalıyor oda dedigim gibi aractan beklentilerinizle alakalı

Evet araç biraz hantal fakat insan alışıyor ben 6 senedir kullanıyorum,yavaş ama çok emin gidiyor.
Sonuçta hiz değil bize arazi lazım ;D
bence tatminkar

yani ben okadar sık araziye çıkmicam yokuşta kalmasın karda yokuş çıksın otobanda 120 yapsın yeter bana.

unforgiven1127' Alıntı:
yani ben okadar sık araziye çıkmicam yokuşta kalmasın karda yokuş çıksın otobanda 120 yapsın yeter bana.
yok canım zorlanmadan kastımız o değil. ama binek araba o yokuşu 3. viteste çıkıyorsa bunda 2. vitese düşeceksin. demek istediğimiz o. yoksa her yere tırmanır araç. ayrıca fabrika verisi max. hız 165 km. ben 155 bastım.

unforgiven1127' Alıntı:

O zaman kesinlikle yeter ya BF goodrich AT alında STT lastik heryerde işinizi görür.

unforgiven1127' Alıntı:

cokta konforlu bir aractır iç mekanı ferah tır asfaltta cok rahat 140 150 yürür o yönden sıkıntı olmaz temizini bulursanız alın

http://www.araba.com/2986795/Opel%20Frontera%202.2%2016V forumdada var bakalım pazartesi gidip göreceğiz aracı güzel çıkar ve arabaya ısınırsam bende fortici olucam :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR