Kazdagi Topografik Harita

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selimpusat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,304

selimpusat

Ana Kamp
Degerli arkadaslar sitenin yeni uyesiyim, yaklasik 3 ay sonra cikacagimiz kamp icin simdiden hazirliklara basladik fakat Kazdaginin topografik haritasini google map den cikartmakta sorun yasiyorum.

Simdiye kadar maalesef GPS deneyimim olmadi ve almaktan gercekten cekiniyorum, pusula ve topografik harita ile yol bulan birisi olarak bana GPS biraz fazla karisik geliyor belki kullanimi basittir ama eski usulun tadi benim icin baska.

Kazdagi topografik haritasi konusunda yardimci olabilecek bir arkadas varmidir acaba?..

Iyi calismalar dilerim.

Kamp atesiniz hic sonmesin!..

Etiketler
Ynt: Kazdagi Topografik Harita

Bu linkteki
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65987.0
harita sistemini kullanmanızın sıkıntı yaratacağını düşünüyorsanız, en iyi çözüm "Google Terrain" Arazi haritasının çıktılarını almak olacaktır. Topografik arazi haritaları içinde yol verilerini saymazsak "Google Arazi" belkide en iyisidir.

Yapmanız gereken maps.google.com dan arazi sekmesini seçerek windows 7 kullanıyorsanız "Ekran Alıntısı" aracı ile, daha önceki sürümleri kullanıyorsanız klavyenizin PrtSc tuşu ve paint programı ile görüntüleri jpeg olarak alıp pafta pafta birleştirmeniz ve bunun kağıt baskısını almanız gerekmektedir. Kağıt baskı haritalarda güzel ama biraz zahmetli işte.
Uydu görüntüleri tarayıcısı bazı programlarda var, SatMap gibi. onlarlada yapabilirsiniz...

Cevap icin tesekkurler Karadeniz Otoyolu...dediginz gibi yaptim ama once renkli kartusumu yenilmem gerekecek.. :smiley:

Merhaba,
Bahsettiğiniz yönteme alışıksanız gps sizin için büyük kolaylıklar sağlayacaktır.
Ayrıca gps'te de topoğrafik haritalar kullanabiliyorsunuz.

[attachment=1]

selimpusat' Alıntı:
Simdiye kadar maalesef GPS deneyimim olmadi ve almaktan gercekten cekiniyorum, pusula ve topografik harita ile yol bulan birisi olarak bana GPS biraz fazla karisik geliyor belki kullanimi basittir ama eski usulun tadi benim icin baska.

http://www.youtube.com/v/UG1b9L_j_RQ?fs=1&hl=en_US

GPS'ler keskin hassasiyetle haritalar üzerinde, hatta Google Uydu Fotoğrafı üzerinde hangi ağacın yanındasınız, kayayı dönünce ne var görürsünüz.. Yükseklik bilgileri ve gittiğiniz yolları otomatik kaydedip evde o yolu incelemesi ise cabası...

Ama harita baskısı alacaksanız, yekpare tek pafta olmasına da gerek yok. Biz eskiden A4 dosya kağıtlarına pafta pafta bastırıp yağmurdan tozdan falan bozulmasın diye şeffaf dosyalarda yanımıza alıp geziye çıkardık. Sayfa sayfa çevirip bulursunuz sizin için daha kolay ve uzun ömürlü olur...

schweps' Alıntı:
Merhaba,
Bahsettiğiniz yönteme alışıksanız gps sizin için büyük kolaylıklar sağlayacaktır.
Ayrıca gps'te de topoğrafik haritalar kullanabiliyorsunuz.

[attachment=1]

Sayin shweps, gps i alip sonrada bir kosede birakmak istemiyorum. Ben yurtdisinda yasiyorum ve buradai fiyatlar Turkiye ile karsilastirildiginda daha bir ucuz..diyelimki gps i aldim, Turkiye haritasinimi yuklemem gerek yoksa otomatik olarak icinde sunumlumudur..Eger yuklemek gerekiyorsa nasil yuklenir ve ucretlendirmesi nedir?

Saygilar

GPS cihazını hangi ülkeden alırsanız o ülkenin haritası olur içinde. Avrupa haritası diye bir haritada olabilir içinde ve bunların bazıları Türkiyeyide kapsıyor. Ama sadece ana arterler şeklinde çok basit olarak.

Cihazı Türkiyeden alırsanız, Türkiye haritasıda içinde olur ve markasına bağlı olarak istediğiniz kadar güncelleme yaparsınız. Avrupa haritalarıda internette her yerde var. Yükleyip cihaza kullanacaksınız bu kadar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR