L200 için karar aşamasındayım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chooyu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,789

chooyu

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle forumda çok faydalı bilgileri paylaşmanız adına yeni bir üye olarak teşekkürlerimi sunuyorum.Emeklerinize sağlık.
2010 model Honda Civic elegance sahibiyim.Aracımdan çok memnun olmama rağmen 1 yıldır bağ,bahçe işlerinede merak salmam nedeniyle (şehir içi ) işim dışında hafta sonları araziyede çıkmaya başladığımdan, mugen kit takılmış önü neredeyse yere yapışmış honda civicimi araziye bir türlü alıştıramadığımdan :smiley: ,
bir süredir hem şehir içinde hondam dan geri kalmayacak hemde arazide haşat olmayacak bir araç araştırmasına girdim.Forumda yazılmış konulardan ve L200 ün hem görsel hemde işlevsel olarak bana hitap ettiğini farkettim.
Vergilerin yüksek olması sebebi ile çok istememe rağmen 4x4 yerine sıfır 4x2 almayı düşünüyorum.
-sizlerin tecrübesine göre 4x2 nin hangi modelini önerirsiniz.
-2011 modellerin hangi versiyonlarında multimedya sistem veya navigasyon vardır.
-yakıt sarfiyatı nasıldır.
tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olacağım.

Etiketler
Ynt: L200 için karar aşamasındayım.

sıfır 4x2 alacağınıza 6-7 yaşında 4x4 alsanız daha iyi değil mi ?

6-7 yaşında bir 4x4 yıllık vergisi ne kadardır? ayrıca 80.000 km bakımının 2500 tl civarında olduğu yazılmış forumda.Araç km eskittikçe bakımları bu civardamı oluyor tereddütte kaldım yoksa sizin önerinizi de düşünüyorum.

80000 bakımı nasıl 2500 lira oluyorki bakım zmanı geldiğinde aracın yağı filtreleri değişir onlarda 150-200 lira civarı tutar triger kayışı değişirse oda 350-400 lira falandır benim aracım 2001 model 245000 km olmuş sitede bazı arkadaşlar varki 175000 km olmuşlar daha aracın hiç bir yeri değişmemiş L200 sorunlu bir araç değildir vergileride kasko değerinden indirim yapılıyor benim araç şu an 600+600 1200 lira yıllık vergi ama kaskodan indirim yapılırsa %5 i 350+350 700 lira falan çıkıyor iyice bir araştırın isterseniz

Bilgiler için teşekkür ederim sayın hagürel,
4x4 konusuda mantıklı tekrar bir değerlendirme yapacağım.Forumda bir arkadaşımızın yazısında okumuştum 80.000 km bakımı için 2500 TL istendiğini dediğiniz gibi triger kayışı değişmiş rakam çok absürd gelmişti.

Teşekkürler sayın hagürel.
Aklıma gelmişken bir soru daha sormak isterim.Bu araçları muayenesi her yıl yapılıyor değilmi?

evet her yıl malesef ama ben arabamı seviyorum onun için bazı şeyleri göz ardı edebiliyorum

Evet haklısınız sanırım önemli olanda bu.Gülü seven dikenine katlanır misali.
Tekrar teşekkürler.

80000 km bakımı 2500 TL diye belirtilen araçlar yeni kasa L200 araçlardır ve yetkili servislerde bu araçlar için çıkartılan faturalar biraz tuzludur. 4x2 bir kamyonet alacağınıza 6-7 yaşlarında 4x4 bir L200 sizi Honda'dan ebediyen indirir ;D

Sn cincin,öneriniz için teşekkür ederim düşündükçe kafam biraz daha karışıyor.Az sonra izmir mitsubishi yükselişe gidip aracı daha yakından göreceğim belki mümkünse bir test sürüşü yaparım.
6-7 yaşlarındaki bir L200 ü vergisel anlamda mı yoksa teknik anlamdamı tavsiye ediyorsunuz ? Hondanın rahatlığından ve konforundan çok memnunum hatta son zamlardan sonra 26-28 kuruş benzin yakıyorum fakat araziyede merak saldığım için (ofroad) anlamında değil bağ bahçe işleri için her hafta sonu araziye cıkıyorum tabi honda yol kenarında kalıyor. O nedenle mevcut marka kamyonetlerin bir çoğunu inceledim en beğendiklerim L200 oldu.Honda dan indiğimde bineceğim arabadan pişman olmamak için yaşadığım bir kararsızlık var.Mevcut arazime 4x2 de rahatlıkla girebilir ama sizin önerilerinizden sonra ciddi anlamda 4x4 neden olmasın diye düşünmeye başladım.Yüksek irtifa dağcılığı da yaptığım için belki dağların ana kamplarında 4x4 ile gidebilirim diye de düşünmeye başladım :smiley:

Merhabalar ''chooyu'',
öncelikle model olarak size bir isim vermekten ziyade japon aracları tercih etmenizi tavsiye edebilirim,diğer markalara gore daha sorunsuz oluyorlar
4x4 mu 4x2 mi diyecek olursak, 4x2 sıfır almak yerine 4x4 3-4 yaslarında temiz bir araç daha iyi olur düşüncesindeyim,hem dağcılıkla da uğraşıyormuşsunuz daha iyi olur gibi geliyor.4x4 ile 4x2 arasında konfor farkı az,4x4 te yakıt bıraz daha fazla olur ama 3-4 yaslarında yenı teknolojılı araclarda bu fark ta cok goze gorunmez.
Ben 2007 toyota hilux 4x4 sahibiyim ve aracım 4x2 modunda sehır içi ortalama 33-35 kurus yakıyor km.de ki sınıfında en az yakan araçlardan.konfor konusunda ise gayet tatminkar buluyorum aracımı.
Size soylenen o yuksek rakamlı bakım tutarlarıda cok abartı geldı bana acıkcası.daha detaylı arastırmanızı tavsiye ederim.ve herhangi bir araç almadan önce muhakkak piyasadaki bütün pikap modellerini(elinizden geldiğince) test etmenizi tavsiye ederim.
vergi konusuna gelince ''hagurel '' arkadaşımızında belirttiği gibi kasko değerinden vergiyi cüz'i miktarlara düşürebiliyoruz.
Nerelisiniz bilmiyorum ama,ben konyadayım eğer konya'ya yolunuz düşerse aracımı test edebilirsiniz...
Saygılar...

Binek aracimi satip 4x4 tutkusunun pesinde L200 aldim inanin yolda da arazide de kullanmaktan keyif aliyorum. Hondadan sizi indirir derken verdigi keyifi kastettim. Ayrica saglamliklari konsunda da L200 lerin ayri bir yeri vardir. Japon araclari konusunda Rauf beye katiliyorum zaten sizde Honda kullandiginiza gore japonlarin sorunsuzlugunu biliyorsunuzdur. Dagcilikla da ilgileniyorsaniz 4x4 pickup sinifi araclar sizi kamplara da goturcek ideal gezi aracidir.

6-7 yaşındaki bir 4x4 ü vergi anlamında tavsiye ettik ekonominiz iyiyse sıfır da alabilirsiniz ama kasko indirimi sıfırlarında oluyormu onu bilemiyorum sigortacı ile görüşürseniz bilgi verirler yada
http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1207 bu siteden aracınızın kasko değerini bulabilirsiniz ama alacağınız aracın tam marka ve modeline göre bakınız fiyatında %5 ini vergi olarak iki taksitte ödersiniz
yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirlerse sevinirim yanlış bilgi vermek istemem görüşmek üzere

rauf_468' Alıntı:
Merhabalar ''chooyu'',
öncelikle model olarak size bir isim vermekten ziyade japon aracları tercih etmenizi tavsiye edebilirim,diğer markalara gore daha sorunsuz oluyorlar
4x4 mu 4x2 mi diyecek olursak, 4x2 sıfır almak yerine 4x4 3-4 yaslarında temiz bir araç daha iyi olur düşüncesindeyim,hem dağcılıkla da uğraşıyormuşsunuz daha iyi olur gibi geliyor.4x4 ile 4x2 arasında konfor farkı az,4x4 te yakıt bıraz daha fazla olur ama 3-4 yaslarında yenı teknolojılı araclarda bu fark ta cok goze gorunmez.
Ben 2007 toyota hilux 4x4 sahibiyim ve aracım 4x2 modunda sehır içi ortalama 33-35 kurus yakıyor km.de ki sınıfında en az yakan araçlardan.konfor konusunda ise gayet tatminkar buluyorum aracımı.
Size soylenen o yuksek rakamlı bakım tutarlarıda cok abartı geldı bana acıkcası.daha detaylı arastırmanızı tavsiye ederim.ve herhangi bir araç almadan önce muhakkak piyasadaki bütün pikap modellerini(elinizden geldiğince) test etmenizi tavsiye ederim.
vergi konusuna gelince ''hagurel '' arkadaşımızında belirttiği gibi kasko değerinden vergiyi cüz'i miktarlara düşürebiliyoruz.
Nerelisiniz bilmiyorum ama,ben konyadayım eğer konya'ya yolunuz düşerse aracımı test edebilirsiniz...
Saygılar...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim İzmirde yaşıyorum fakat her yıl konya ereğli deki aydos dağına tırmanmaya geliyoruz.Bu yıl ağustos ayında geleceğiz ozamana kadar bir karar veremezsem mutllaka aracınızı denerim bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.4x4 ü bugün test ettim L200 de fakat şehir içinde 4x2 olarak test edebilme şansım oldu.Hafta sonu arazide denemek için randevulaştım.Sizlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında kararım netleşmeye başladı.
Tekrar teşekkürler.

CİNCİN' Alıntı:
Binek aracimi satip 4x4 tutkusunun pesinde L200 aldim inanin yolda da arazide de kullanmaktan keyif aliyorum. Hondadan sizi indirir derken verdigi keyifi kastettim. Ayrica saglamliklari konsunda da L200 lerin ayri bir yeri vardir. Japon araclari konusunda Rauf beye katiliyorum zaten sizde Honda kullandiginiza gore japonlarin sorunsuzlugunu biliyorsunuzdur. Dagcilikla da ilgileniyorsaniz 4x4 pickup sinifi araclar sizi kamplara da goturcek ideal gezi aracidir.

Sayın cincin elbetteki sizlerin tecrübesi benim için çok önemli bugün 2011 model aracı test ettim her ne kadar 4x4 modunda kullanma şansım olmadı ama arabada motor sesi neredeyse yok gibi bir şeydi.Honda ile Normal şartlarda durarak geçtiğim yükselti veya çukurlara yanımdaki satıcı bas ağbi korkma gir telkinleri ile beni itince aracın farkını anlamış oldum.Haftaya arazide kullanma şansım olacak orada 4x4 ü de deneyeceğim.Galiba sonrasında gidip 3-5 veya 6-7 yaşlarında bir 4x4 ü altıma çekeceğim.98 den itibaren 2 yılı toyoto kullandım 11 yıldırda honda kullanıyorum.Dediğiniz gibi japonlar çok sorunsuz araçlar beni hiç üzmediler.İnşallah japon serisi kamyonet olarak ta devam edecek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR