İnterrail ! (2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MelihKara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,694
Ynt: İnterrail ! (2010)

Yolculuk yarın başlıyor, size booool şanslar diliyorum, haberlerinizi ve görsellerinizide bekliyorum :smiley:

Etiketler

Ben Gittim Geldim ve Çok Eğlendim Bildiğim Kadarıyla bizden başka 16 yaşında olupta yalnız interrail yapan yok buda ayrıca sevinmemize neden oluyor açıkçası. Umarım hepinizin tatili güzel geçmiştir. Detaylar.. Fazla girmek istemiyorum. Resimlerse 1300 küsür taneydi. Hala face e yüklemeye çalışıyorm az kaldı..

selammmlar geldim sonunda :smiley: mission completed :smiley: rotaya extradan italya ekledim eski halinden %90 filan yapmış oldum ... en kısa zamanda görselleride burdan paylaşacağım...savgilerr :smiley:

eczahmet' Alıntı:
selammmlar geldim sonunda :smiley: mission completed :smiley: rotaya extradan italya ekledim eski halinden %90 filan yapmış oldum ... en kısa zamanda görselleride burdan paylaşacağım...savgilerr :smiley:
Ahmet bey yorumlar eşliğinde olacağını umduğum görsellerinizi bekliyoruz .. :smiley:

merak ettiğim konulardan biridir, ahmet bey fotoğraf ve paylaşımlarınızı ben de sabırsızlıkla bekliyorum. :smiley:

Fatih..

Selamlar Aralık'ta interrail yapmayı düşünüyorum katılmak isteyen olursa mesaj atın görüşelim.

bende bu yaz 22 günlük interraile çıktım,,bana kalırsa bizim yaptığımız gibi hiç balkanlarda zaman kaybetmeyin.
Uçakla İtalya'ya veya Almanya'ya gidip ordan trenle Avrupa üzerinde C çizmenizi öneririm,

bizim gittiğimiz rota italya'dan başlayıp sırasıyla fransa-ispanya-tekrar fransa(monaco'ya doyamadık :smiley: )-belçika-hollanda-ve almanya oldu.

dönüşümüzde ise tekrar uçakla köln'den sabiha gökçen'e döndük.Trenle yolculuğa harcayacağımız zamanı da ülkeleri gezmeye harcadık güzel de oldu :smiley:.

yardımcı olabileceğim bir konu varsa her zaman cevaplamaya hazırım.

Teşekkürler daha rotaya karar vermedim herşey kesinleşince takıldığım bir yer olursa yardımınızı isterim sağolun

Bu konuda güzel bir yazı:
http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/16342624.asp?gid=56

Cavid Sezen

Benzettim heralde bir aralar Hürriyet Seyahati takip ediyordumda.Sitede gezi sitesi olunca neden olmasın dedim.Yazı için teşekkürler

alican beye bir şey sormak istiyorum
özel mesaj yazamıyorum da henüz ...

bir sürü ülkelere giriş çıkış yapmışsınız. Ben de böyle bir seyahat düşünüyorum. Ancak bu sitede de bir başlık açtım ve orada da söylenen şey her ülke için ayrı vize almam gerektiğiydi.
Benim bu konular hakkıında hiç bilgim yok. Siz vize işlemini nasıl yaptınız ve gittiğiniz yerlerde nasıl konakladınız biraz bilgi verebilirmisiniz ?

avrupada ingiltere hariç hemen her ülke shengen uygulaması yapmakta. giriş yapacağınız veya uzun konaklayacağınız bir ülkenin konsolosluğundan alacağınız shengen vizesi ile gezebilirsiniz.türkiyeden çıkış ve giriş haricinde pek fazla sorulmaz bile.

oguz90tr' Alıntı:
alican beye bir şey sormak istiyorum
özel mesaj yazamıyorum da henüz ...

bir sürü ülkelere giriş çıkış yapmışsınız. Ben de böyle bir seyahat düşünüyorum. Ancak bu sitede de bir başlık açtım ve orada da söylenen şey her ülke için ayrı vize almam gerektiğiydi.
Benim bu konular hakkıında hiç bilgim yok. Siz vize işlemini nasıl yaptınız ve gittiğiniz yerlerde nasıl konakladınız biraz bilgi verebilirmisiniz ?

kusura bakma sınavlar sebebiyle bir süre giremedim siteye,hemen elimden geldiğince cevaplayayım...

her ülke için vize diye bir şey yok,sadece portekiz ve ingiltere schengen vizesi dışında ayrı bir vize istiyor.En azından batı avrupa ülkeleri için böyle doğu avrupa hakkında fazla bir bilgim yok.İstanbuldaysanız idata ofisine başvurarak italya'dan vize alabilirsiniz.İtalya'dan vize almamın sebebi interrail yapanlara kolaylık tanıması vs.

gittiğim yerlerde nasıl konakladığıma gelince,zaten vize çıkartmak için bir pansiyondan rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.Biz de 2 günlük rezervasyon yaptırmıştık ve 2 gün içi 45 euro verdik.
Tabi sonra akıllanıp bazen tren istasyonlarında,kamp alanlarında,havaalanlarında falan yattık.Biz kız-erkek karışık gittik o yüzden her yerde kalmaya cesaret edemedik,yoksa interrail yapıp banklarda-sokaklarda yatan çok tanıdığım var :smiley:,,Biz 2 gün dışarıda yattık ama birinde zaten arkadaşımın sırt çantası çalındı.Umarım böyle aksilikler başınıza gelmez.

Ama bunlar sizi vazgeçirmesin sakın en sonunda sadece gezdiğiniz yerler aklınızda kalıyor ,diğer her şeyi unutuyorsunuz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR