Motosiklet Kullanan Arkadaşlara Bir Sorum Var!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan smlhyk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,097

smlhyk

Kamp II
Yer
Ankara
Şehir dışına çıktığımızda özellikle köy benzeri yerleşim yerlerinden geçerken boyunlarında kocaman demirler olan köpeklerin saldırısına uğruyoruzki araca dahi zarar veriyorlar. Peki benzeri durumda motor kullanıcıları ne yapıyor merak ediyorum. Bir yöntemi varmı yoksa dua üzerine dua mı?

Etiketler
Ynt: Motosiklet Kullanan Arkadaşlara Bir Sorum Var!

hocm bunun bi makinesi var köpekleri rahatsız eden frekanslar yayıyor köpekler yaklaşamıyor ama köpeklere bir zararı var mı bilmiyorum araştırmak lazım.

İsmail kardeşim selamlar.

Sürüde bulunan köpekler arabaları, traktörleri ve motorsikletleri gördükleri zaman çok hararetli bir şekilde koşarak gelirler. Siz sakın panik yapmayın. Normal seyirinize devam edin, onlar sizinle beraber kısa bir süre koşarlar.

Siz yavaşlayın ve durun!.....Evet durun. :D O zaman göreceksiniz ki onlarda durular ve belli bir mesafe geri çekilirler o mesafeden havlarlar. Siz panik yapmazsanız ve öylece durursanız biraz sonra onlarda susarlar.

Eğer bu yazdıklarımı motorsiklet üzerindeyken yapamazsanız o zaman mutlaka araba ile deneyin. Onlar sizinle koşmaya başlayınca ve EN SİNİRLİ oldukları zaman yavaşça durun ve sonra kapıyı açın. Bakın hemen geri döneceklerdir. O köpeklerin boynundaki tasma insanlar için değil, başka köpek ve kurtlar için.

SÜVARİ' Alıntı:

Sürüde bulunan köpekler arabaları, traktörleri ve motorsikletleri gördükleri zaman çok hararetli bir şekilde koşarak gelirler. Siz sakın panik yapmayın. Normal seyirinize devam edin, onlar sizinle beraber kısa bir süre koşarlar.

Siz yavaşlayın ve durun!.....Evet durun. :D O zaman göreceksiniz ki onlarda durular ve belli bir mesafe geri çekilirler o mesafeden havlarlar. Siz panik yapmazsanız ve öylece durursanız biraz sonra onlarda susarlar.

Eğer bu yazdıklarımı motorsiklet üzerindeyken yapamazsanız o zaman mutlaka araba ile deneyin. Onlar sizinle koşmaya başlayınca ve EN SİNİRLİ oldukları zaman yavaşça durun ve sonra kapıyı açın. Bakın hemen geri döneceklerdir. O köpeklerin boynundaki tasma insanlar için değil, başka köpek ve kurtlar için.

Talha Bey, bilgi için teşekkürler.
Her olayda olabileceği gibi, bunun istisnasını ben yaşadım ; Kangal cinsi büyük bir köpek, araç durduğu sırada saldırıp Defender'in plastik çamurluk dodiğini ısırdı, ancak koparamadı. Nazarlık niyetine, dişlerin deldiği parçayı birkaç yıl değiştirmeden aracı kullandık. Selamlar.

Geçmiş olsun. Ben buralarda böyle şeylerle çok karşılaşıyorum. Şu ana kadar böyle birşey yaşamadım. Yalnız buralarda Kangal'lar yok. Ben traktörle giderken özellikle ön tekerleği ısırmaya çalışıyorlar. Fakat ben durunca ya da yavaşlayınca bırakıp gidiyorlar.

Size olduğu gibi beni de bazı çobanlar uyardı, bazı köpekler traktörün üzerine çıkıyormuş. "Çıksın, o zaman tahrayı kafasına yer itlerinize sahip olun." dedim.

Neyse böyle şeyleri anlatıp insanları korkutmayalım. :D

SÜVARİ' Alıntı:
Neyse böyle şeyleri anlatıp insanları korkutmayalım. :D

Doğru söylüyorsunuz, benim anlattığım olay Kangal ilçesinde yaşanmış bir istisna zaten. :D :D Kurt sürüsünün içine dalan Kangal Köpeği Defenderden neden korksun ki. ;D ;D Selamlar.

Talha Bey, kullandığınız "Tahra" kelimesine takılıp profilinize baktım, yanılmamışım hemşehri sayılırız. :smiley:Ben de Antalyalıyım. İyi akşamlar.

Not: Konu dışına çıktığım için başlığı açan arkadaştan özür dilerim.

SÜVARİ' Alıntı:

Abi araçla yaşıyoruz bu durumu durayım bakayım bırakacak mı dedim. Arabaya bir vurdu ki allah muhafaza boynundaki demir neredeyse çamurluğu deliyormuş. Nazarlığımız olsun dedik Arabanın içinde çoluk çocuk bir korktuk ki anlatılmaz adam olsa iner kavga edersin. Şimdi böyle bir durumla karşılaşınca arkamıza bile bakmıyoruz.

Mustafad' Alıntı:
Talha Bey, kullandığınız "Tahra" kelimesine takılıp profilinize baktım, yanılmamışım hemşehri sayılırız. :smiley:Ben de Antalyalıyım. İyi akşamlar.

Not: Konu dışına çıktığım için başlığı açan arkadaştan özür dilerim.
Estağfurullah ne özrü

ONUR 55' Alıntı:
hocm bunun bi makinesi var köpekleri rahatsız eden frekanslar yayıyor köpekler yaklaşamıyor ama köpeklere bir zararı var mı bilmiyorum araştırmak lazım.
Köpeklere zarar vermiyorsa edinmeyi isterim böyle bir cihazı.Köpek düdükleride aynı işi yaparmı acaba?

Bu özel köpek düdükleri nerede satılıyor? (Üfleyince insanlar duyamayan fakat köpekler duyacak şekilde frekans veren.)

Talha beyin bahsettiği durma tekniğini duydum birinci ağızdan işe yararlılığını öğrendim ancak uygulamada deneme fırsatını ve soğukkanlığını bulamadım, ilk motora bindiğim günlerde arkamda biri varken ve toprak yol olmasına rağmen o psikolojiyle nasıl gaz verdiysem 30 metre kadar tek teker gittim... artık daha sakinim; ha duruyormuyum hayır :D gene gazlıyom ama artık topuklarken öne eğiliyorum...
not: köpekleri severim ve 2 tane alman kurdum var :D

mrstar' Alıntı:
Talha beyin bahsettiği durma tekniğini duydum birinci ağızdan işe yararlılığını öğrendim ancak uygulamada deneme fırsatını ve soğukkanlığını bulamadım, ilk motora bindiğim günlerde arkamda biri varken ve toprak yol olmasına rağmen o psikolojiyle nasıl gaz verdiysem 30 metre kadar tek teker gittim... artık daha sakinim; ha duruyormuyum hayır :D gene gazlıyom ama artık topuklarken öne eğiliyorum...
not: köpekleri severim ve 2 tane alman kurdum var :D
Bizde çok seviyoruz. Fakat o durumdayken köpek onu sevdiğimizi bilmiyor :smiley:

SÜVARİ' Alıntı:
Bu özel köpek düdükleri nerede satılıyor? (Üfleyince insanlar duyamayan fakat köpekler duyacak şekilde frekans veren.)
Aşağıdaki linkte satılığını gördüm fakat okuduklarımdan anladığım kadarıyla sanki köpekleri uzaklaştırmıyor çağırıyor gibi.
Düşünsenize birini göndereyim derken topunu çağırıyorsun. :smiley:
http://www.unleyen.com/pinfo.asp?pid=329

Selamlar, köpekler hareketli araçlara genelde yandan saldırırlar, motor geçerken beklerler ve kendi hızlarını eşitlemeye çalışırlar, bu da motorsiklet sürücüleri için tehlikeli durumlar yaratır ve düşmenize sebep olur zaten arkadan saldırmaları durumunda gazı açarsanız size yetişemezler,

bu olay aynen aslanların avlarına saldırmalarına benzer :smiley: bu durumda işin kötü yanı av biz oluyoruz :smiley: arkadaşlarımızın da belirttiği gibi ben de yavaşlamanızı öneririm yavaşlarsınız ya da durursunuz köpek de sizi yavaşlattığı ve durdurduğu için üstünlük elde etmiş olur ve saldırmayabilir, eğer yavaşladığınız halde köpek üzerinize geliyor ise gazı açıp basıp gidersiniz bu durumda 0-100 km hızlanmada motorsiklet köpekten üstün olduğu için size yetişmesi imkansızdır, yalnız köpek saldırılarında korkunuza ve heyecanınıza hakim olmanız gerekir çünkü ani olarak yola fırlamanıza ve dikkatsiz sürüş yapmanıza sebep olur.

ayrıca motorun devrini artırıp kornaya basmanız bazı köpeklerin korkup kaçmasına sebep olabilir, köpek kovucu cihazların büyük çoban köpeklerinde bir işe yarayacağını zannetmiyorum, biber gazı ve elektro şok cihazı işe yarar ama bunları kullanmanız için motorun hareketli olmaması gerekir, tahra ise kesin çözüm :smiley:

Saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR