Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,004

Etiketler

Bugün atölyemize getirdiğimiz aracımızın koltuk söküm işlemlerine başladık... hafta içi de komple bakıma girecek...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracın iç söküm işlemi tavan hariç tamamlandı. Hafta içi de tavanı söküp temizleyip komple motor bakımı için sanayiye bırakacağım....

Uzun bir aradan sonra gelişmeleri aktarayım dedim. Geçen zaman içinde aracın tavan döşemelerin söktüm. Altında orijinal yalıtım kaplaması çıktı. Onları da uzun uğraşlar sonucu söküp temizledim. Sonra tüm bakımları yaptırdım. Enjektör, pompa, yağ, filtre vs.... Yapmışken bide turbo taktıralım dedim turbo takılmak üzere aracı kadosan sanayiye götürdüm. Hafta içi turbosu da takılmış olacak... mekanik aksamda herşeyi yapmış olacağız.

Turbomuz takıldı şükür bazı ayarlamalardan sonra, debriyaj merkezi, vites kutusu bakımı ve diğer bakımları yapılacak...

Depoyu söktürdüm. İçindeki eski mazotu boşaltıp temizledik. Sonra rekorcuda webasto için depodan jaklı bir çıkış aldık. Depodan çıkan eski mazotla yeni mazot örnekleri

Depodan direk çıkış iyi olmuş.

Evet aracın deposu herhalde 120-140 litre en az gibi. 150 liralık mazot aldım gösterge sağolsun kırmadı bizi biraz oynadı bende madem depo büyük webasto için plastik depo kullanıp onu takip edip doldurmakla uğraşmayayım diye direk depodan çıkış aldırdım....