Off-Road Aracı'ndan Aile Arabası Olurmu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AVCI39 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,040

AVCI39

Yeni Üye
Yer
KIRKLARELİ
Herkese Selamlar

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım,aktif olarak doğa sporları, orman yürüyüşleri,bunun yanında ailemle birlikte avcılık ve balıkçılık yapmaktayım, bu zamana kadar her ne kadar standart otomobilimle idare ettiysemde artık yetmediğinin farkındaydım ve en son karların erimesiyle birlikte oğlumla gittiğim arazide çamura saplanıp kaldık[attachment=1][attachment=4] ve bizi acemice çekmeye çalışon Broadway de tam önümüzde kaldı ,[attachment=2]tabiki traktör çağırıp kurtarılmayı bekledik[attachment=3] ve kurtulduktan sonra ilk işim aracımı satıp bir arazı aracı arayışına girmek oldu.Suzuki VİTARA da karar kıldık ama gözümüzü bir türlü modifiye edilmiş araçlardan alamadık ama çevremizden, avcı arkadaşlarımızdan hatta sanayideki ustalardan bile "amman kardeşim uzak dur motoru bitmiştir yorulmuştur yıpranmıştır etme bırak şu işi "diyerek vazgeçirmeye çalışsalarda olta iğne sinin girdiği ve geri çıkmadığı gibi ben hala 5 kapılı mümkün ise hazır modifiyeli(yükseltme kiti ve çamur lastiği benim için yeterli şimdilik)bir araç istiyorum,22000TL civarıda bütçem var ama açıkçası bu fiyata araçlar genelde 100 000 i devirmiş veya Off-Road yarışlarına katılmış araçlar var,Aracı almak problem değilde o fiyata 2005-2006 model çil çil opel astra almak varken bütçeni bu araca veripte 2 ay sonra motor veya başka bir problem çıkarmasından korkuyorum, malum memuruz .Kısacası modifiye edilmiş ve hatta yarışa katılmış araçlar var beğendiğim bunları alıp hem arazide hemde aile arabası gibi kullanabilirmiyim(bir ayda 600 km si arazide olmak üzere yaklaşık 1000 km gibi yol yapıyorum).

Görüşleriniz benim için önemlidir lütfen beni silkeleyin uyandırın lütfen! Herkese selamlar saygılar.

SL747355

SL747363

SL747360

SL747365

Etiketler
Ynt: Off-Road Aracı'ndan Aile Arabası Olurmu?

Benim size tavsiyem görüntülerine aldanıp aşırı off road modifiyeli, yani yarış aracı statüsündeki araçları almamanız. sizin fotografda battığınız yer gibi yerlerde doğru lastiklerle suzuki veya benzer bir arazi aracı standart hali ilede batmaz.

İyi günler,
Bende Kürşad Bey'in söylediklerine katılıyorum. Bu sitedeki off-road gezilerini incelerseniz, gezilere katılan standart araçların sayılarının, hiçde az olmadığını görürsünüz. Selamlar.

bende faal haftada 2 gün kara avcılığı yaparım...

2 ay önce bende aynı şekilde battım...broadway ile....arkadaş çağırdım broadway le çekmeye kalktık o da battı.

sonra arkadaşın broadway i çektirdik benim araç 3 gün orda kaldı traktör bulamadık...

bende inşalah seneye av sezonuna vitarayla girmek istiyorum...

Standart vitara alın bf at lastk takın babalar gibi kullanın sorun yaşamazsınız. Unutmayın ki modifiye yapıldıkça aracın arazide yeteneği artar ancak şehirde ve asfaltta yönetilebilirliği ve güvenliği azalır, yakıtı artar. O nedenle eğer sadece araziye giderken kullanacağım öbür türlü evde bir kaç araba daha var demiyorsanız standart araçlara bakın yıpranmamışını bulmanız mümkündür.

Mitsubishi L 200 Magnum
2002-2003 model
araştırmanızı tavsiye ederim

5 kapı vitara kullanıyorum. Standart hali ile aldım, sonrasında 2" yükseltme, 30" lastik, diff kilit, tavan sepeti alt korumalar ilavesiyle kullanıyorum şimdi. Bu hali ile yılda 30bin km yol yapıyorum. İstediğim zamanda araziye giriyorum. Ailecek severek kullanıyoruz.

Temiz bi vitara bulun ve at lastikle kullanın derim. Fazlasıyla işinizi görecektir. Üzerinde değişiklik gerektiğinde yada istediğinizdede kolayca yapabilirsiniz.

Bizim fabrikadada avcı arkadaşlar var ikidebi benim araca sulanıyorlar, gidin bulun bi temiz araç sizede yaptıralım diyorum. :D

peki hangi model ve hangi yıl suzuki alınmalı, onlarıda söylerseniz gayet iyi olur bence, tesekkürler

Yakıt ve vergi açısından jlx 1.6 tercih edilir. 1990-2003 yılları arası modeller. 98 dahil japon üretimdir. 98 sonrası ispanyol, ufak tefek farklar var. Ustalardan duyduğum ve genel kanı japonlar daha sağlam.

Tüm arkadaşlara tavsiyelerinden dolayı teşekkürler,,

Bende tam sizin tavsiye ettiğiniz şekilde yaklaşık 10 gündür araba sitelerinde araştırma yapıyorum;

Benim isteklerime cevap verebilecek 2000 mod civarı standart donanımlı S.V. 1.6 jlx, olan bir araç buldum km'side 100 000 den düşük, baktımların arasında hemen hemen en

temiz olanı da buydu. Fakat satıcıyla yaptığım kısa görüşmede aracın herhangi bir problemi olmadığı yanlızca 2.ve 3. viteslerde kullanılırken bir şırıltı sesi olduğu

başkada bir hatasının olmadığını, onu da sanayide ustaya sorduğunu 300 tl gibi bir masrafı olduğunu ama sebebini bilmediğini söyledi ama beni tedirgin etmeye yetti de arttı bile

Sizce 2.ve 3.viteslerde bu şırıltı sesi ne sebeple olabilr veya tamiri ucuzmudur veya diğer viteslerde neden ses gelmiyorda sadece bu viteslerden geliyor

beni üzecek bir araçmı yoksa bu ?aklımda kalmadı değil tekrar herkese teşekkürler selamlar

bu arada sayın XXSİLVERADOXX bu sözü sevdim "çamur buldun dal,asfalt buldun kaç"

2. ve 3. viteste şırıltı sesi duyarsan

O arabadan in ve topukla

"Tedavisi 300 lira olan şırıltı"

güzel laf

Beyin tümörleri de bazen tatlı kulak çınlamalarıyla kendini belli eder.
Sonra adamı kıbleye karşı yatırırlar...

AVCI39' Alıntı:
Tüm arkadaşlara tavsiyelerinden dolayı teşekkürler,,

Bende tam sizin tavsiye ettiğiniz şekilde yaklaşık 10 gündür araba sitelerinde araştırma yapıyorum;

Benim isteklerime cevap verebilecek 2000 mod civarı standart donanımlı S.V. 1.6 jlx, olan bir araç buldum km'side 100 000 den düşük, baktımların arasında hemen hemen en

temiz olanı da buydu. Fakat satıcıyla yaptığım kısa görüşmede aracın herhangi bir problemi olmadığı yanlızca 2.ve 3. viteslerde kullanılırken bir şırıltı sesi olduğu

başkada bir hatasının olmadığını, onu da sanayide ustaya sorduğunu 300 tl gibi bir masrafı olduğunu ama sebebini bilmediğini söyledi ama beni tedirgin etmeye yetti de arttı bile

Sizce 2.ve 3.viteslerde bu şırıltı sesi ne sebeple olabilr veya tamiri ucuzmudur veya diğer viteslerde neden ses gelmiyorda sadece bu viteslerden geliyor

beni üzecek bir araçmı yoksa bu ?aklımda kalmadı değil tekrar herkese teşekkürler selamlar

bu arada sayın XXSİLVERADOXX bu sözü sevdim "çamur buldun dal,asfalt buldun kaç"

İyi akşamlar,
Bildiğim kadarıyla servislerde, şanzımanın indirilmesi için yaklaşık 200 TL. işçilik ücreti isteniyor. Bahsettiğiniz sorunun giderilmesi için de şanzıman indirilip açıldıktan sonra arıza tespit edilip giderileceğine göre sanırım masraf 300 TL. den fazla tutar.

Bence aracı servise götürün ve ortalama tamir fiyatını servisten alın. Selamlar.

merhabalar ,bende memur olmasamda memur çocuğuyum, para kolay kazanılmıyor ve insan düşünüyor o kadar para ver koy kapının önünde sokakta dursun.ama olay bu değil bende avcıyım pazar günü babam mezardan çıksa beni evde tutamaz.2 yıl sürdü araştırmalarım vitarayı hiç yakından görmemiştim.fotolardan hep ufak geldi bana.bir gün internetten bir ilan gördüm. 4 saat yol gittim . arabayı çalıştırdım ok deddim 250 tl kapora verdim . 1 hafta sonra aldım geldim.işim dolayısı ile hergün 50 km yol yapıyorum. şehir içi asvalt performansı sssssııııııııııııııııfııııırrrrrrrrrrr. binek bir arabaya göre . ammmmmaaa arazi de bir beşik bir salıncak .yakıt güzel vergi süper jipe bineceksin kardeşim.benim araç şu an satılık hanım öyle istiyor ama inşallah satılmaz.aile aracı olurmu derken anlayamadım.... aile dediğin zaten eşin ne anlar çocuklar ne anlar araçtan senin içine sinsin al bi suziki...lpg benzin tak 4 L ye takla atana kadar devam.....

slm arkadaşım.
sen 22 bin tl ye en iyisini bulursun.ve mümkünse modifiyeli araç alma derim.tavsiyem 1.6 16 valf enleksiyonlu modeli.çünkü.düşük modelli araçlarda şansınıza karburatörlüsüde çıkabilir.bende 1992 model 5 kapılısı var.bfg at lastiklerle mükemmel işler çıkarıyor karda performansı mükemmel çamurda idare eder.asfaltta sessiz.ve en önemlisi çabuk aşınan bir lastik değil.lastik vede birde vinç uygulaması yaptınmı suzukiyle dağa tırman.benim aracımın motoru şanzımanı ve yürüyen aksamı daha orjinal .yeri geldi 3 ton odun bile taşıdım arkaya 1.5 ton karavanı iğneada ya her sene taşıdım.belki iğneada ya gittiysen görmüşsündür.kırılan dökülen bir araç değildir.yakıtı mükemmel ortalama karışık parkurda 6.7 lt 100 km de tüketiyor.ben hala lpg kullanmıyorum. 50 tl ile en az 200 km yol yapabiliyorum.şehir içinde ve arazide tabiiki biraz fazla tüketir.aracın hız ibresi göstergesi 160 km de bitiyor.inanın hala orjinal motoruyla 160 km hız göstergesini geçiyor.en güzel yanıda normalde 2 çeker kullanabilmeniz ki bu size konfor ve tasarruf olarak dönüyor.gordüğüm kadarı ile şahin marka aracınız var.asfalt kullanımda şahini hiç aramazsınız..hid. ayarlı direksiyon ,klima ,elektrikli aynalar ve çamlar.yetrlimi?siz bu bütçeyle 15-18 bin tl arası 5 kapılı ve temiz vitaranızı alır,lastikleri 4 adeti 900 tl den bfg at alır birde orta şekerli 6500 tmax vinçinizide maximum 900 tl ye alır, isterseniz birde altına saç kaplama yaptırırsınız.300-500 tl arası helezon altı get ile max.5 cm yükseltme yaptırabilirsiniz.son olarak 1000 tl civarlarında lpg taktınmı.22000 tl oldumu? al sana 10 yıl arkana bakmayacağın ailece istersen otomobil konforunda antalya ya tatile git istersen süloğlu barajına balığa.senin kaldığın yerde vitara normal konumda bile geçer.ustaların dediğine pek kulak asma.vitaralar da yüksek km ler önemli değil ama risklere girmemek için.anlyan biriyle iyice inceleyerek al. alma aşamasında yardımcı olabiliriz.bende cerkezköy deyim.niva alırsan konfor olarak şahini ni çok ararsın oto ustalarıyla kardeş olursun.inşallah uzun yazım sizi sıkmamıştır iyi günler.[attachment=1]

Photo 0032

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

SON KONULAR

Geri