Kendi Karavanını Kendi Yapanlar Dukato

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Destan06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 416
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,684
Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar Dukato

Nihayet tezgah çekmecelerini montajladım. İlk yaptığım 3mm büyük olmuş çalışmadı, kenarından daire testere ile aldım hoş olmadı, tekrardan yaptım. Raylarını gönyeli takmakta zor oldu ama sonunda başardım. Banyo kapı pervazını takarak iç kaplamasını yaptım. Elimde kapıyı taşıyacak menteşe olmadıgı için kapı montajı sonraya kaldı.

Etiketler

Kolay gelsin. Buzdolabının altına 1 kapaklı göz olsa kullanımı daha rahat olacak sanki.

Tez zamanda bitirirsiniz inşallah.

Hasan

Tezgah kapaklarının ve çekmecelerin bas kilitleri taktım, banyo pencere pervazını, banyo kapı alüminyum çevreleri ve menteşe montajları yapıldı. Kapı iç laplamasını mastikle yapıştırdım. Paslanmaya karşı üç adat pirinç menteşe kullandım. Gönye ve boşlukları tam ve eşit oldu.

Buzdolabı montajladım ön ayak yerlerine tas menteşe pançıyla yuva açtım sıkıca girdi hareket etmiyor ihtiyaç halinde de yerinden çıkartılabiyor.

Elektrik pano montajına başladım dağıtıcıyı izole ettim eksi ucu direk, artı ucları sigorta kutusundan geçirerek bağladım. Yorumları bekliyorum jata varmı?

Kablo kesitlerini önemseyerek ve çekilecek akım değerlerine göre hesaplayarak yapıyorsanız iyi gidiyor gibi geldi bana...

300 vat panelleri montajladım. Şarj regülatörü takdım. 80 amper iki adet kuru akü aldım aldığım kişi sisteme yeterli gelir dedi yetecek gibide görünüyordu ama tv ve uydu alıcıda takılacağınıda düşünerek akü sayısını üçe çıkardık.

Vahit Bey akünüz ve ocağınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Vahit her şeyin çok güzel oluyor kolay gelsin.

Büyük ugraş sonunda küçük tüp için dedantör buldum nihayet büyük bayiler varlığından bile haberi yok küçük bir köy bakkalında buldum internette 100 TL ye kadar fiyat var dedantör 15 TL vana 8 TL batarya evye ve ocak montajı tamam ocak yandı sırada suyu akıtmak var inşallah. Ocak termikel marka 200 TL ye bayiden aldım.