Off Road Araçlar İçin Kıısa CB Anten

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kasirga1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,095

Etiketler

Ynt: Off Road Araçlar İçin Kıısa CB Anten

Sanırım bir arkadaşım almayı düşünüyor.Şu an şehir dışında bir kaç güne döner size cepten ulaşırım.

oguz1134' Alıntı:
Mahmut bey selam,aradan 6-7 ay gecmiş bu antenden elinizde halihazırda varmıdır ?
Mahmut bey de kaldımı bilmiyorum,
sizin yazınızın üstünde ,yazmış olan erenatac ,ta bir tane olacaktı.
özel mesaj atarsanız size dönecektir.

oguz1134' Alıntı:
Mahmut bey selam,aradan 6-7 ay gecmiş bu antenden elinizde halihazırda varmıdır ?
merhaba anten çeşidimiz bollaştı her çeşit antenimiz mevcut..
ayrıca size özeldende mesaj attım bana yakınsınız eldende teslim edebilirim..

arkadaslar antenin boyu uzun iyi cekecek diye birsey yok. antenin kaliteside onemli..bir tane bobinli olan bir tip kullanmistim boyu yaklasik 1 mt falandi. cok memnun kalmistim..

Wolverine-Grand Cherokee' Alıntı:
Küçük bir örnek:Bugün benzincide malesef arabayı yıkattım şu hızlı yıkama makınlerınde.anten nerdeyse yere paralel oldu 2 kere maşallah bırsey olmadı.Cok esnek oldugu ıcın kırılma bukulme kolay kolay olmuyor.
patron profil resmin on numara hani nehirde gecti bu macera

kasirga1' Alıntı:
merhaba anten çeşidimiz bollaştı her çeşit antenimiz mevcut..
ayrıca size özeldende mesaj attım bana yakınsınız eldende teslim edebilirim..
Selam ben konuya biraz geç girdim herhalde.President Jackson CB telsiz için bir adet anten ihtiyacım var.Bazen takoz da kullanıyorum ve gücü 1000 watt.Tahoe 5 kapı araçta kullanacağım,tavsiyelerinizi bekliyorum

Merhaba takoz kullanıyorsanız size uygun anten ve kablo takım olarak 120tl olur

Takozsuz kullanımda güç düşermi?
Resim görme şansım nedir

rast' Alıntı:
Resim görme şansım nedir

Cihazların standart çıkış gücü 4-5 watt civarındadır.Takoz bu gücü katlıyan cihazdır.dolayısıyla takozsuz çıkış gücünüz düşeceğinden uzaklarla konuşamayabilirsiniz!

rast' Alıntı:
Resim görme şansım nedir
Hocam sorunuzu tam anlayamadım..Umut bey yukarıda açıklamayı yapmış.. sorunuzu takoz devrede iken ürettiğiniz güç ile devrede değilken üretilen güç farkı olarakmı anlamalıyım yoksa arada takoz varken ve devrede değilken standart güç te bir kayıp olup olmayacağınımı sordunuz ?

Kusura abakmayın ben acemice sordum galiba.Takozu hiç hesaba katmazsak SVR ayarları ya da anten boyu itibariyle çıkış gücü nasıldır diye soruyorum.Takozu devreye sokarsak pek problem olmaz sanırım.Zira bir hayli güçlü bir alet evde sabit bağlı iken çok yönlü dipol ile çıkış yapınca konu komşunun TV ve radyo yayınları etkileniyordu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR