l200 vinç montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pncr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,493

pncr

Ana Kamp
Yer
Manisa
Arkadaşlar araca vinç monte ettim resimleri ekliyorum.Resimler gece çekildi kusura bakmayın artık.

Etiketler

Ynt: l200 vinç montajı

Aracın şasesine bağlı yuvarlak demiri kesmek istemedim.Üst noktayı o demiri referans alarak işe başladım.Soldaki intercooler radyatorü 5 cm kadar yukarı kalktı.Sağdaki yağ soğutucu radyatörü sökülüp yan olarak montajlandı.Bağlantı boruları basınç hortumu ile yapıldı.Vincin kumanda kutusunu aracın içine aldım.Böylece sudan etkilenmeyecek.Vinç su altında çalışabilir.Yapmak isteyenlere referans olsun.

Maliyetine gelince

6mm sac 16x150cm bükme dahil...30 TL
Kaportacı tanıdık ne verirsen dedi....
Tamirci tanıdık.............................30 TL
Elektrik kabloları...........................45 TL

Geri kalan elektrik kaynak işçilik tarafımdan yapıldı.

pancarmotorcu' Alıntı:
vites değlde ,boşa alan bir kol var onu kast etmiş arkadaşımız

Aynen öyle.

O kol viteste ve boşta olmak üzere 2 kademe çalışıyor.

Kol içeride kaldığına göre devamlı vitestemi kullanacaksınız acaba ?

pncr' Alıntı:
Doğru sürekli viteste kullanacağım.

Bu işlem size çok zaman hacatacak, çünkü vitesi boşa aldığınızda makara çekilerek işlem daha hızlı oluyor. Yaklaşma açınız dik tırmanışlarda canınızı sıkacak ve vinç zarar görecek

selamlar vinç gerek duyulduğuna göre bence ilk önce alt muhafazayı güçlendirmekle başlamalıydınız...
çalışma güzel fakat radyatörü neredeyse hava alamaz hale getirmişsiniz... ilerleyen zamanlarda aracınızın hararet göstergesindeki eski hali ve vinçli hali arasındaki farkıda bize bilgi verirseniz gerçekten çok faydalı olur...
güle güle kullanın allah kaza bela vermesin aşağıdan alınacak darbelerde radyatör va soğutucularınız inşallah zarar görmez saygılar...