İzolasyon Çalışması (before & After)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Voyagers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,566

Voyagers

...
Yer
Türkiye
Selamlar,

Defender' ımızı ilk aldığımız gün izolasyona ihtiyaç olduğunu anlamıştık. Haftasına operasyona başladık ve tam 1 aylık saatlik bir mesai ile hedefimize ulaştık sonucu muhteşem oldu. Ses ve ısı engellendi. Resimleri aşağıda.

Bu işlemler sırasında, sadece izolasyon malzemelerinin yanı sıra Akü' ye kadar değişim yaptık. Yeni cam suyu motorları, fıskiyeleri ve deposu takıldı. Elektrik sistemi elden geçti. Bir çok aksaklı giderildi. Yeni güneşlikler taktık, ön gösterge konsolunu yeniledik. Fakat hala devir saatini çalıştıramıyorum. Sanırım müşirde bir bozukluk var. Dış boyasını yaptıktan sonra yeni paçalıkları da takacağım kısmetse :smiley:

20140816 160322

20140816 160333

20140816 210931

20140817 151405

20140820 183955

Etiketler
Ynt: İzolasyon Çalışması (before & After)

Allah kolaylık versin baya bir girişmişsiniz. Kumlama yapmasanız da baya bir taşlama yapmışsınız sanırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selamlar,
Resimleri yükleyemiyorum, site sürekli olarak hata veriyor, birde, her seferinde 5 adet resim yükleyebiliyorum.

Devamı geliyor resimlerin;

20140817 123606

20140820 192612

20140820 192658

20140820 192644

Köpük banyomuzdan sonra cehennemde sıcağında ter atma vakti :'( :'(

Tünel kısmını değerli arkadaşların tavsiyeleri üzerine parça parça kapladım. Aklımızda bulunsun tünel kısmı adamın canına okuyor valla. Çok zor oldu. Birde Vites bölgesindeki süngeri orijinal olarak satın almayın. Orijinal sünger tek kat ve yoğunluğu çok yüksek değil. Ben yoğunluğu 34 dense aldım neredeyse o bölgedeki bütün giren sesi kesti.

Resimlerin devamları aşağıda;

1

2

3

4

5

Bitümlü zemin kaplamasının bir tarafı Alüminyum folyo kaplı, ısıyı bir kat daha elimine etmiş olduk.
Kaputun altındaki boşlukları cam yünlü kalorifer peteklerinin arkasına koyulan malzemeden yaptık. Aşağıya düşmesinin engellemek içinde üzerini, bir tarafı yapışkanlı Alüminyum malzeme ile kapladık.

6

7

8

9

10

Kaputu iyi yapmışsınızda bu seferde aşırı bir ısınma söz konusu olmazmı motor içinde?

Aslan Bey,

Haklısınız, aklımıza uygulamayı yaptıktan sonra geldi. Araç ile 150, 200 km kadar yol yaptık her hangi bir artış gözlemlenmedi hararet göstergesinde. Nasıl bir tavsiye de bulunursunuz ne yapalım ? Sökerim gerekirse, ne uygulaması yapalı sizce ? Tavsiyelerinizi bekliyorum :smiley:

Ben fotoları eklemeye devam edeyim bu arada :smiley:

"Panetti" adında bir ürün buldum yapı markette, su emmiyor (test ettim onayladım :D ), sesi de 22 DB' e kadar elimine ediyor. Su emmediği için bakteri oluşumu yok dolayısıyla da koku olayı olmayacak (En azından ümidimiz o yönde)

11

12

13

14

15

Tavan döşemesinin altına Alüminyum izolasyon çivileri attık (yapışkanlı). Bir tarafı Alüminyum folyu kaplı kalorifer petek arkalıklarının diğer tarafını da yapışkanlı folyo ile kapladık. Ardından tavanda uygulama yaptık.

16

17

18

19

20

En son tüm taban ve tavan temizliğini tamamladık. Ardından tüm ses ile ısı kaçağı olabilecek delikleri vs kapattık.

21

22

23

24

25

Tüm zemini zemin döşemesi ile kapladık. Gerçekten çok zormuş tek sefer de kaplamaya çalışmak, izolasyon ve katran kaplaması parça parça ama son kat zemin olabildiğince az parçadan yapmaya çalıştığımız için bizi oldukça zorladı.

Arından, eksik gedik ne varsa hepsini Kayalar Oto'dan temin ettik ve yeniledik. Bütün malzemeleri yere serdim kolaylık olsun diye . Oturduğumuz siteden bir iki kişi keldi "Burada ne satılıyor" diye sordular ;D ;D Pazar alanı gibi oldu mekan heheheh ;D :D

26

27

28

29

30

Kaplama bittiğinde toplamda 10mm (ısı ve ses için 3 mm katran kaplaması ile 5 mm izolasyonu ve en son da 2 mm zemin döşemesi)

Muzlu çikolatalı pasta gibi duruyor :p ;D ;D

Yeni 90 Amp Akü ile Güneşliklerimizi de taktık.

En son resimler bu şekilde. Şu an araç Ümraniye'de sanayide. Bir iki mekanik bakım ve tekerlerin keçeleri ile tozlukları yenileniyor. Bir de çok istediğim paçalıkları takacağım kısmetse :smiley:

Tamamlandıktan sonra yeni fotoğraflarını eklerim.

Selamlar
Murat

31

32

33

34

35

burakuysal' Alıntı:
Allah kolaylık versin baya bir girişmişsiniz. Kumlama yapmasanız da baya bir taşlama yapmışsınız sanırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burak Bey,

Mesajınızı yeni fark ettim, kusura bakmayın.

Kumlama ve boya zaten bizim işimiz. Bu sefer yetişmedi, kısmet artık başka bahara :smiley:

Şimdi kapı döşemelerini yenileyip içlerini izolasyon yapacağım bir de boya işi kaldı geriye.

Allah ömür verirse bu işleri de tamamlayacağız.

Selamlar

Eğer dediğiniz gibi bir ısınma olmadı ise kalsın ama daha uzun bir km de test etmek daha saglıklı olur düşüncesindeyim.Ona göre hareket edersiniz ve ısınma durumda sökmeniz en sağlıklısı olur

Aslan Bey,

İlk uzun yol deneyimimizi yaptık. İstanbul Tuzla - Bolu Yedigöller. 650 km yol yaptık.

Hararet bir ara Bolu Dağı (1500m) ile Yedigöller Tepesini (1300m) geçerken yükseldi. 75 dereceyi gördüm normal mi ?

Araç içinde ısı sıkıntısı yaşanmadı. Bazen pedalların oradan sıcak hava geldi , ama bunaltmadı.

Ses izolasyonu gayet başarılıydı. Eşimle beraber yolda sohbet ede ede gittik. Öndeki havalandırmaları açtığımızda biraz gürültü sızıntısı vardı ama ona da insan belirli bir süre sonra alışıyor. :smiley:

Selamlar
Murat

20141004 151612

20141004 152956

20141004 164333

DSCF7410

masallah aslanım harıka gozukuyo :smiley: ısınma olmayacaktır sadece hararet musurunu yazlık ve kıslık olarak ıkı farklı çeşittir bunları degıstırırsenız sıkıntı olmayacaktır bende kalan son bır parcası var karter koruma saçı yaptırmıstım ayakları yok yanlız yaptırdıgım fıyat (200 tl ) a gonderebılırım depomda yer tutuyor ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR