Okcan Lpg kiti?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saldıray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,741

Etiketler
Ynt: Okcan Lpg kiti?

arkadaşım ilk defa bu markayı duydum lpg taktırmayı düşünüyorsan bilindik markaları taktırmanı tavsiye ederim.

Aslında bir kaç gündür lpg konusunu araştırıyorum forumda bi kaç kişi taktırmış memnun bende merak ettim gittim konuştum adamlarla toplama malzemeler fakat kendilerine çok güveniyorlar fiyatda son 2000TL 6 silindir gc uyarınız için teşekkürler bende aynı fikirdeyim.

saldıray' Alıntı:
Arkadaşlar aranızda Okcan lpg kiti kullanan varmı bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

yusuf usta arkadaşımdır...dediği doğrudur...has adamdır...

ilk defa duydum bu markayı. amerikayı yeniden keşfe ne gerek var. bilinmiş test edilmiş sistemler ve yaygın servis ağı olan bi marka seçin bnce.

İşte asıl olay bu Yusuf usta efsanesi herkez bu ustadan bahsediyor ve forumlarda da montajın önemi o kadar vurgulanmış ki nerdeyse takılan kit kadar mühim bu mesele Sırf usta iyi diye bilinmeyen bi markayı takmak çok mantıklı değil anlamadım valla brc ses yapar dediler okcan ne oldu belli değil ,hayır gidip dolaşacak zamanımda yok , dolayısıyla keşvede çıkamam :D Sağolun alakanız için...

Karauzum' Alıntı:
Bir de hollanda malı Teleflex varmış sistemi değişik diyorlar, sıfır araçlarda kullanıyorlamış bu konuda bilginiz var mı ?

üstad Hiçbir gaz kiti hakkında bilgim yok, işte internet vasıtasıyla araştırıyorum.

Ben tercihimi BRC den yana kullandım . Bunda iki konu etkili oldu .

1-Kurumsal Yapı : Yetkili servisleri gayet ciddi çalışıyor . hizmet içi eğitim yapıyorlar . Tükiyenin heryerinde geçerli garanti sağlıyorlar . Genel müdürlük işleri çok sıkı tutuyor . Bir sorun servislerle çözülemezse bile genel müdürlük derhal ilgileniyor . Hatta kendi forumları var . Çözülemeyen bir sorun oludğunda mühendislerle muhatap oluyorsunu ve sistemi çok iyi tanıdıklarındna çözüm üretebiliyorlar . Bir sorun yaşarsam karşımda ciddi bir muhatap bulabileceğim hissi bende uyandı .

2-Montaj Servisi . Ankarada Montajımı yapan servis şimdiye kadar birçok ZJ ye montaj yapmış bir servisti . Sahibi mühendis ve konuya hakim . Üstlik sürekli işin başında duruyordu . Üstüne üslük kendide ZJ kullanıcısıydı . :smiley:

Bunlar benim şahsi görüşlerim tabi . Bende uyanan intiba .

Ses meselesi herkesin dilinde ama hikaye . çıtçıtçıt diye bir ses var .Ancak kaput açılmadıktan sonra duyulan bir ses değil . Bazı yerler hatalı montaj yapıyor , mesela gidiyor enjektörü motor bölmesinin duvarına izolatör bile kullanmadan sarıyor . Ses içeri yansıyor tabi . Bu çıt çıt nerden geliyor ? BRC LPG enjektörü patenti olan bir firma .Ben taktırdığımda diğer firmaların yok deniliyordu hala yok mu bilemem .LPG enjektörlerinin aracın enjektöründen daha hızlı çalışması gerekiyormuş verimli olması için . Ve bu hızı BRC geçebiliyormuş . 2A Mühendislik forumlarını incelerseniz hayli bilgi var .

BRC ile hiçbir Ticari ilişkim yoktur ;D

bende prince var. cng (doğalgaz) uyumlu. bu da önemli bir kriter. çünkü 1 yıla kadar birçok araç ve cng istasyonu ve montaj furyası başlıyacak çünkü tam olarak 100 km de 22 tl yakan bir araç cng de 11 tl yakıyor deniliyor. prince de sadece tank ve boru değişecek o kadar çünkü biri max 30 bar basınç, diğeri 250 bar.
brc de artık yeni sistem enjktör çıkardı metal olanlar da enjektör sesi bariz duyulurkrn plastik enjektörlerde ses olayı yok. yeni lpg takacakların cng uyumlu olması konusna dikkat etmesi önemli. çünkü 8 silindir araca biniyoruz sistemler zaten nerdeyse 2 katı bir d cng için ayrıyten bi ton para ödmeyin.
lpg sistemlerinde marka çok önemli yanlız şu da bir gerçek usta da. aynı malzemeyle aynı 2 araçtan 2 farklı performans çıkabiliyo, bir yerde yapılan bir hata sistemin bozuk yada verimsiz çalışmasına sebeb oluyor.

CNG nin uzun süre LPG gibi yaygınlaşamayacağını düşünüyorum . Şuan Kullanılan sistem LPG . İstasyonlar LPG araçlar öyle . Bukadar aracın yatırımın CNG ye geçmesi çok büyük maliyetler . İstasyonların yaygınlaşması vs . Daha CNG kullanan taksici bile belki yok belki 3-5 ... Avrupada bile LPG gibi yaygınlaşamadı . Ki muhtemele sebebi de basınçtan kaynaklı depolama sorunu ve maliyetler .
Birde bu 250 bar meselesi var . Öyle bir basınç ki muazzam bir değerden bahsediyoruz .

Kuşkusuz Prince Prestijli ve kaliteli bir marka . Ama ben Türkiyedeki duruşuna ısınamadım . Birde hoşuam gitmeyen öreneğe denk gelince vazgeçtim .

Bence burda önemli olan bir sorun çıktığından çözebilmek , yoksa kitlerin hepsi birbirine benzer . Adını sanını bilmediğim kit kullanan ve yıllarca sorun yaşamayan insanlar tanıyorum . Pahalı markaları kullanıp sürekli sorun yaşayanda var . Önemli olan sorun çıktığından çözülebilmesi . Ve iyi ustalık tabi ki ...

Sonuçta herkes kullandığı kitten memnun ve herkesin kendine göre nedenleri var . Siz bunlara bakıp kendinize göre bir sonuç çıkartacaksınız tabi ki :smiley:

saldıray' Alıntı:
Aslında bir kaç gündür lpg konusunu araştırıyorum forumda bi kaç kişi taktırmış memnun bende merak ettim gittim konuştum adamlarla toplama malzemeler fakat kendilerine çok güveniyorlar fiyatda son 2000TL 6 silindir gc uyarınız için teşekkürler bende aynı fikirdeyim.

cok güveniyorlarsa aman uzak dur sen sen ol bildik marka kullan en a zından s ervisi yedek parcası bulunur bolca

kesinlikke bilindik ve denenmiş markalar derim başı lpg yuzunden defalarca derde girmiş biri olarak...ayrıca chrysler prins marka lpg kiti takıldığında arac garantisini bozmuyor ve de prins firmasına göndermiş oldugu teşekkür formları falan nette var..ama bunun yanı sıra tartarını landı renzo brc [ama ıthal olanı] lavato gercekten guzel cıhazlar.. kısaca zaten fıyat olarakta kendını hemen bellı edıyor yanı bır tarafta 3000 tl ye takılıırken dıgerını 1600 etakıyorsa mutlaka bırseyler cıkıyor ayrıca jeep lerde lpg nın sebeb olacağı mekanık sorunlar ınanın ucuza alınan kıtlrın parasını katkat gecmekte...

ssbman' Alıntı:
Ben tercihimi BRC den yana kullandım . Bunda iki konu etkili oldu .

1-Kurumsal Yapı : Yetkili servisleri gayet ciddi çalışıyor . hizmet içi eğitim yapıyorlar . Tükiyenin heryerinde geçerli garanti sağlıyorlar . Genel müdürlük işleri çok sıkı tutuyor . Bir sorun servislerle çözülemezse bile genel müdürlük derhal ilgileniyor . Hatta kendi forumları var . Çözülemeyen bir sorun oludğunda mühendislerle muhatap oluyorsunu ve sistemi çok iyi tanıdıklarındna çözüm üretebiliyorlar . Bir sorun yaşarsam karşımda ciddi bir muhatap bulabileceğim hissi bende uyandı .

2-Montaj Servisi . Ankarada Montajımı yapan servis şimdiye kadar birçok ZJ ye montaj yapmış bir servisti . Sahibi mühendis ve konuya hakim . Üstlik sürekli işin başında duruyordu . Üstüne üslük kendide ZJ kullanıcısıydı . :smiley:

Bunlar benim şahsi görüşlerim tabi . Bende uyanan intiba .

Ses meselesi herkesin dilinde ama hikaye . çıtçıtçıt diye bir ses var .Ancak kaput açılmadıktan sonra duyulan bir ses değil . Bazı yerler hatalı montaj yapıyor , mesela gidiyor enjektörü motor bölmesinin duvarına izolatör bile kullanmadan sarıyor . Ses içeri yansıyor tabi . Bu çıt çıt nerden geliyor ? BRC LPG enjektörü patenti olan bir firma .Ben taktırdığımda diğer firmaların yok deniliyordu hala yok mu bilemem .LPG enjektörlerinin aracın enjektöründen daha hızlı çalışması gerekiyormuş verimli olması için . Ve bu hızı BRC geçebiliyormuş . 2A Mühendislik forumlarını incelerseniz hayli bilgi var .

BRC ile hiçbir Ticari ilişkim yoktur ;D

Bende brc düşünüyorum fakat kiti taktıracak usta yada servis bulamadım şu an bi tane var brc takan ama pek güven vermiyor açıkcası..

Ankarada olsanız tavsiyede bulunabilirim ama İstanbulda bilemiyorum . 2A merkez servisi ile görüşün olmazsa . BRC düşünürseniz , herkes BRC takıyor . Ama 2A nin sitesinde ki yetkili servisleri tercih etmenizi öneririm .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR