Kaz Dağlarında Kamp için Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan osgoodtr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,382

osgoodtr

Yeni Üye
merhaba.kaz daglarında kamp yapmak istiyoruz.aracımızla gidecegiz.bölgede daha önce kamp yapmıs yada konaklamıs olan arkadaslar gözlem ve deneyimlerini birde önerilerini paylasırlarsa sevinirim...ayrıca kamp yerleri hakkındada bir celiski yasıyoruz.kamp yeri önerilerinizide bekliyoruz...güzel günler.

Etiketler
Ynt: Kaz Dağlarında Kamp için Önerileriniz

Darıdere'yi özellikle tavsiye ederim. Google 'dan aratabilirsen her türlü detaya ulaşabilirsin. İzmir - Çanakkale yolunda Edremit Narlıköy sapağından çıkıp yaklaşık 12 km orman yolundan devam edince ulaşılabiliyor. Hem araba hem de motorsiklet ile alınabilecek bir yol ancak asfalt değil, tekrar söylüyorum orman yolu. Alanda 10 adet ahşap ev yaklaşık 3 karavan ve çadır kurmak için devasa bir arazi. 4 tarafı ormanlarla çevrili bir cennet. Orman içindeki gölette ve şelalede yüzüp çok güzel rotalarda yürüyüş yapılabilir. Fiyatlar makul, yemekler hariika :smiley: ;D

sayın okan tezer,
kaz dağlarında gerçekleştireceğiniz yolculuğunuzu bizimle payalaşır iseniz,deneylerinizin, eylül ayında planladığım hem benim gezim
için faydası olur ve ayrıca ilgilenen arkadaşlar için de yardımcı olacağına inanıyorum...tabii bu resimlerle süslenir ise daha da memnun oluruz..iyi gezmeler.sevgiyle kalın..
not,kamp adresini ,telefonu kişiler ve intibalarınızı bekliyoruz..

Merhaba,çevre ile ilgili detaylı bilgi alabilirsek bizim de işimize yarayacağını düşünüyoruz.
Saim Bey,selamlar,geziniz nasıl gidiyor. Umarım herşey yolundadır.

sevgili derindeniz,
herşey çook güzel diyebiliim.yeterki huzur içinde olalım.bu önemli..
şu anda bodrum-görktürkbükü'ndeyim.Milas-ören'den çökertme yolu
ile bodruma geldim..bildiğimiz bodrum..tabii içine girmeden güvercinlik
mevkiinde maya plajını bir gezeyim istedim.yapı ve yer bakımından çok itina
edilmiş.güzel bir oturum planlanmış.ancak tabiat yapısı itibarile ancak merdivenlerle
inilebilicek bir plaj alanları ancak yapılabilmiş.
araba yukarıda,siz aşağıda olmuyor.nedense bende sıfır deniz,ve arabam yakında
olsun diyenlerdenim..kapım sabah ilk ışıklarında denizi görmeli..
Bu göktürkbükü'nda var..Yalıkavak'a giderken göktürkbük belediye plajı karavanı
koyma serbestisi olan v e d e denize sıfır noktasında kumluk bir yer..
tüm dostların huzurlu bir tatil geçirmesi dileklerimle..
izmir'li dostlarıma verdiğim sözü unutmadım..Bayram sonrası birlikte bir proğram gerçekleştirelim..
sevgiyle kalın,geze kalın..

Hemen Google Earth Çalışmasına başlıyorum.
:smiley:

29 - 31 Ekim tarihleri arasında daha önce kamp yaptığımız orman içinde ki minik kamp yerimize gitmeyi düşünüyorduk.
Bahsi geçen alanı da görmeliyiz mutlaka.

Okan bey alana ait fotoğraflar var mı acaba elinizde.?

Geç cevap için lütfen affedin. Aşağıdda linkini bulabileceğiniz topic'de bazı fotoları bulabilirsiniz. Web adresi : www.kazdagi.com.tr

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=60399.0

okantezer' Alıntı:
Darıdere'yi özellikle tavsiye ederim. Google 'dan aratabilirsen her türlü detaya ulaşabilirsin. İzmir - Çanakkale yolunda Edremit Ovalıköy sapağından çıkıp yaklaşık 12 km orman yolundan devam edince ulaşılabiliyor. Hem araba hem de motorsiklet ile alınabilecek bir yol ancak asfalt değil, tekrar söylüyorum orman yolu. Alanda 10 adet ahşap ev yaklaşık 3 karavan ve çadır kurmak için devasa bir arazi. 4 tarafı ormanlarla çevrili bir cennet. Orman içindeki gölette ve şelalede yüzüp çok güzel rotalarda yürüyüş yapılabilir. Fiyatlar makul, yemekler hariika :smiley: ;D

Ovalıköy'ü Narlı Köy oarak düzeltebilir miyiz.?

Google araştırmalarının sonucu böyle görünmekte ;

Kazdağı (İda) Darıdere Mesire Yeri,Çadırlı ve Karavanlı Kamp Alanı coğrafi olarak Balıkesir İli,Edremit İlçesi sınırları içinde bulunmaktadır.Alana İzmir-Çanakkale Karayolu’nun 32. km’sinden sapılarak Altınoluk’a bağlı Narlı Köy yolu ile beraber,16.5 km sonra ulaşılmaktadır.

Bu linkte ki yazıları okuyunca hevesim kaçtı ;

http://www.egelife.com/L/TR/mid/381/yazarid/63/yaziid/508/Isik_Teoman-Altin_aramak_serbest,_hamak_kurmak_yasak....htm

" Çırılçıplak alanda kamp
Çevreyi gezmemizi, tanımamızı ve ondan sonra konaklama konusunda yardımcı olacağını söyledi. Çevreye göz attık. Çadır kuracağımız alan, güneşin alnındaydı. Sanırım burada amaç, gelen insanları tesise yönlendirmek ve doğal olarak para kazanmak. Kampçılar, özellikle gözardı edilmiş gibi bir his doğdu Ayşe ile benim içime. Ancak, binbir çeşit bitkiyi barındıran bu doğal güzelliklerin içinde çadır kurmak ve doğal ortamda uyanmak isterdik.
Deve hendekten atlamaya başlıyor
Mustafa Bey, deveyi hendekten atlatmaya başladı: “Ağaçların arasına hamak kurmak yasak, çünkü ağacın kabuklarına zarar veriyor. Ormanın içine çadır kurmak kesinlikle yasak, çünkü orman işletmesi izin vermiyor. Doğadaki otları toplamak yasak, çünkü sadece bana izin veriliyor.”
Bizde buna karşılık şunları öneriyoruz: “Şu sık çam ağaçlarının arasına kuralım” yanıt: “Yasak” Biz başka altarnatifler geliştiriyoruz. “Dere kenarına kuralım”, “Yasak.” Sizin restoranın çimlerine kuralım”. Mustafa Bey direniyor: “Yasak”. Ama işin ilginci biz bu konuşmaları yaparken, orman içlerinden motorlu testere sesleri geliyor ve kesim yapılıyordu. Daha sonra gidip bunu gözlerimizle gördük. Yani bir sürü yasakların yer aldığı bir alanda asırlık çam ağaçları bir bir kesiliyor ve boylu boyunca yere seriliyordu.

TezzMertek' Alıntı:
Ovalıköy'ü Narlı Köy oarak düzeltebilir miyiz.?

Google araştırmalarının sonucu böyle görünmekte ;

Kazdağı (İda) Darıdere Mesire Yeri,Çadırlı ve Karavanlı Kamp Alanı coğrafi olarak Balıkesir İli,Edremit İlçesi sınırları içinde bulunmaktadır.Alana İzmir-Çanakkale Karayolu’nun 32. km’sinden sapılarak Altınoluk’a bağlı Narlı Köy yolu ile beraber,16.5 km sonra ulaşılmaktadır.

Düzeltmeniz için teşekkür ederim. Başka bir kamp alanı ile karıştırmışım...

Diğer yorumları okuyunca ben de olsam soğurdum. Yazan arkadaşın görüşlerinin bazıları doğru. Gerçektende çadır kurulan yer açık arazi, dolayısı ile güneş problemi var. Diğer yandan orman içinde çadıra belediye izin vermiyor diye biliyorum. Orada toplasanız 10 adet ahşap ev var, çoğu da dolu oluyor. Yani oraya yönlendirmeye çalışıyor olamazlar diye düşünüyorum. Ama olmaz olmaz...
Herşey bir yana doğa müthiş, resimlerden de anlayabilirsiniz. Biz zaten sabahın köründe çadırı terk edip yürüyüşe çıktığımızdan olsa gerek güneşe pek aldırış etmedik.

Bizim kamp alanımız da orman içinde kimseye ücret ödemiyor ve şu yasaktır bu yasaktır cümlesi duymadan kampımız yapıyorduk.
29 Ekimde orada olacağız inşallah.

Bekleriz Oken Bey.
29 Ekimde Zeytinli de buluşmak ümidi ile.

En güzeli bir rehber alıp, istediğniiz yerde kamp yapmaktır. Şiddetle tavsiye ederim...

Çayır kampı da Ekim'de güzel olur hani,
Gece ateş başında apaçık semadaki binlerce yıldızın altında,
Hele bir de dolunay olursa...

Yücel Bey ,
Semada ki yıldızları görmek için kamp ateşinin başından kalkmanız gerekecek.
Kamp ateşi 25-30 metre yüksekliğinde büyük bir çınar ağacının yakınında olunca gökyüzü sadece yapraklar ile kaplı
:smiley:

TezzMertek' Alıntı:
Bizim kamp alanımız da orman içinde kimseye ücret ödemiyor ve şu yasaktır bu yasaktır cümlesi duymadan kampımız yapıyorduk.
29 Ekimde orada olacağız inşallah.

Bekleriz Oken Bey.
29 Ekimde Zeytinli de buluşmak ümidi ile.

Walla ben terslik olmaz ise 9 Eylül yani bu Perşembe oralarda olacağım. Zeytinli'nin yerini tam olarak nasıl bulabilirim?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR