Kampçılığa Yeni Başlıyorum, Ekipman Önerisine İhtiyacım Var?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan modexl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,291
Ynt: Kampçılığa Yeni Başlıyorum, Ekipman Önerisine İhtiyacım Var?

karderen' Alıntı:
çok teşekkür ederim uyku tulumu aklıma yattı ama sırt çantası için emin değilim taşıyacağım malzemeler yürüyeceğim uzun mesafeleri düşündüğümde yeterli
rahatlığı sağlayacak mı bana sırt destek üniteleri vs çantanın altında ezilmeyeyim sonra :smiley:

Ekonomik durumun nedir bilmiyorum , ağırlıkları az ama çok sağlam çantalardır ikisinden biri olabilir...Kullanıyorum tavsiye ederim.
The North Face Crestone 75 sırt Çantası
Deuter Aircontact 75+10 Sırt Çantası her şey gönlünce olsun..

Etiketler

300 tl civarı çok aşmamak kaydı ile :smiley:
bişi daha sormak istiyorum kocaman uzun bir liste çıkardım fiyatlarıyla 75 lt
üstü backpacklerde çok fazlada outdoor site kurcaladım ve şunu farkettimki
fiyat farketmeksizin (175tl-400tl) ürün bilgilerinde aşağı yukarı hatta baya aynı şeyler yazıyo
ben çantayı alırken nasıl güvenebilirim sitelere yada bu işte bir ayırıcı kıstas varmıdır?

Yani yillardir bu amacla kullanilan ve dunyanin tercih edilen markalari secilebilir. Ancak bu su anlama gelmesin hesapli mallar kotudur demek degildir. Onlarinda iyisi cikabilir. Birde internette gordugunuz fiyatlar sizi yaniltmasin. Direk magazasina gidin ve siki pazarlik edin 1/4 oraninda indirim abilirsiniz..

LOAP VENAS 2+1 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
HUSKY BEAST 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
MARMOT LİMELİGHT 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
EUSEBİO TROLL B 3 KİŞİLİK 5 MEVSİM ÇADIR

uzun uğraşlar sonucu yukarıda ki çadırlara indirgeyebildim seçenekleri
fakat hala 68d 70d gterimleri ne ifade ediyor bilmiyorum :smiley:
sizce fiyatları hemen hemen birbiriyle aynı olan bu dört çadırdan hangisini
almalıyım? siz olsanız hangisini alırdınız?

Dostum benim North Face VE 25 cadirim var ve cok memnunum.. Ama vaktim olurda yarin bir profesyonele bu sectigin cadirlari danisir sana donerim.. Gorusmek uzere

karderen' Alıntı:
LOAP VENAS 2+1 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
HUSKY BEAST 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
MARMOT LİMELİGHT 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
EUSEBİO TROLL B 3 KİŞİLİK 5 MEVSİM ÇADIR

uzun uğraşlar sonucu yukarıda ki çadırlara indirgeyebildim seçenekleri
fakat hala 68d 70d gterimleri ne ifade ediyor bilmiyorum :smiley:
sizce fiyatları hemen hemen birbiriyle aynı olan bu dört çadırdan hangisini
almalıyım? siz olsanız hangisini alırdınız?
Acemiysen en ucuzunu, tecrübeliysen en pahalısını
Çok sık kampa gidiyorsan (tecrübelisindir zaten) en pahalısını, seyrek gidiyorsan en ucuzunu,
İyi para kazanıyorsan en pahalısını, orta halli isen en ucuzunu,
Hava atmaya meraklıysan (ki hiç bir doğasever böyle değildir) en pahalısının pahalısını, işimi görsün diyorsan görecek kadarını,
..........
........
Liste böyle uzayıp gider....

Yukarıdaki çadırların fiyatları birbirine yakın diye hatırlıyorum.... Ağır kış şartlarında çadır konaklaması düşünmüyorsun 5 mevsim almana gerek yok, bence rengi en hoşuna gideni al..... :smiley:)))))

süper cevap =)
5 mevsim dişye geçiyor ama farkı polelerın 10mm olması
bide zemın kumasının 10000mmss basınca dayanması
dış tente 5000mmss basınca dayanıyor yanı loap zaten zemındede ust
tentede de 7000mmss ye dayanıyor limelightın düşük o yuzden ondan vazgecmek uzereyım
husky gene 8000mmss taban 5000mmss tente basınclara dayanıyor
-100t 190t yada 68d 70d terimleri ne anlama geliyor bir bilen varsa yazabilirmi?

Teşekkürler....

10000 veya 7000 veya 5000 mmss = 10 mt. 7 mt. veya 5 mt. yüksekten akan suyun basıncına dayanıklı anlamına geliyor diye biliyorum... Yani 10 mt. yukardan kovayla su boşaltsan çadırın üstüne, içine su almayacak kadar dayanıklı gözeneklere sahip kumaşı vardır anlamına gelir.....

Diğer harflerle ilgili kesin bir bilgim yok ama, sanırım d= densite yani kumaşın sık dokunması ile ilgili olabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR