Nissan Patrol Sahipleri Kaç Kişiyiz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yumuk52 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,896
Ynt: Nissan Patrol Sahipleri Kaç Kişiyiz?

82 sd 33 sakarya

Ayegl 057

Etiketler

Sehat bey merhaba;
Yaklaşık 30 yaşında ama emek var aracınızda..
Diriliğinden belli..
Bu arada size 2 sorum olacak Serhat bey;
Birincisi; lastik ebadınız nedir ve eğer 31 inc & 16/17 jant ise eğer yürüyen aksamda bir değişiklik yapmak gerekiyor mu lastik ebadı büyütülürken?
Ben 30x9,5x15 kullanıyorum ancak baharda makaslara eğim verdirerek 2-3 inc kadar yükseltmek istiyorum..
ikinci sorum ise, aracınızın jantları görebildiğim kadarı ile 6 bijon ve benimkiyle aynı model ve bijon adedine sahip..
Aracınızın bijon aralığı nedir acaba? Bunu da bilgi amaçlı paylaşırsanız sevinirim.
Aracımın resimleri aşağıdaki linkte olsada bilgi amaçlı buraya da ekliyorum..
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=49690.0
Sevgilerimle
[attachment=1]

1986 Nissan Patrol SD33 Subat 2010

sayın pajerocat aracınızı biliyorum efe den bilgilerini aldım aracınız gerçekten iyiymiş lastik ebadına gelince beninki ile aynı sadece makaslara kavis verdirerek biraz yükselttik fakat efe yle değişik bir şekilde yükseltme projemiz var kupa bağlantılarına hiç dokunmadan makaslara kavis verdimeden önce bize bir alo yapabilirsin belki biz bir tecrübeye sahip olmuş olabiliriz ayrıca bizim araçlara göre yurtdışından şahane şnorkeller geldi efe ye sorabilirsin.bijon ara ölçüleri araç yanımda olmadığı için veremiyorum en kısa zamanda ulaştırırım görüşmek tanışmak dileği ile kalın sağlıcakla....

Serhat bey tekrar merhaba,
Efe ile sık sık görüşüyorum tel.da..ilk tanışmamızda gerçekten çok ilgili ve alakalıydılar Murat abi ile beraber..
Bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşabilmek adına irtibatı kopartmamaızda yarar var..
Lastik ebadınızı ve bijon aralığınızın da ne olduğunu bekleyeceğim..
Sevgilerimle

Arkadaşlar bu kadar mıyız?
Yani yaklaşık iki elin parmakları kadar mı sayımız PATROL cüler olarak..

Muhammer bey muhteşem görünüyor aracınız.
2008 model mi 2009 mu:smiley:)))))
Bu arada arka yan camlar sizin modelinizde tek parça mı yoksa siz mi bu sekilde taktırdınız?

cam aldığımda böyleydi modelinden herhalde 84 ler böyle olması lazım. teşekkürler.

Selam!
Kayseri'den beni de sayın..

1984 Patrol 4.0
3 kapı
105 bin km (şimdilik)
3956 cc P40 motor
120 bg (3000 d/d)
29 kgm tork (2000 d/d)
ve Bol bol yapacak iş
[attachment=1]

24558 105800576112333 100000471735041 149052 339091 n

Aracınız gayet diri, sade ve orjinal duruyor Alper bey..
Güle güle, kazasız belasız hoş geziler dileklerimle..
Bu arada P40 Motoru inceledim netten..
P40 diye tabir edilen yani sizin modeliniz bana yabancı geldiğinden ufak bir araştırma yaptım.
1980 yılında japonyada üretilmeye başlanan bir 4x4..
Aynı zamanda generasyon ve üretim yılı açısından baktığımızda 2 ve 3. generasyon arası..
ilgili linkleri size yazıyorum..
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Safari

http://www.pdfqueen.com/pdf/ma/manual-nissan-patrol-p40/3/
sevgilerimle

Birde bu linkte bazı bilgiler mevcut..
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_P_engine

aracımı satıyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-patrol-1985-model-3-3d-sd33-nissan-patrol/detay

Aracın güncellenmiş hali:
1984 Patrol SWB
[attachment=1]
[attachment=2]

38482 424150567940 581532940 4655098 8313101 n

Benn

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR