Kamp Lambaları Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tuncer tuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,178
Işık yetersiz olunca Gece birşey arıyorsun bulamıyorsun, çakmak düşüyor bulunmuyor,bunu yukarı iki ağaç arasına gerilen bir ipe asınca yeterli bir aydınlatma oluyor
süper tam istediğim sey teşekkür ederim.12 amperlik 4- 5 gün yeter diyorsun fiatı da uygun ondan alayım almışken .

Etiketler

24 watt 12 voltta 2 amper harcar.
12 amperlik akü ile maksimum 6 saat kullanabilirsiniz.
O zaman durum değişir,araba aküsünden destek alınabilir
Buna benzer bir lamba ile 7 amper bisiklet aküsü ile geceleri yakarak 2 gün nasıl kamp yaptık biz acaba,akü 7 amperlik kuru aküydü ondan eminim
Ama lamba kaç watt idi onu bilmiyorum

Bu durumda 6-8 watt civarı bir lamba almak mantıklı olur

Bu tip lambalar akü 10.5 volt un altına inse bile ışık şiddeti azalarak yanmaya devam ediyor ama akünün ömründen yiyor.

Son düzenleme:

Bu tip lambalar akü 10.5 volt un altına inse bile ışık şiddeti azalarak yanmaya devam ediyor ama akünün ömründen yiyor.
nasıl bir ampül şeçimi yapmak lazım bilemedim.su flashbellek gibi olan led ampüller yada serit led kullansak 5 wattlık 2 metre durum değişir mi ?
hem şerit led göz almaz ve çok hoş durur uzaktanta

İki metre çok fazla bence. Bende 40 - 50 cm gibi gün ışığı rengi var gayet yeterli oluyor. Kampı kurmak yemek hazırlığı falan zaten kafa lambaları ile yapılıyor sonrasında ateş başı muhabbette yetiyor hemde göz almıyor.

siz pille mi araba akusüyle mi kullanıyorsunuz serit ledi ? ben su minik akülerle kullanmak için istiyorum ama dediğim gibi 3 yada 4 gün idare eder mi ? 5 yada 6 saat için tasımaya değmez pilli decatlon kamp lambaları kullanmak daha mantıklı olur

Ben aracın bagajına kampta kullanmak için tesisat çektim, küçük çaplı elektrik ihtiyacını ( tel. șarzı, aydınlatma vs) oradan karşılıyorum. Voltajı kontrol ederek buzdolabınıda kullandığım oluyor.