İstanbul Avrupa Yakası Hafif Off-Road Tanışma Ve Buluşma Gezisi (25 Nisan 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SDC Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,108
Ynt: İstanbul Avrupa Yakası Hafif Off-Road Tanışma Ve Buluşma Gezisi (25 Nisan 2010)

mertbirincioglu' Alıntı:
Ah Rıdvan abi az kaldı gelecektim 2 çekere ihtiyaç duymazsın diyordun bak kendin lastikleri değiştirmekten bahsediyorsun :smiley:)))))))))))))))))) en kısa zamanda hep beraber çamura saplanmak üzere diyorum :smiley:)))

Gideceğimiz yerde 4*4 e çok ihtiyaç duymazsınız diye düşünüyorum. Buluşma yerimiz eski edirne asfaltı diye geçen hasdal dan göktürke doğru giden otoban yolunun ağaçlı köyü çıkışında gelecekleri bekleyeceğim. Saat 9 da ben orda olacağım 10 a kadar buluşup ağaçlı köyünü ve sahile gedeceğiz.

Bilgi ve irtibat için 05447732909 dan bana ulaşabilirsiniz.

Rıdvan

:smiley: Valla billa aslında gerek yoktu..Ama parkur değişince gereksinimler de değişti. Hoş en fazla çamura saplanırdın, çekerdik. Bir de çok dik ve uzun bir yokuş tırmanışı vardı derin kanalı olan orda ben bile bi sürü elektronik sisteme karşın epeyce zorlandım. Ama çok keyif aldım. Bu arada lopez denilen etaba her offroad meraklısının aracının ve kendinin gücünü denemesi için tavsiye ederim.

Bu arada sen ne yaptın arabanın durumu ne dir?

Saygılar

Etiketler
Ynt: İstanbul Avrupa Yakası Hafif Off-Road Tanışma Ve Buluşma Gezisi (25 Nisan 2010)

Mehmet_Can' Alıntı:
haldun babaa süpersin yine 2 hafta içinde benim Samurai'nin hayata dönüşünü kutlama gezisi yapalım yeni boya kaporta yaptım kendi ellerimle :smiley: şimdi bide şu motoru yapılsun takla atmaya devamm....
Mehmedim yapalım tabi ben de toyota'ya hala harcamaya devam ediyorum satmazsam 10 numara yapıcam ama resimdeki kara şimşek bazı planları ertelememe neden oldu görüşmek üzere....[attachment=1]

28042010190

sokrat gandiya' Alıntı:
Mehmedim yapalım tabi ben de toyota'ya hala harcamaya devam ediyorum satmazsam 10 numara yapıcam ama resimdeki kara şimşek bazı planları ertelememe neden oldu görüşmek üzere....[attachment=1]

Üstünden geçiver Haldun abi :smiley:

rkayaci' Alıntı:
Üstünden geçiver Haldun abi :smiley:
görüyorsun Rıdvan bodyguarg lık yapıyorum Uğur'umun arabası ona aldık ama toyotanın bütün planları alt üst oldu.kimseyi yanından bile geçirmiyorum çarpmasınlar diye arkasını garantiye alıyorum kocaoğlanla :D

Abi hayırlı olsun, bir İG ye ihtiyacın olursa haber vermen yeterli, hazır arka camda yokken haberleşmemiz de kolay olur :smiley:

rkayaci' Alıntı:
:smiley: Valla billa aslında gerek yoktu..Ama parkur değişince gereksinimler de değişti. Hoş en fazla çamura saplanırdın, çekerdik. Bir de çok dik ve uzun bir yokuş tırmanışı vardı derin kanalı olan orda ben bile bi sürü elektronik sisteme karşın epeyce zorlandım. Ama çok keyif aldım. Bu arada lopez denilen etaba her offroad meraklısının aracının ve kendinin gücünü denemesi için tavsiye ederim.

Bu arada sen ne yaptın arabanın durumu ne dir?

Saygılar

Abi hala gidemedim taktırmaya.Cumartesi günü çavuşbaşında bi çıkmacıdan 95 modelin şaftını ve direksiyon pompasını aldım çıkma olarak ikisi 270 tl geldi. onları takıp deneyeceğiz.Sağa çekme de var yolda giderken onu da çözersem problem kalmayacak. usta poryadan da problem olabilir dedi.bugün gitmeyi düşünüyorum işlerimi yoluna koyarsam

rkayaci' Alıntı:
Karşıda mı yaptırıyorsun, yoksa avrupa yakasında mı üstad?
maslakta yaptıracağım bugün inşallah aradım usta müsaitmiş öğleden sonra çıkacağım sizin de işyeri oralarda sanırım müsaitseniz çayınızı içmeye gelirim.

Benim iş yerim m.köyde. arabayı bıraktım ben servise, yarında orada olucam 0544 773 29 09 dan bana ulaşabilirsin. Beklerim çok memnun olurum.

Saygılarımla

rkayaci' Alıntı:
Benim iş yerim m.köyde. arabayı bıraktım ben servise, yarında orada olucam 0544 773 29 09 dan bana ulaşabilirsin. Beklerim çok memnun olurum.

Saygılarımla

Rıdvan abi saat 4 ten 8 e kadar maslaktaydım gene çözülmedi problemim aynı problemden gitmek canımı sıkmaya başladı artık. direksiyon pompası çıkma almıştım 1 cm kayıştan içerde kaldığı için olmadı geri söktük. mevcut direksiyon pompamı usta dağıttı bıçaklara kadar söktü taktı hafif yol yapmış içerde bıçaklar sürtüyor ve ses çıkarıyor toplayıp taktığımızda daha çok ses çıkamya başladı. çıkma olarak aldığı şaft olmadı onda da boşluk var sıkıntı olur takmayalım dedi. eyvallah dedim. bu arada şafttan titreme ve uğultu geliyor diye düşünürken şaftın arazi vitesine birleştiğpi noktadaki bilyalarda problem olabilir dedi o bilyaları değiştirsek bulamayız onun yerine arazi şanzımanı çıkma bulalım dedi sinirim bozuldu iyice. bütün ustalar böyle mi ben mi yanlış yerdeyim daha teşhisi koyamadık araca. yarın son kez başka bir maslakta ustaya göstercem eğer tavsiye varsa uyarım o da beceremezse master servise araçla birlikte kredi kartımı bırakcam ne gerekiyorsa yapın yeter artık diycem çok vakit kaybettim bu işlerle. ha bu arada çıkmacıdan aldığın şaftı ve direksiyon pompasını kavacık çavuşbaşına geri götürdüm akşam 9 da çok karanlık ve tekin olmayan bi mekandı tabi adam parayı vermemek için üstümde para yok sonra vereyim yada parça vereyim dedi.ben de tps sensörü başka bi sensör daha ve şarj dinamosu aldım yedekte bulunsun artık napalım gitgel sıkıldım yakında arabayı satışa çıkarırsam hiç şaşırmayın

mertbirincioglu' Alıntı:
Rıdvan abi saat 4 ten 8 e kadar maslaktaydım gene çözülmedi problemim aynı problemden gitmek canımı sıkmaya başladı artık. direksiyon pompası çıkma almıştım 1 cm kayıştan içerde kaldığı için olmadı geri söktük. mevcut direksiyon pompamı usta dağıttı bıçaklara kadar söktü taktı hafif yol yapmış içerde bıçaklar sürtüyor ve ses çıkarıyor toplayıp taktığımızda daha çok ses çıkamya başladı. çıkma olarak aldığı şaft olmadı onda da boşluk var sıkıntı olur takmayalım dedi. eyvallah dedim. bu arada şafttan titreme ve uğultu geliyor diye düşünürken şaftın arazi vitesine birleştiğpi noktadaki bilyalarda problem olabilir dedi o bilyaları değiştirsek bulamayız onun yerine arazi şanzımanı çıkma bulalım dedi sinirim bozuldu iyice. bütün ustalar böyle mi ben mi yanlış yerdeyim daha teşhisi koyamadık araca. yarın son kez başka bir maslakta ustaya göstercem eğer tavsiye varsa uyarım o da beceremezse master servise araçla birlikte kredi kartımı bırakcam ne gerekiyorsa yapın yeter artık diycem çok vakit kaybettim bu işlerle. ha bu arada çıkmacıdan aldığın şaftı ve direksiyon pompasını kavacık çavuşbaşına geri götürdüm akşam 9 da çok karanlık ve tekin olmayan bi mekandı tabi adam parayı vermemek için üstümde para yok sonra vereyim yada parça vereyim dedi.ben de tps sensörü başka bi sensör daha ve şarj dinamosu aldım yedekte bulunsun artık napalım gitgel sıkıldım yakında arabayı satışa çıkarırsam hiç şaşırmayın

Gerçekten çok can sıkıcı mevzular hemen bütün ustalar bi sorunu çözmek için bi çok yeri söküp deneme yanılma yöntemiyle çözerler zaten.ya aynı sorunu daha önce çözmüş eski toprak bir çok iyibir jeep çi bulacaksın yada master servise falan götüreceksin.forumda yardımcı olacak birileri illa bulunur bu konuda bende sanayideki arkadaşlara bir sorucam ararım bişey bulursam zaten...

merhabalar mert bey ALLAH yardımcınız olsun selahattin benim adım
maslakta iyi ustalar var ama az bilenlerde var sizin şansınıza az bilenlere
denk geldiniz herhalde umarım bir an önce halledersiniz probleminizi
aracınızın derdini tam bilmiyorum ama şaft ve balns için bayrampaşada
şahin balns var işçiliği iyidir direksiyon pompası içinde bu işi yapan pompacılar
var eğer arızanızla ilgili bilgi verebilirseniz size yardımcı olmak isterim
konuya hakim olmadığım için fikir yürütmek istemiyorum

saygılarımla
doğan oto selahattin

şu anda arabaın başındayım kayış kopardı direksyion pompası biraz geri kaymış pişmiş tavuk muyum neyim

mertbirincioglu' Alıntı:
şu anda arabaın başındayım kayış kopardı direksyion pompası biraz geri kaymış pişmiş tavuk muyum neyim

Anlattıklarını okumak bile benim canımı sıktı. Sana benim servisimi de yanındaki ni de tavsiye ederim. Bu kadar uzun süre ve bu kadar masrafa istinaden arızanın bulunamaması, tespit yapılamaması insanı daha fazla kahreder. Bazen de işin içinde ki usta kafası iyice karıştığından bazı detayları da göremiyor. Bu nedenle değişiklik daha sağlıklı oluyor. Ben briazdan sanaayiye gidicem. Neredesin bilmiyorum ama telefonla ulaşırsan bana en azından ben seni ustalarımla görüştüürüm bilgi alırsın.

Hemen her ustanın şu dğeişcek al bu dğeişçek al demelerine mazleme alma bence. Yazık bi sürü uğraş ve paraya. Asıl serviste bence uğraşıcak bu konuda tecrübe bence en önemlisi. İşi arazi aracı olan eski ustalardan lazım sana....

Ne denir bilmiyorum ki Allah yardımcın olsun işin rast gelsin. Ne tür yardıma ihtiyacın olursa gece gündüz telefonum açık. Yedek aracımda var. Bilgin olsun.

Saygılarımla

Rıdvan

sokrat gandiya' Alıntı:
Geziyi organize eden Rıdvan ve katılanadı aklımda kalan Hasan''pancarmotorcu'' Murat ''Damast'' ve Levent Capt.(yepyeni g.vitarasıyla 60 cm lik çamura daldı aman kaptanım bunlar airbus 340 diil :D dahasonra katılan Suat Kabal ve Adnan'a teşekkürler.adını hatırlayamadığım arkadaşlardan özür dilerim

Haldun abi ve Rıdvan bey, biriniz organizatör biriniz kurtarıcı ve diğer tüm katılan ve yorumlarıyla paylaşan herkese sonsuz teşekkürler,
bu arada yeni plaka çıkartıyorum ama sonraki off road da cama mı takarım çıkartırmıyım bilemiyorum ;D

ellerinize sağlık güzel gezi olmuş rıdvan bey al artık şu mt leri ben burdan üzülüyorum battığını görünce araç mt'ile çok güzel işler çıkartacak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR