Navigasyonu olan bir DOUBLE-DIN

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,470

80

Kamp II
Arkadaşlar selam,
Toyota Land Cruiser araçların çoğunda gördüğüm üzere,
double din deniyor galiba, 7 inch gibi bir
ekranı oluyor galiba, bir model önerisi
rica edeceğim. Benim için önemli şeyler,
USB bağlantısı olması (bunun da arkadan bağlanan
ve bir kablo ile aşağıya sarkıp takılabilen
tiplerini istiyorum, zira önden üstüne takılanı
çocuklar 2 dk.da kırarlar sanırım...) ;D

Ekstra bir ses düzeni bağlatmayacağım,
DVD’de izlenebilen,
mp3 vs.çalabilen,
navigasyon’luları var mı bilmiyorum,
bu teknolojiyi pek anlamam :mad:(ama olursa iyi olur)

Yardımlar için çok teşekkür ederim,
Selamlar.

Pioneer AVH P3100DVD

Etiketler

Ynt: Navigasyonu olan bir DOUBLE-DIN

bu işi yapan birisi olarak tavsiyem jvc ve pioneerden şaşmamanızdır ...
kıytırık markalara 2500tl gibi uçuk rakamlar istenirken , jvc'nin üst model bir cihazını 1100tl gibi bir rakama alabilirsiniz ...
tavsiye edeceğim modeli ise avx-900 dür ... inanılmaz bir ses ve görüntü kalitesi vardır ...
fuar için hazırladığımız araçlarda genelde bu cihazı kullanırız ...

Kısmen katııyorum.
Sormak istediğim iki soru var.
Bu cihazlar hangi firmanın haritalarını kullanıyorlar? Ayrıca cihaz üzerinde başka bir navigasyon programı kullanma şansınız var mı?

msurg' Alıntı:
Kısmen katııyorum.
Sormak istediğim iki soru var.
Bu cihazlar hangi firmanın haritalarını kullanıyorlar? Ayrıca cihaz üzerinde başka bir navigasyon programı kullanma şansınız var mı?

bu cihazlara neyi yüklerseniz onu açıyor ... xetec dtm-620 bile büttün haritaları okuyabilen bir cihaz ... gps özelliğide mükemmel çalışıyor ....

kısmen katılıyorum demişsiniz , katılmadığınız nokta nedir ? yanlışmı biliyorum ? söyleyin doğrusunu ...

80' Alıntı:
Arkadaşlar selam,
Toyota Land Cruiser araçların çoğunda gördüğüm üzere,
double din deniyor galiba, 7 inch gibi bir
ekranı oluyor galiba, bir model önerisi
rica edeceğim. Benim için önemli şeyler,
USB bağlantısı olması (bunun da arkadan bağlanan
ve bir kablo ile aşağıya sarkıp takılabilen
tiplerini istiyorum, zira önden üstüne takılanı
çocuklar 2 dk.da kırarlar sanırım...) ;D

Ekstra bir ses düzeni bağlatmayacağım,
DVD’de izlenebilen,
mp3 vs.çalabilen,
navigasyon’luları var mı bilmiyorum,
bu teknolojiyi pek anlamam :mad:(ama olursa iyi olur)

Yardımlar için çok teşekkür ederim,
Selamlar.

ben jvc kullanıyorum..pioneer la arasında baya gidip geldim ama benim için kafanın sökülmesi önemliydi alacağım zaman iyi marka kafası sökülebilen sadece jvc vardı onu tercih ettim.

herşeyinden memnunum yanlız cd okuyucusu çizik cd lerde falan biraz seçici.ama usb bellekten veya sd-mmc karttan da okuyabildiği için cd artık önemli değil..farzı misal benim 4 gb.lik bir usb belleğim var kullandığım hem müzik videoları hem şarkıları her formatı çalıyor.böyle bir bellekle 10 saat yolu,, başa dönmeden alabilirsiniz.
yerinede tam oturdu boşluk veya fazlalık olmadan.tavsiye ederim.
navigasyon var dediklerine bakmayın ona bir aparat almak lazım sonradan oda çok pahalı..

selamlar.

Grnt025

mirkan' Alıntı:
bu cihazlara neyi yüklerseniz onu açıyor ... xetec dtm-620 bile büttün haritaları okuyabilen bir cihaz ... gps özelliğide mükemmel çalışıyor ....

Teşekkür ederim, usb kablosu üzerinde olmayan, arkadan uzatma kablolu,
birkaç model tavsiye edebilirmisiniz? Navigasyon olayına çok uzağım, bu konuda da
bilgi verirseniz çok makbule geçer, haritayı nerden tedarik ediyoruz, neye mal
oluyor, her sene bir rutin maliyeti varmıdır???

Çok teşekkürler...

Çağlar, kafanın sökülmesi güzel bir ayrıntı...
Seninkinin tam modeli nedir abi? Bi de bu
usb kablo arkadan uzatmalı mı, ben de buna
takmış durumdayım çünkü önceden de
belirttiğim gibi, çocuklar 2 dk.da kırarlar üstüne
monteyi...Dediğin gibi usb olunca zaten dvd veya
vcd çalmış çok önemli olmuyor zaten.

Teşekkürler...

mirkan' Alıntı:

kısmen katılıyorum demişsiniz , katılmadığınız nokta nedir ? yanlışmı biliyorum ? söyleyin doğrusunu ...

Katıldığım bölüm ses ve görüntü kalitesi. Sorduğum bölümler ise bilgimin olmadığı kısımlardı. Dediğiniz gibi ise, yani örneğin bir Igo8 yükleyip içine teleatlas veya başarsoft haritası atıp 800x480 çözünürlükte kullanabiliyorsanız o zaman tamamen katılmak durumundayım :smiley:

80' Alıntı:
Teşekkür ederim, usb kablosu üzerinde olmayan, arkadan uzatma kablolu,
birkaç model tavsiye edebilirmisiniz? Navigasyon olayına çok uzağım, bu konuda da
bilgi verirseniz çok makbule geçer, haritayı nerden tedarik ediyoruz, neye mal
oluyor, her sene bir rutin maliyeti varmıdır???

Çok teşekkürler...

navigasyon programını netten indirebilirsiniz ...
ben pioneer kullanıyorum , usb girişi arkadan . yanlız bu model teyp modülsüz açmıyor navi.yi ...
ana ünitede kesinlikle jvc ve pioneerden şaşmamanızı öneririm ...
hangi model nereden usbli bilmiyorum bakmam gerekir ... zaten beni ilgilendiren deck çıkış gücü ve kalitesi :D

msurg' Alıntı:
Katıldığım bölüm ses ve görüntü kalitesi. Sorduğum bölümler ise bilgimin olmadığı kısımlardı. Dediğiniz gibi ise, yani örneğin bir Igo8 yükleyip içine teleatlas veya başarsoft haritası atıp 800x480 çözünürlükte kullanabiliyorsanız o zaman tamamen katılmak durumundayım :smiley:

tamamda kısmen katılıyorum dediğin mesajımla haritanın ne alakası var ?

''bu işi yapan birisi olarak tavsiyem jvc ve pioneerden şaşmamanızdır ...
kıytırık markalara 2500tl gibi uçuk rakamlar istenirken , jvc'nin üst model bir cihazını 1100tl gibi bir rakama alabilirsiniz ...
tavsiye edeceğim modeli ise avx-900 dür ... inanılmaz bir ses ve görüntü kalitesi vardır ...
fuar için hazırladığımız araçlarda genelde bu cihazı kullanırız ...''

bu mesajda katılmadığın nokta nedir ???

Kıytırık marka dediğiniz cihazlarda navigasyon da var ve dediğim şekilde (program ve harita olarak) çalışıyorlar. Katılmadığım nokta kıytırık kelimesi.
Konuyu açan arkadaş navigasyon da olsa iyi olur dediği için cihazların bu özellikleri üzerinde durdum. Zannediyorum sizin bahsettiğiniz cihazlar da tüm bu özellikleri sağladığı zaman fiyat aşağı yukarı aynıya gelecektir.

msurg' Alıntı:
Kıytırık marka dediğiniz cihazlarda navigasyon da var ve dediğim şekilde (program ve harita olarak) çalışıyorlar. Katılmadığım nokta kıytırık kelimesi.
Konuyu açan arkadaş navigasyon da olsa iyi olur dediği için cihazların bu özellikleri üzerinde durdum. Zannediyorum sizin bahsettiğiniz cihazlar da tüm bu özellikleri sağladığı zaman fiyat aşağı yukarı aynıya gelecektir.

çokmu kaliteli ? göstersene bana aktif 3 yollu sistemde kullanılan bir fly audio ... altın terminalli rca çıkışları varmı ? yok yok yok :smiley: demekki kıytırık ... bu mercedes ile renaultu bir tutmaya benzer ... ki benzemez :D böyle saçma sapan garip markalarda her zaman daha pahalı tutarlar fiyatı ... bilinçsiz tüketicide birşey sanıp alır sonrada toz kondurmaz MARKA yapar onu ... jameson diye for-x diye goldmaster diye birşey var yahu :D ;D

ayrıca o cihazın açabileceği TÜM haritaları diğer cihazlarda açar buna emin ol :D

ben satıyormuyum ? satmıyorum ... çıkarım varmı ? yok ... o kadar araç hazırladık biriside çıkıp diyemedi siz bu işi bilmiyorsunuz diye ...
ben kimmiyim ? açın büyük dediğiniz bütün distribütörlere firmalara montajcılara mağazalara sorun :D ...

bıktım artık sanal alemde yok oçalar yok bu çalar o iyidir bu iyidir muhabbetlerinden ... bu cerraha işini öğretmek gibi saçma birşey ...
gezenbilir kullananbilir takanbilir deneyenbilir :D yapanbilir işimiz bu ...

80' Alıntı:
Çağlar, kafanın sökülmesi güzel bir ayrıntı...
Seninkinin tam modeli nedir abi? Bi de bu
usb kablo arkadan uzatmalı mı, ben de buna
takmış durumdayım çünkü önceden de
belirttiğim gibi, çocuklar 2 dk.da kırarlar üstüne
monteyi...Dediğin gibi usb olunca zaten dvd veya
vcd çalmış çok önemli olmuyor zaten.

Teşekkürler...

usb tabi arkadan ,torpidoya uzanıyo kablo,torpidonun içinde duruyor.

sanıyorum benimki eklediğim resimdeki model.ama yeni tipleri vardır mutlaka 1 sene oldu ben alalı.

Picture 1

mirkan' Alıntı:
çokmu kaliteli ? göstersene bana aktif 3 yollu sistemde kullanılan bir fly audio ... altın terminalli rca çıkışları varmı ? yok yok yok :smiley: demekki kıytırık ... bu mercedes ile renaultu bir tutmaya benzer ... ki benzemez :D böyle saçma sapan garip markalarda her zaman daha pahalı tutarlar fiyatı ... bilinçsiz tüketicide birşey sanıp alır sonrada toz kondurmaz MARKA yapar onu ... jameson diye for-x diye goldmaster diye birşey var yahu :D ;D

ayrıca o cihazın açabileceği TÜM haritaları diğer cihazlarda açar buna emin ol :D

ben satıyormuyum ? satmıyorum ... çıkarım varmı ? yok ... o kadar araç hazırladık biriside çıkıp diyemedi siz bu işi bilmiyorsunuz diye ...
ben kimmiyim ? açın büyük dediğiniz bütün distribütörlere firmalara montajcılara mağazalara sorun :D ...

bıktım artık sanal alemde yok oçalar yok bu çalar o iyidir bu iyidir muhabbetlerinden ... bu cerraha işini öğretmek gibi saçma birşey ...
gezenbilir kullananbilir takanbilir deneyenbilir :D yapanbilir işimiz bu ...

Zülf-i yare dokunduk galiba, neyse kusura bakmayın ::smiley:

msurg' Alıntı:
Zülf-i yare dokunduk galiba, neyse kusura bakmayın ::smiley:

Zülfiyare dokunamazsın ;D ben almıyorum satmıyorum , yapıp dinliyorum dinletiyorum ...
ben dokunduysam zülfiyarenize asıl siz kusuruma bakmayın :smiley: dünyanın en iyi markasıdır flyaudio ;D hatta harman kardon tescillidir ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR