İlk Jeneratörümün Motorunu Nasıl Kilitledim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,255
Geçmiş olsun Yücel hocam
Bu arada birşey sormak istiyorum
Hem karavanda ,hemde elektrik kesilince evde kullanmak için (kombiyi çalıştıracak) bir jeneratör hangi güçte olmalıdır
Üstat bende aynı şeyi düşündüm fakat jeneratör değilde bir akü alıp portatif güneş paneli ile doldurma fikrim vardı. Ve invertor ile kombiyi calistiracaktim. Kombiler 150 w çeker . 150w için benzinli jeneratör çok kaba . Ya akü şarj cihazı alıp aküyü doldurup. İnvertor ile kombiyi besliycez. Ki bu daha Uygun görünüyor. Geçen ay deneme tahtası kanalında YouTube. Erkin Bey caretta portatif güneş paneli tanıttı hoşuma gitti. 1500 TL ye kadar olsaydı fiyatı alicaktim. 5500 dediler Reis.

Etiketler
Geçmiş olsun Yücel hocam
Bu arada birşey sormak istiyorum
Hem karavanda ,hemde elektrik kesilince evde kullanmak için (kombiyi çalıştıracak) bir jeneratör hangi güçte olmalıdır
Teşekkürler. Bana 0.6 o.7 kva lık mini jenaratörler yetiyor. Benim en önemli işim kışın akü doldurmak. Çünkü kışın Güneş günlerce gözükmeyebilir. Ve bu durumda vebastonun çalışmaması tehlikesi başgösterebilir. Bunun en iyi çözümü yakıt parası haricinde hiçbir değişkene bağlı olmayan jenaratör.

@omnitemporal de bende portatif jeneratör bakıyoruz. Aksanın 2200i sinde kart arızası kronik dendi fiyatı 4000,honda 14000 tl kara kara düşünüyoruz ne yapacağız diye.
pardon 2000i ler sıkıntılı imiş şimdi isim değişmiş kalite değişti mi? Muamma?