Navigasyon ekranında Google Haritasını Gerçek Görüntülerini Kullanan program

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paskalaki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,176

paskalaki

Yeni Üye
Gördüğüm kadarıyla birçok kişi şu google haritasını kullanan cihazdan almak yada cihazını onun gibi kullanmak istiyor fakat gördüğümkadarıyla ortada çok net olarak birşeyler açıklanmamış artık neden olduğunu bilemiyorum ticari faliyet olabilir ama burası açık bilgilendirici bir forum olduğuna göre ve pragramları kesinlikle free olduğu için hem harita oluşturma hemde cihaza yüklenecek programı vermek istiyorum kullanmak isteyen arkadaşlarad buraya uğradıkça yardımlarımı esirgemem...

bilgisayarınıza google haritalarını indireceğiniz praogram..........SASPlanet_110418 dir.bir eski versyonu olan SASPlanet100707 ile aynıdır aralarındaki farklar eski versyonda yukardaki program yazıları tamamen ingilizce ama googleden sadece harita görünümünde haritaları indirebiliyor olması gerçek görüntü olarak indirmiyor..
yeni versyonda ise hem harita olarak hemde gerçek görüntü olarak indirebilirsiniz tek problemi dosya menüleri ?????? gibi çıkmasıdır bunun düzeltimi vardır. düzeltmesi = başlat-ayarlar-denetimmasası-bölge ve dil seçenekleri-gelişmiş-yukarda türkçe olan yeri rusça yapın ve pc yi yeniden başlatın...
programı başlatın ve en üst sırada gps yazılı menünün bir sağına tıklayın en alttan sağa geçin ve ingilizceyi buradan seçin artık anlaşılır bir biçimde kullanabilirsiniz..

harita için googleyi seçin bir seçenek harita tipinde indirir diğeri gerçek ekran görüntüsünde eğer harita yüklenmiyorsa en üst en soldan 3. menüye tılkayıp ortadakini tıklayın yani verileri internetten alsın..
program geniş kullanımı bu sitede ve googlede bulabilirsiniz

navigasyon aletine yükleyeceğiniz program eski versyonu SAS4WinCE_4_5_6_v2471 yeni versyonu da SAS4WinCE_4_5_6_v2674 dir aralarında kullanım olarak çok büyük bir fark yoktur yenisinde program rusça olduğundan rusça sesler eklenmiştir ve bulunduğunuz yere göre olan yükseklik gibi daha detaylar mevcuttur...

SASPlanet te oluşturacağınız haritaları google ve gerçek görüntüler için sadece sat klasörünü alın ve gps de SAS4WinCE içinde bulunan CACHE içine kopyalayın CACHE içinde diğer tüm klasörleri silin onlar diğer marka haritalar içindir...

cihazda max: yaklaşım 20X tir harita indirirken 21 X te indirmeyin

zoom olayı cihazda ilk açtığınızda 9X se örneğin + ya uzun basarak tek tek 20 ye kadar çıkarsınz siz sadece bulunduğunuz bölgenin haritasını kaç Xle kaydetiyseniz sadece cihazda o X zoomla Görebilirsiniz
örnek tüm çevrenizi güzel görünen 19X le kaydettiniz cihaza yüklediniz ve dışarda yerini buldu uyduya bağlandı siz ne 18X le nede 20 x te haritayı görebilirsiniz...

harita indirme programını açtınız ve yerinizi bulmak için haritayı çeviriyor yerinizi buluyorsunuz siz nereye baktıkça ve hangi uzaklıkta baktıysanız o uzaklığı cash klasörüne bilmemne X lerle ( 10X ) kaydedecektir bunları almayın kullanmayın siz diğer programı nasıl kullanacağınız siteden bakın ve öğrenin sadece bulunduğunuz yeri ve indirdiğiniz kaç X ise o X teki klasörü alın kopyalayın.

biliyorum açıklamalar uzun gelmiş olabilir ama olay aslında çok basit ve free cihaz almanıza getirtmenize yazık ama programın çalışmayan gps cihazlarına yapıcak bişey yok....

sorularınızı sorun ben girdikçe size yardımcı olurum......

[attachment=2]

Ekli dosyalar

• SAS4WinCE_4_5_6_v2471.rar
    756.3 KB · Görüntüleme: 328
  • SASPlanet_110418.rar
    3 MB · Görüntüleme: 532

Etiketler
Ynt: Navigasyon ekranında Google Haritasını Gerçek Görüntülerini Kullanan program

diğer program

Ekli dosyalar

• SAS4WinCE_4_5_6_v2674.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 316

Ynt: Navigasyon ekranında Google Haritasını Gerçek Görüntülerini Kullanan program

ve diğeri

Ekli dosyalar

• SASPlanet100707.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 257

harikasınız navitech qx-b512 primo cihazım var bu programları bu cihazda kullanmaya calıscagım tesekkurler.

SasPlanet ingilizce çalışan yeni versiyonu

<a href="http://hotfile.com/dl/129970689/99548c5/SAS.Planet.Nightly.110804-ENG_Portable.rar.html">SasPlanet</a>

Merhaba arkadaşlar uzun uğraşılar sonucu cihazıma yüklemeyi başardım çalışıyor fakat Waypoint ekleyemiyorum
Aşağıdaki uyarıyı veriyor yardımcı olabilecek arkadaşım varsa şimdiden teşekkür ederim.
Aplication SAS4CEMIN.exe
has performed an İllegal Operation and
will be shut down. İf the problem
persist, contact the program
vendor

Program : SAS4CEMIN.exe
Exception : 0xC000001C
Address : 8CC85134

Zoom seviyesi ne kadar olmalı yeterli navigasyon için? Şu anda deneme yapıyorum ama daha bir seviye belirleyemedim.

Sayın Paskalaki,
Ben de (laptop için USB GPS Alıcı + laptop) donanımı ile bı işi yapabilirmiyim. Bu konuda acemiyim. Biraz daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler Meftun Çanga

meftun' Alıntı:
Sayın Paskalaki,
Ben de (laptop için USB GPS Alıcı + laptop) donanımı ile bı işi yapabilirmiyim. Bu konuda acemiyim. Biraz daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler Meftun Çanga

Sayın Meftun bey, ben usb gps+laptop kullanıyorum, öğrenmek istediğiniz nedir yardımcı olmaya çalışırım.

derinlik_sarhosu' Alıntı:
Sayın Meftun bey, ben usb gps+laptop kullanıyorum, öğrenmek istediğiniz nedir yardımcı olmaya çalışırım.
Sayın Derinlik Sarhoşu;
Umarım bu hitap yakışıksız olmamıştır zira isminizi bilmiyorum.
Ben aslında içinde IGO Yazılımı olan 3,5" Navking navigasyon cihazından faydalanarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında "Kamper" le gezen bir karavancıyım. Ancak hem araç kullanıp hem de bu küçücük ekrandan yakın gözlüğü kullanan biri olarak zaman zaman sıkıntılar da yaşadım. Ama forumlarda üstüne üstlük hem de "Google Earth" haritalarını kullanarak elimizdeki Lap top' larla navigasyon yapılabilecek olması (usb den GPS + uygun IGO 8 yazılımı) olmak şartı ile çok cazip geldi. Ben se bu işlemin henüz duyum aşamasında olduğumdan neyi, nasıl, nereden noktasındayım. Tabi öğrendikçe belki de ilerde bu işi Lap top lamı, 7" lik bir başka bir navigasyon cihazı ile mi, yahut Tablet PC ile mi yapmanın ... hangisinin doğru olabileceğini araştırmaya çalışıyorum. Bu arada kullandığım navigasyon cihazı ile gerek GPS Koordinat bilgilerini yazarak gerekse Ülke/Şehir/Cadde/Kapı numarası yazarak da navigasyon yapıyorum. İlerde eğer sizi sıkıntıya sokmazsam daha da detaylı bilgiler almak isterim. Saygılarımla Meftun Çanga

meftun' Alıntı:
Sayın Derinlik Sarhoşu;
Umarım bu hitap yakışıksız olmamıştır zira isminizi bilmiyorum.
Ben aslında içinde IGO Yazılımı olan 3,5" Navking navigasyon cihazından faydalanarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında "Kamper" le gezen bir karavancıyım. Ancak hem araç kullanıp hem de bu küçücük ekrandan yakın gözlüğü kullanan biri olarak zaman zaman sıkıntılar da yaşadım. Ama forumlarda üstüne üstlük hem de "Google Earth" haritalarını kullanarak elimizdeki Lap top' larla navigasyon yapılabilecek olması (usb den GPS + uygun IGO 8 yazılımı) olmak şartı ile çok cazip geldi. Ben se bu işlemin henüz duyum aşamasında olduğumdan neyi, nasıl, nereden noktasındayım. Tabi öğrendikçe belki de ilerde bu işi Lap top lamı, 7" lik bir başka bir navigasyon cihazı ile mi, yahut Tablet PC ile mi yapmanın ... hangisinin doğru olabileceğini araştırmaya çalışıyorum. Bu arada kullandığım navigasyon cihazı ile gerek GPS Koordinat bilgilerini yazarak gerekse Ülke/Şehir/Cadde/Kapı numarası yazarak da navigasyon yapıyorum. İlerde eğer sizi sıkıntıya sokmazsam daha da detaylı bilgiler almak isterim. Saygılarımla Meftun Çanga

Meftun bey, ben navigasyon programını kullanmadım ama saspalnet programını laptopumda kullanıyorum (usb gps+laptop+sasplanet) google haritasında nerede oldugumu ve hareketl halindeki durumumu görebiliyorum.

derinlik_sarhosu' Alıntı:
Meftun bey, ben navigasyon programını kullanmadım ama saspalnet programını laptopumda kullanıyorum (usb gps+laptop+sasplanet) google haritasında nerede oldugumu ve hareketl halindeki durumumu görebiliyorum.
Sayın Derinlik Sarhoşu,
Tamam o zaman 1. soru şöyle daha anlamlı olacak. (usb gps+laptop+sasplanet) Kombinasyonu ile yurt içi tamam ama acaba yurt dışında da navigasyon yapabilecekmiyiz. Yani 2. soru ise bu kombinasyona gideceğimiz yerin koordinat bilgilerini girerek veya (Ülke/şehir/cadde/kapı no:smiley: girerek bana rotamı çiz emiri verebilecekmiyiz? Ve 3. soru belki şu olabilir. POI Bilgileri eklenebilirmi? Saygılarımla Meftun Çanga

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

SON KONULAR

Geri